Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Rekordy A + SRV - usługa FTP na inny serwer


spex

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję potwierdzić jedną rzecz. Mam domenę mojadomena.pl, która przez rekord A wskazuje na serwer 1.1.1.1, natomiast potrzebuję by usługa FTP wskazywała na serwer 8.8.8.8. Z tego co się orientuję muszę to zrobić przez SRV.

 

Czy to będzie poprawny wpis?

_ftp._tcp.mojadomena.pl. 86400 IN SRV 0 5 21 8.8.8.8

 

Tylko pytanie, czy FTP pozwala robić vhosty by po "domenie" wiedzieć na które konto to ma być połączenie (dostęp bez logowania).

 

Czy może lepiej to zrobć tak:

serwerftp.mojadomena.pl 86400 A 8.8.8.8

_ftp._tcp.mojadomena.pl. 86400 IN SRV 0 5 21 serwerftp.mojadomena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spex napisał:

Potrzebuję potwierdzić jedną rzecz. Mam domenę mojadomena.pl, która przez rekord A wskazuje na serwer 1.1.1.1, natomiast potrzebuję by usługa FTP wskazywała na serwer 8.8.8.8. Z tego co się orientuję muszę to zrobić przez SRV.

 

Czy to będzie poprawny wpis?

_ftp._tcp.mojadomena.pl. 86400 IN SRV 0 5 21 8.8.8.8

 

Tylko pytanie, czy FTP pozwala robić vhosty by po "domenie" wiedzieć na które konto to ma być połączenie (dostęp bez logowania).

 

Czy może lepiej to zrobć tak:

serwerftp.mojadomena.pl 86400 A 8.8.8.8

_ftp._tcp.mojadomena.pl. 86400 IN SRV 0 5 21 serwerftp.mojadomena.pl

A co chcesz osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie szukanie w Google naprowadziło mnie na RFC 7151 (polecenie HOST w FTP). Będziesz więc potrzebował serwera oraz klienta z jego obsługą, ale podejrzewam, że najpopularniejsze będą to miały.

 

Niestety, nie słyszałem nigdy o obsłudze rekordów SRV w FTP. Będziesz więc musiał ustawić dwa osobne rekordy DNS, albo przekierować jedną z usług np. przy pomocy DNAT w iptables.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spex napisał:

Ale czy jestem w stanie to wykonać na hostingu współdzielonym? Temu też pytałem się o rozwiązanie oparte o SRV

 

Jedynie przez subdomenę, kierując ją na inny adres IP.  Rekord srv w tym przypadku raczej na pewno nie zadziała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spex napisał:

W sensie musiał bym kierować ruch na ftp://serwerftp.mojadomena.pl ??

 

Dokładnie tak, przez subdomenę wskazującą na adres Twojego serwera FTP. Tworzysz po prostu w strefie domeny rekord typu "A" wskazujący na adres serwera FTP.

 

Ewentualnie jeżeli bardzo Ci zależy na tym aby serwer FTP był dostępny bez potrzeby tworzenia subdomen, możesz się zastanowić nad przejściem na serwer VPS gdzie mógłbyś swobodnie kierować ruchem w przeciwieństwie do shared hostingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.