Skocz do zawartości

iT0mT0m

Użytkownicy
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez iT0mT0m

  1. Temat z forum DirectAdmina https://forum.directadmin.com/threads/can-not-create-dmarc-record-automatically-in-directadmin.52922/post-276318
  2. Ja kiedyś korzystałem z takiego programu jak SQL Server Database MultiAttach. Zatrzymujesz instancję SQL na starym serwerze, kopiujesz wszystkie pliki baz z logami na nową maszynę i potem w programie wskazujesz lokalizacje tych baz, dane do nowej instancji i ma je z automatu wszystkie podłączyć. Jeżeli są to bazy programu Comarch ERP Optima to producent wydał takie narzędzie jak Comarch SQL Migrator, który po podaniu danych starej i nowej instancji dokonuje migracje baz. Czy zadziała to z bazami programów innych producentów to w tej kwestii się ciężko wypowiedzieć. Inne rozwiązania to jeszcze skrypty - https://social.msdn.microsoft.com/Forums/sqlserver/en-US/280beb43-5e43-454f-906a-d3f2f1d85926/how-to-restore-multiple-databases-from-multiple-bak-files-at-once?forum=sqltools No i najważniejsze. Zanim zaczniesz korzystać z baz na nowej instancji sprawdź czy na pewno się dobrze przeniosły, czy nie ma uszkodzeń, braków dostępów itd.
  3. Jakieś informacje na czym to masz postawione(Apache, nginx, LiteSpeed lub inne), czy skonfigurowałeś vhosta, aby Ci obsłużył SSL?
  4. iT0mT0m

    VoIP i PBX

    FreePBX, Elastix czy inne podobne to wszystko ma pod spodem silnik Asterisk. To jest kwestia tylko wyglądu panelu administracyjnego i dodatkowych modułów. Ja uruchamiałem na Elastix klientowi to nie widziałem tam nigdzie nic związanego z ilością dostępnych parametrów(ilość abonentów VoIP, translacji, IVR itd.) W kwestii centrali Slican masz 2 wersje central jeżeli chodzi o oprogramowanie. Starszy typ IPL, IPM, IPU, które potrzebowały dodatkowej aplikacji do konfiguracji wraz z kartami rozszerzeń na kanały VoIP(translacje), linie miejskie, analogowe, gsm oraz nowy typ NCP, która ma pod spodem silnik Asterisk i konfigurowana już jest z poziomu przeglądarki, ale tak samo można do niej dokupić rozszerzenia w postaci kart pod linie analogowe, miejskie, cyfrowe, gsm itd. Mówiąc o parametrach właśnie chodzi o te ilości kont abonenckich SIP, ilość translacji(lub kanałów jak kto woli), jednoczesnych połączeń(zależne właśnie od ilości translacji), IVR. Możesz napisać dokładnie co planujesz wdrożyć, jakie masz środowisko, to wtedy znajdziemy jakieś rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania.
  5. iT0mT0m

    VoIP i PBX

    Ja korzystałem z usług firm SuperVoIP, ATMAN oraz aktualnie też testuje FONEO jeżeli chodzi o usługi VoIP. Instalacje były przeprowadzane na centralach Slican, RPI z wgranym systemem Asterisk, zwykłym PC z wgranym oprogramowaniem Asterisk wraz z dodatkowymi kartami FXS/FXO na linie analogowe POTS oraz wykorzystywałem wirtualne centralki(w tym przypadku w SuperVoIP). Nie miałem możliwości uruchomienia kolejkowania, bo to były małe firmy. Na wszystkich tych urządzeniach oraz wirtualnie bez problemu uruchomiłem podstawowe funkcje jak menu IVR, nagrywanie rozmów, fax2mail, czasy pracy centrali wraz z odpowiednimi zapowiedziami, grupy rozdzwaniające itp. Aktualnie testuje u klienta linie VoIP na internecie LTE i jakość rozmów mnie zaskoczyła, bo nie ma żadnych przerw czy urywania słów podczas rozmowy. Jedynym minusem wg mnie w VoIP jest to, że w przypadku braku internetu nie zadzwonisz na zewnątrz jak i nikt do Ciebie się nie dodzwoni. Wtedy lepiej mieć tą linie analogową POTS lub cyfrową ISDN jako zapas.
  6. RB2011UiAS-RM + Ubiquiti UniFi AP AC PRO(UAP-AC-PRO - 2.4 GHz oraz 5 GHz). Jak chcesz więcej anten to wtedy dokupić jeszcze switcha PoE(mniej kabli, bo wszystko zasilisz ze switcha, no chyba, że nie będą przeszkadzały Ci zasilacze PoE i więcej kabli sieciowych).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.