Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Server VPS dla kilku stron internetowych


grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam servera VPS dla postawienia kilku stron internetowych zależy mi by był wydajny ale jednak nie za drogi, najlepiej by nie przekraczał 20 zł miesiecznie ale jesli przekroczy to troche to też nie problem.

Myślałem o 

hekko VPS Basic SSD za 19,99

hetzner 5,89 euro 

nazwa.pl 10 pln (20pln po zakonczeniu promocji)

webh mini 20pln

 

Jaki panel do VPS wybrać? Czy virtualmin wystarczy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy Tobie by był wydajny ale nie chcesz wydawać więcej jak 20 złotych.  Ja bym zastanowił się nad pytaniem Czy ja w ogóle potrzebuje VPS? Bo brać najtańsze rozwiązanie to trochę słabo. 

W ovh masz za 24 netto, rapiddc.pl - niektórzy narzekają, ja używam i jest wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Juvenito napisał:

Zależy Tobie by był wydajny ale nie chcesz wydawać więcej jak 20 złotych.  Ja bym zastanowił się nad pytaniem Czy ja w ogóle potrzebuje VPS? Bo brać najtańsze rozwiązanie to trochę słabo. 

W ovh masz za 24 netto, rapiddc.pl - niektórzy narzekają, ja używam i jest wszystko ok. 

 

3 godziny temu, Mion napisał:

Zależy co Masz na myśli pisząc "wydajny", bo to jest pojęcie bardzo subiektywne .... 🤔

Miałem na mysly "wydajny za te pieniądze, na strony nie będzie wchodziło tyle ludzi by VPS za 20 nie uciągnął ale już za dużo by hosting uciągnął, nie mówiąc o tym mało jaki hosting używa np. node.js albo inne alternatywy.

 

Co z tym nazwa.pl? 1 rok za 10 złote potem za 20. Wygląda tanio i dają dużo ramu w porównaniu np. z kylos. Oferta rapiddc.pl też wygląda ciekawie, ale pierwsze słyszę o tej firmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, grzegorz napisał:

 

Miałem na mysly "wydajny za te pieniądze, na strony nie będzie wchodziło tyle ludzi by VPS za 20 nie uciągnął ale już za dużo by hosting uciągnął, nie mówiąc o tym mało jaki hosting używa np. node.js albo inne alternatywy.

 ... Za 20 zł na plikach statycznych np z Gasbiego  gatsbyjs.org możesz uciągnąć dziesiątki requestów na sekundę. Jeśli do hostingu za 20 zł dołożysz bezę  danych to MySQL zje na tyle RAM, że faktycznie cienko będzie z tym ENIGMATYCZNYM  ciągnięciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę webh oraz na ich program lojalnościowy który obniża ci cenę po danym okresie opłacania usług.

Nawiązując do na***, cena wydaje się atrakcyjna dla ludzi nie świadomych lecz kalkulując przyszłe lata wychodzi bardzo drogo kolejną sprawą jest zmiana cen bez poinformowania klienta z 12zł msc potrafili zrobić 30zł msc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Matix8981 napisał:

Sprawdź ofertę webh oraz na ich program lojalnościowy który obniża ci cenę po danym okresie opłacania usług.

Nawiązując do na***, cena wydaje się atrakcyjna dla ludzi nie świadomych lecz kalkulując przyszłe lata wychodzi bardzo drogo kolejną sprawą jest zmiana cen bez poinformowania klienta z 12zł msc potrafili zrobić 30zł msc.

Oferty webh wyglądają ciekawie.  Jest to jakaś znana firma? Nie znikną jednego dnia nie wiadomo gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegorz napisał:

Oferty webh wyglądają ciekawie.  Jest to jakaś znana firma? Nie znikną jednego dnia nie wiadomo gdzie?

Istnieją od 2012-06-05, na początku jako ultimahost aktualnie przeszli całkowicie na webh. Swoje projekty trzymam u nich i nawet moi klienci nie gardzą jakością usług które z roku na rok są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla "normalnych" stronek klientów  polecam hosting unixstorm.org, który ma  zaletę jaką jest dostęp do SSH dzięki czemu można korzystać z CLI i composer'a PHP 7.(0/3). 
Ultra (20 zł)  niskobudżetowe VPS są dobre do nauki lub zabawy o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mion napisał:

Ja dla "normalnych" stronek klientów  polecam hosting unixstorm.org, który ma  zaletę jaką jest dostęp do SSH dzięki czemu można korzystać z CLI i composer'a PHP 7.(0/3). 
Ultra (20 zł)  niskobudżetowe VPS są dobre do nauki lub zabawy o.O

Ale ja nie szukam hostingu tylko VPSa, hosting już mam i nie wytarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grzegorz napisał:

Ale ja nie szukam hostingu tylko VPSa, hosting już mam i nie wytarcza.

 

Pierwsze podstawowe pytanie czy masz na tyle wiedzy aby dać sobie radę z administracją tym serwerem vps.

Samo postawienie LAMP i przeniesienie stron bądź postawienie go na jakiś panelu to nie jest rozwiązanie.

 

Skonfigurowany serwer to jedno a dbanie o niego to drugie ( aktualizacje, optymalizacje )

 

Ile dokładnie jest tych stron? Jakie to są strony?

Jaki obecnie hosting używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hostmark.pl napisał:

 

Pierwsze podstawowe pytanie czy masz na tyle wiedzy aby dać sobie radę z administracją tym serwerem vps.

Samo postawienie LAMP i przeniesienie stron bądź postawienie go na jakiś panelu to nie jest rozwiązanie.

 

Skonfigurowany serwer to jedno a dbanie o niego to drugie ( aktualizacje, optymalizacje )

 

Ile dokładnie jest tych stron? Jakie to są strony?

Jaki obecnie hosting używasz?

Tak poradzę sobie, miałem kiedyś dedyka w swoim domu, sam go postawiłem, sam o niego dbałem, strony było dostępne nawet z innego kraju. Obecnie mam Kylos za 200. Ale nie znam hostingu co ma dostęp do node.js albo choćby pythona, Tylko PHP a to za mało.

Jedna strona to sklep e-commerce, jedna to strona informacyjna mojej firmy, jedna strona to strona hodowli, chce dodać jeszcze 2 mniejsze strony, będą w node.js ale to zajmie z pół roku jak nie lepiej bo pisze pracę magisterską i czas mam trochę ograniczony, dodatkowo za nim się rozkręcą to minie rok jak nie lepiej, wtedy będę mógł pomysleć o powiększeniu VPS albo dedyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Juvenito napisał:

Sklep na VPS za 20 zł? Szukasz rozwiązania budżetowego a chcesz stawiać na nim sklep? Jedno wyklucza drugie. 

 

Ps. Mydevil.net obsługuje oba. 

Zależy jaki sklep, ile wejść dziennie i co sprzedaje, wiem jaką moc potrzebuje bo strona już 2 rok chodzi. Zajmuje się tym od 14 lat więc wiem co robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grzegorz napisał:

 Ale nie znam hostingu co ma dostęp do node.js albo choćby pythona, Tylko PHP a to za mało.

 

Nie? :)

Szukasz najtańszego VPS który będzie lepszy od dobrego shared'u, w sumie aż dziwi mnie to, bo w kwocie 20zł miesięcznie można już mieć na prawdę spoko pakiet hostingowy, gdzie mamy dostęp do node.js, być może nawet Cloudlinux&Litespeed, do tego backup, itp. itd. , a za 20zł mamy gołego VPS którego musimy aktualizować samodzielnie i pilnować wszystkiego, optymalizacja, robić własny backup, itp. itd.  

 

 

Screen Shot 2019-12-09 at 20.30.26.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zajcev napisał:

 

Nie? :)

Szukasz najtańszego VPS który będzie lepszy od dobrego shared'u, w sumie aż dziwi mnie to, bo w kwocie 20zł miesięcznie można już mieć na prawdę spoko pakiet hostingowy, gdzie mamy dostęp do node.js, być może nawet Cloudlinux&Litespeed, do tego backup, itp. itd. , a za 20zł mamy gołego VPS którego musimy aktualizować samodzielnie i pilnować wszystkiego, optymalizacja, robić własny backup, itp. itd.  

 

 

Screen Shot 2019-12-09 at 20.30.26.png

Ja nie mówiłem, że nie ma, tylko że nie znam, przeszukałem wiele, ale nie wszystkie, szczególnie że nie chce hostingu, na hostingu nie zrobię np. VPN, nie zrobię chmurę na backup, zrobię tylko to co zezwalają firma hostingowa, na VPS można zrobić praktycznie co chce, choćby to miał być serwer CSa, ale tak jak mówiłem nie chce hostingu i przestańcie mi już wciskać ten hosting, Od kiedy to hosting jest lepszy od VPS? Ja umiem robić backupy, wszystkim się zajmować, to nie tyle roboty co się wszystkim wydaje. Jak mi jakiś pracownik firmy próbuje wcisnąć coś czego nie chce "bO jEsT lEpSze" to dodaje daną firmę na czarną listę i nigdy nic nie będę miał z nią wspólnego. Od początku mówię, że chce VPS, nie hosting, lubię się zajmować serwerami, mnie to odpręża i odstresowane, taka mało wymagająca i przyjemna praca. Hosting jest na hobbystyczne lub małe strony, VPS na średnie a dedyk na duże. Na razie chce VPS, bo tak jak mówiłem wcześniej wszystko rozkręci się za rok i wtedy albo przeniosę się na silnego VPS albo nawet na dedyka, na razie branie czegoś droższego to wyrzucanie pieniędzy.

Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak najbardziej rozumiem.

Jednak jesteśmy na forum dyskusyjnym i nie powinno Cię dziwić, że ktoś chce Ci doradzić i pomóc. Jak widzisz nikt tutaj nie oferuję Ci usług "swoich" firm, nie mówi nie kupuj VPS tylko kup shared w firmie XXX. Raczej po prostu każdy tutaj ma różne doświadczenia i chce jak najlepiej doradzić.  Zwłaszcza gdy w swojej liście wymieniłeś np firmę co każdy tutaj użytkownik wie, że należy omijać szerokim łukiem - jaka to firma, nie będę pisał. 

Nikt też nie napisał, że hosting jest lepszy od VPS - po prostu są sytuacje gdzie źle skonfigurowany serwer VPS będzie gorszym rozwiązaniem od shared hostingu - taka jest niestety prawda. Jak ktoś wyżej pisał, samo posiadanie VPS i postawienie na nim LAMPa nie sprawi cudów. Wszystko zależy od wykorzystania - i tak masz rację na VPS masz zdecydowanie więcej możliwości, możesz postawić VPN, serwer Counter-Strike czy TeamSpeaka, to jest niezaprzeczalny fakt. 

 

Budżet +-20zł na VPS to nie jest niestety dużo, z firm które wymieniłeś rozważyłbym webh - chyba w tym budżecie najlepsze rozwiązanie. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zajcev napisał:

Oczywiście jak najbardziej rozumiem.

Jednak jesteśmy na forum dyskusyjnym i nie powinno Cię dziwić, że ktoś chce Ci doradzić i pomóc. Jak widzisz nikt tutaj nie oferuję Ci usług "swoich" firm, nie mówi nie kupuj VPS tylko kup shared w firmie XXX. Raczej po prostu każdy tutaj ma różne doświadczenia i chce jak najlepiej doradzić.  Zwłaszcza gdy w swojej liście wymieniłeś np firmę co każdy tutaj użytkownik wie, że należy omijać szerokim łukiem - jaka to firma, nie będę pisał. 

Nikt też nie napisał, że hosting jest lepszy od VPS - po prostu są sytuacje gdzie źle skonfigurowany serwer VPS będzie gorszym rozwiązaniem od shared hostingu - taka jest niestety prawda. Jak ktoś wyżej pisał, samo posiadanie VPS i postawienie na nim LAMPa nie sprawi cudów. Wszystko zależy od wykorzystania - i tak masz rację na VPS masz zdecydowanie więcej możliwości, możesz postawić VPN, serwer Counter-Strike czy TeamSpeaka, to jest niezaprzeczalny fakt. 

 

Budżet +-20zł na VPS to nie jest niestety dużo, z firm które wymieniłeś rozważyłbym webh - chyba w tym budżecie najlepsze rozwiązanie. 

 

Po roku jak napiszę moją prace magisterską będę miał czas zając się tym na sensownie i wtedy kupie/wynajmę dedyka albo bardzo silnego VPS, na razie ruch na stronach jest, zyski są, ale jest to bardziej hobbystycznie z braku czasu, wiem, że VPS wystarczy, jeśli nie będzie to przejdę na silniejszy pakiet, to jest 20 miesięcznie na start a nie na stałe, jak się rozrusza to może być i 200, jeśli trzeba. Przejrzę te webh, ale na razie ich oferta wydaje się sensowna. A jeśli chodzi o tą firmę co trzeba omijać to się zastosuje do ostrzeń.

Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie jaki panel wybrać, na WHT przeprowadzono audyt rożnych paneli pod względem bezpieczeństwa itp,  ciekawa lektura: https://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1770951 

wyniki dostępne na stronie: https://www.rack911labs.com/research/security-analysis-of-alternative-control-panels/

 

jest tam virtualmin, ispconfig, CentOS WebPanel, vesta, CyberPanel - polecam sie zapoznać, może pomoże Ci to w dokonaniu dobrego wyboru. 

 

W takim razie opcja webh i VPS KVM Mini powinny wystarczyć, a w razie czego zawsze możesz zrobić upgrade - w tej cenie w mojej ocenie nie znajdziesz nic lepszego - do tego support dość szybko reaguje. 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.