Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Sprzęt sieciowy do domu


mars83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam sprzętu do domu który mi obsłuży łącze 1Gbps/1Gbps. Potrzebuje router z 8 portami + switch z 4 (czy też 5) portami i do tego jakiś mocniejszy AP. 

Myślałem o sprzęcie Ubnt ale nie wiem czy nie znajdę czegoś lepszego. Chce żeby mi się tym łatwo zarządzało i w przyszłości planuje jakieś zabawy siecią ale na początek to ma zostać włączone i ma działać ;-) 

 

Kosztowo chce kupić dobrze ale nie chce jakoś specjalnie wydać fortuny (ani skąpić na czym się dać). 

 

@theqkash pamiętam o Twoim znajomym ale póki co robię risercz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ksk napisał:

Popatrz na mikrotika ;) . 

Sam w domu i jestem zadowolony . 

Co dokładnie posiadasz?

 

Godzinę temu, Robert napisał:

Ja używam w pracy mikrotika RB3011UiAS-RM - jak dla mnie wydajne i stabilne rozwiązanie. Zarządzanie i konfiguracja, również prosta.

Jak tam z wydajnością? Trafiłem na parę wątków gdzie zgłaszali packetlossy przy większych prędkościach jak i ich brak. Lecz to temat z 2015 więc nie wiem jak bardzo aktualne są dane?

 

13 minut temu, behemoth napisał:

Bardziej jako ciekawostka, ale ostatnio takie coś mi się przewinęło: 

https://www.solid-run.com/marvell-armada-family/armada-8040-community-board/

@mars83 planujesz również jakieś zabawy SFP?

 

Póki co planuje ustawić "jakąś" sieć żeby mieć cokolwiek ;-) Z czasem chciałbym zacząć grzebać w vLAN i innych bajerach - chciałem mały homelab w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariaczi Jak go stawiałem to tak, teraz nie wiem jak to wygląda zerknę. To może faktycznie być to bo zagęszczenie duże, na mocniejszej karcie Alfy złapałem ich ponad 60 na paśmie 2.4.

Gdzieś widziałem że router sam sobie sprawdzał i wybierał kanał, ale to było w jakimś tp-linku chyba  ten OS raczej tak nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam Asusa RT-AC56U z wewnętrznymi antenami, i w bloku z wielkiej płyty w jednym miejscu sygnał jest dość słaby (za dwoma solidnymi ścianami).  Swoje robi tez zagęszczenie okolicznych sieci. Zastanawiałem się nad Mikrotikiem tylko te wewnętrzne anteny budzą moje wątpliwości, czy zmiana coś poprawi. Skłaniam się bardziej do jakiegoś routera z zewnętrznymi antenami lub dołożenia drugiego routera pracującego w trybie wzmacniacza/repeatera Wifi. Ogólnie z obecnego routera jestem bardzo zadowolony radzi sobie świetnie przy 3 komputerach, 4 telefonach, telefonie IP i chromecast-ie. Tylko w sypialni jest słabszy sygnał i filmy się czasami tną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Robert napisał:

Ja ostatnio zakupiłem mikrotika RB2011UiAS-2HnD-IN LEVEL 5 - w 2 piętrowym domu prywatny skończyły się problemy z zasięgiem.

Ciekawy model. Do domu super sprawa. Znasz może coś podobnego z Wifi 5 Ghz (u mnie konieczność ze wglądu na zagęszczenie okolicznymi sieciami Wifi) w podobnej cenie?

Edytowane przez ptal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ptal napisał:

Ciekawy model. Do domu super sprawa. Znasz może coś podobnego z Wifi 5 Ghz (u mnie konieczność ze wglądu na zagęszczenie okolicznymi sieciami Wifi) w podobnej cenie?

RB2011UiAS-RM + Ubiquiti UniFi AP AC PRO(UAP-AC-PRO - 2.4 GHz oraz 5 GHz). Jak chcesz więcej anten to wtedy dokupić jeszcze switcha PoE(mniej kabli, bo wszystko zasilisz ze switcha, no chyba, że nie będą przeszkadzały Ci zasilacze PoE i więcej kabli sieciowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert napisał:

W ofercie Mikrotika raczej nic podobnego nie znajdziesz z kartą 5Ghz

Szukałem jakiegoś cenowo rozsądnego routera i potwierdzam nie ma nic w sensownej cenie do domu.

 

3 godziny temu, iT0mT0m napisał:

RB2011UiAS-RM + Ubiquiti UniFi AP AC PRO(UAP-AC-PRO - 2.4 GHz oraz 5 GHz). Jak chcesz więcej anten to wtedy dokupić jeszcze switcha PoE(mniej kabli, bo wszystko zasilisz ze switcha, no chyba, że nie będą przeszkadzały Ci zasilacze PoE i więcej kabli sieciowych).

Rozwiązanie super, niestety nie na moja kieszeń i raczej dla małej firmy niż do mieszkania w bloku. Ale dzięki na pewno jest to ciekawa propozycja i komuś się przyda.

 

Godzinę temu, Juvenito napisał:

Ja mam linksysa wrt1200ac i się sprawdza, gdzie wcześniej traciłem zasięg na piętrze to teraz wszystko jest jak należy.  Może nie jest tak pro jak te powyżej, ale swoje zadanie spełnia.

Całkiem ciekawy router do domu w rozsądnej cenie (oczywiście w odniesieniu do możliwości). Mam pytanie obserwujesz jakieś spowolnienia lub zawieszenia routera przy dużym obciążeniu sieci.

 

Rozważam jeszcze dołożenie po kablu (na szczęście sieć przewodowa jest rozprowadzona po mieszkaniu) drugiego routera np ASUS RT-AC53 i klonowanie sieci Wifi. Cenowo będzie to ekonomiczne rozwiązanie, szkoda tylko ze nie pobawię się Mikrotikiem i jego systemem. Od dawna mam to w planach i jakoś nie po drodze z zakupem sprzętu.

Edytowane przez ptal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.