-
Podobna zawartość
-
Przez Fizyda
Próbuję rozkminić AWS, Google Cloud Platform czy Azure pod kątem: czym właściwie jest, co oferuje oraz jakie są różnice w przypadku tworzenia aplikacji.
Tylko zanim ktoś rzuci się do klawiatury wiem jakie są korzyści z ich stosowania oraz że to są usługi składające się z baaaardzo wielu narzędzi. Ja chcę się bardziej dowiedzieć jak to wygląda od zaplecza w porównaniu do standardowej drogi hostowania dużej aplikacji.
Załóżmy, że mam aplikację generującą ogromny ruch i nie mam możliwości skalowania infrastruktury w dół (osiągnęliśmy max), jedynie wszerz, czyli muszę stawiać kolejne serwery (kupić blachy i ustawić w DC, albo wynajmować dedyki/VPS), a następnie uruchamiać na nich WWW i baz danych. Do tego muszę wspierać się takimi narzędziami jak Haproxy do load balancingu ruchu WWW. Redis/Memcached do cachowania zapytań, no i varnish w celu szybszego zwracania static contentu lub budowy małego CDN.
Teraz clou o które chcę się dowiedzieć w kontekście chmury
Czy chmura przypadkiem to nie jest prawie gotowa (a przynajmniej łatwa do skonfigurowania) taka konfiguracja jaką opisałem wyżej (plus dodatkowe narzędzia), która dostarcza łatwy sposób na tworzenie i niszczenie serwerów przy pomocy API danej chmury. Bo jeśli dobrze rozumiem czym jest AWS, Azure i Google Cloud Platrofm to to są po prostu dynamicznie dokupowane i zbywane serwery (w ich przypadku VPS) które są budowane z wcześniej przygotowanych przez nas kontenerów (docer/lxc) i wpinane w "naszą" architekturę.
Czy może te usługi to coś więcej do czego się nie dokopałem.
Teraz pora na drugą cześć pytania. Czy tworząc aplikację WWW muszę coś uwzględnić gdy chcę ją uruchomić w chmurze? Ponieważ do AWS na pewno są odpowiednie biblioteki, tylko mam wrażenie, że służą one do zarządzania naszą infrastrukturą poprzez wgrywanie danych do CND, uruchamianie kolejnych VPS czy ich kasowanie. Jeśli tak to sama aplikacja nie musi niczego więcej implementować niż w przypadku hostowania jej na zwykłym serwerze. Jedyne co potrzebuję to drugiej aplikacji/zaplecza które będzie zarządzało infrastrukturą zależnie od potrzeb - czyli ruchu w aplikacji.
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto miał doświadczenie z takimi usługami i aplikacjami uruchamianymi na nich. No i będzie w stanie powiedzieć mi czy dobrze wszystko zrozumiałem, albo przynajmniej czy w dobrym kierunku myślę.
Oczywiście mam świadomość, że to jest tylko niewielki % możliwości tych usług, chcę się dowiedzieć czy to co do tej pory rozgryzłem pokrywa się z rzeczywistością.
-
Przez OVH
Cześć,
W tym wątku będziemy kontaktować się z Wami w celu przedstawienia informacji o wdrożeniach nowych usług, promocjach produktowych lub wydarzeniach (konferencje, szkolenia, webinary) na które będziemy chcieli Was zaprosić.
Kilka słów o OVH:
OVH to firma założona w 1999 roku we Francji, przez polską rodzinę Klaba. Obecnie zarządzamy 27 centrami danych w 12 lokalizacjach, na 4 kontynentach dostarczając innowacyjne rozwiązania technologiczne dla ponad 1 000 000 klientów na całym świecie. Działamy w oparciu o własną infrastrukturę, działy R&D oraz oferujemy wsparcie działu obsługi klienta 24h. W portfolio naszych usług możecie znaleźć:
Domeny: jedna z pierwszych usług, która została wprowadzona do naszej oferty. Obecnie proponujemy prawie 800 rozszerzeń do wyboru. Hosting: proste i wydajne rozwiązanie dla osób tworzących blog, stronę WWW lub sklep internetowy. VPS: zwirtualizowany serwer dedykowany, który stanowi kompromis pomiędzy elastycznością wirtualizacji a dowolnością konfiguracji serwera. Serwery dedykowane: nasze maszyny umożliwiają tworzenie prostych infrastruktur jedno-serwerowych (np. w celu obsługi aplikacji) jak i zaawansowanych infrastruktur pod duże projekty. Chmura publiczna: instancje Public Cloud to połączenie elastyczności i gwarantowanych zasobów dostępnych w przeciągu niecałej minuty. Chmura prywatna: rozwiązanie Private Cloud oferuje skalowalność usługi Cloud na dedykowanej infrastrukturze sprzętowej. Wirtualizacja infrastruktury jest realizowana za pomocą technologii VMware.
Więcej informacji o nas i oferowanych przez nas usługach możesz znaleźć na stronie: www.ovh.pl.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na początek chcielibyśmy zaprosić Was na webinar organizowany we wtorek, 17 lipca 2018 o godzinie 11.00!
Będziemy rozmawiać o e-sporcie oraz o związanych z nim zagrożeniach. Obecnie największym wrogiem e-sportu są ataki DDoS, dlatego w trakcie prezentacji skupimy się na omówieniu tego problemu. Poddamy analizie skuteczny system anty-DDoS w kontekście infrastruktury gamingowej, najczęściej spotykane rodzaje ataków, mechanikę ich działania oraz, co najważniejsze, jak się przed nimi ochronić. Wydarzenie poprowadzą Justyna i Kuba z naszego biura we Wrocławiu. Zapisz się tutaj: https://ovh.to/U5EpVyp
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ OVH Sp. z. o. o.
ul. Szkocka 5 lok. 1 - 54-402 Wrocław
NIP: 899-25-20-556
www.ovh.pl
-
Przez Ponury Typ
Hej, jak w temacie. Jeśli ktoś ma zalegający serwer z tej oferty (wersja ssd) to proszę o kontakt na pw.
-
Przez motorhead
Korzysta ktoś może z poczty w ovh?
Znajomemu kupiłem w ovh domenę, poprosił mnie żebym podpiął pod nią jedną skrzynkę firmową i teraz mam pytanie, czy ktoś korzysta z tej darmowej poczty którą dają do domen pl?
Chodzi mi o "start10m" - konto 10mb na stronę i 5gb na pocztę? Jak działa? Są jakieś problemy, niedochodzące meile, spam?
-
Przez Mruczek
Z jakiego jądra korzystacie na serwerach linuksowych w OVH?
Ich własne, czy dystrybucyjne, czy kompilujecie któreś pod własne potrzeby?
Pytam, bo chciałem użyć "targetcli-fb", które wymaga TCM w jądrze. Niby nic trudnego, ale poległem na kompilacji kernela na configu z OVH, bo wymagał różnych plików z microcodem Intela, których nigdzie nie mogłem znaleźć. Cześć była w pakietach Debiana (non-free), część z paczki na stronie Intela, a o niektórych to nawet Internet nie słyszał.
Ostatecznie zmieniłem na jądro dystrybucji i działa.
-
-
Przeglądający 0 użytkowników
Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.