Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Podpięcie domeny pod vps z vesta panel


szogun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczynam swoje początki z vps i mam mały problem z podpięciem domeny do niego , na samym vpsie korzystam z vestpa panel.

W panelu klienta ovh dla vps w zakładce dns secondary dodałem domenę, która została poprawnie dodana i mam teraz dns secondary

 

sdns2.ovh.net

W panelu vesta panel dodałem Domyślne serwery nazw of1.ovh.net oraz of2.ovh.net lecz gdy zmienie dns dla domeny wskazuje ona że owe serwery nie odpowiadają, czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi krok po kroku jak poprawnie to skonfigurować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szogun napisał:

dns secondary

 

sdns2.ovh.net

Ale ten DNS sam z siebie nie działa :)  w panelu OVH musisz przypisać domenę oraz zweryfikować po przez rekordy w strefie DNS w WestaCP >  A + TXT.  Musisz mieć skonfigurowany BIND 'a by mógł  nastąpić transfer strefy.  Trochę to skomplikowane więc szczegółów nie opisze.  Poszukaj w necie poradników od westacp będą w nich jak utworzyć serwery dns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matix8981 napisał:

Próbujesz podpiąć DNS pod swoją domenę czy pod DNS ovh? Jeżeli DNS ovh to zmiany rekordów wprowadzasz w panelu ovh nie vestacp. Aby korzystać z własnych serwerów DNS należy zarejestrować rekordy glue w panelu ovh i dodać rekordy A i NS

Próbuje podpiąć domenę pod własne rekordy dns utworzone przez vesta panel

 

2 minuty temu, Mion napisał:

Ale ten DNS sam z siebie nie działa :)  w panelu OVH musisz przypisać domenę oraz zweryfikować po przez rekordy w strefie DNS w WestaCP >  A + TXT.  Musisz mieć skonfigurowany BIND 'a by mógł  nastąpić transfer strefy.  Trochę to skomplikowane więc szczegółów nie opisze.  Poszukaj w necie poradników od westacp będą w nich jak utworzyć serwery dns.

Te kroki co opisałeś własnie robiłem w panelu ovh aby móc podpiąć domenę pod vpsa

 

Bez tytułu.png

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie masz serwerów nazw of1.ovh.net / of2.ovh.net :)

Możesz co najwyżej utworzyć wlasne w wykupionej w OVH domenie np:
ns1.mydomena.ovh > i tutaj konfiguracja  ns1 [ A] > Twoje IP
ns2.mydomena.ovh > i tutaj konfiguracja  ns2 [ A] > Twoje IP

 

To jest opisane w poradnikach. Nie działaj na oslep ;)

 

------

A DNS secondary nie zadziała jeśli nie zrobisz tego co pisałem, czyli nie nastąpi transfer strefy DNS .

 

 

How to Set up Vestacp Nameservers DNS & Free SSL Certificate
https://www.youtube.com/watch?v=trMhdlQlLyI

 

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.