Pytanie, czy ktoś kojarzy jakiś hosting, który oferuje najzwyklejszego Apacha? Nie żadne LiteSpeed czy Nginx, tylko zwykły Apache i PHP 5.6
Bo próbuję aktualizować pewien serwis oparty o Joomle 2.5.28 i niestety na moim środowisku z LS nie chce iść. A próbuję wszystkie triki jakie znajduję w internecie
^^ Miałem o tym samym napisać, ale oprócz tego też na stronie np. w o projekcie listuj aktualną listę IPów.
A tak w sumie, z innej beczki. Czy planujecie też przejść na testy działania IPv6? Bo w sumie, jestem ciekaw ile tak naprawdę hostingów jest w stanie hostować strony po IPv6
Czy dobrze kojarzę, iż pod ich DNSa można podpiąć tylko domenę drugiego lub trzeciego poziomu (czyli .pl lub .com.pl) czy uda mi się podpiąć domenę 4 poziomu? Czy wtedy wystarczy iż w serwerze domeny 3 poziomu ustawię rekordy NS i wskaże na te dwa serwery CF?
To ja też trochę ponarzekam. Porównując @Hostido.pl z Atthost (chyba tu niema nikogo od nich). Ale z tego co pamiętam, u nich w konfiguracji z zewnętrznym DNS ( CF) bez problemów dało się generować certyfikaty wildcard, co u was nie chce działać. Nie pamiętam jakiego chenega oni wykorzystywali - mam wrażenie iż plikowego.
Ja z swojej strony polecam hostido. Swego czasu miałem tam awaryjnie dość sporą stronę na WP i serwis z GTFSami (poza swoimi rzeczami) i konto współdzielone nawet tego nie zauważyło w statystykach obciążenia.
Jeśli był szedł w kierunku "low power" to pewnie był szukał czegoś na podstawie tego zestawienia https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LHvT2fRp7I6Hf18LcSzsNnjp10VI-odvwZpQZKv_NCI/edit?pli=1#gid=0
Jeszcze leży na biurku jako projekt (brak czasu i hdd). Fabrycznie był z 2x Xeon E5-2430L v2, a dostałem dodatkowo 2x Xeon® E5-2470 v2.
Muszę sobie jeszcze dorwać jakieś HDD (>14TB - najlepiej 20TB) i ramu. A przede wszystkim trochę wolnego czasu
Ja za trochę więcej niż 1000 zł wyrwałem Dell T420, gdzie już na dzień dobry mam 8x3,5" i LSI który tylko wymaga przeprogramowania na IT-mode. Do tego chcę wymienić 3x5.25" na kolejne kieszenie HDD by mieć w sumie 12x3,5".
Wiem, iż OT.
Ale czy ktoś kiedyś próbował zrobić mapę polskiej sieci? W sensie, gdzie łączą się infrastruktury poszczególnych operatorów itp. Z tego co kojarzę, Pionier kiedy pokazywał ideową mapę swojej sieci i jej główne akademickie węzły i punkty wymiany ruchu.
Tylko to domem potrzebujesz świadczyć wsparcie itp., a w GWorkspace większość wsparcia prowadzą partnerzy. Więc dla google to było prowadzenie rzeczy ludzi do obsługi "sklepu". Zwróć uwagę, iż oni nie mają żadnego innego sklepu, gdzie musieliby się użerać ze zwykłym klientem, któremu trzeba pomóc ustawić rekord A, bo strona nie działa.