Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Search Console wariuje... Co robić?


kacperq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z webmaster tools, który wali błędami na lewo i prawo. Dostaje mi się za to, że niby strona nie jest zoptymalizowana dla urządzeń mobilnych - treść wystaje poza ekran a elementy klikalne są zbyt blisko siebie. Nic z tego nie jest prawdą, co potwierdza... samo Google - po wejściu w dany błąd w Search Console i kliknięciu "Testuj opublikowaną wersję strony" pojawia się komunikat... "

Strona jest dostosowana do komórek
Obsługa tej strony na urządzeniu mobilnym jest łatwa".

Przy niektórych postach w Google jest napis " Twoja strona nie będzie działać dobrze na urządzeniach mobilnych ", co znowu jest bzdurą, bo po zrobieniu tego testu wychodzi za każdym razem coś innego - (coś się nie ładuje itd.) Strona jest bardzo, bardzo szybka - wszystko jest perfekcyjnie zoptymalizowane.

Ktoś wie, co tu się odpieprza? Czy odbije się to jakoś negatywnie na SEO? Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kacperq napisał:

A jak ma się to do SEO? Nie chciałbym, by przez głupie błędy Google'a  strona trafiała niżej. 


W praktyce nie powinno mieć to większego znaczenia - jest to głównie wskazówka. 

Sam mam przypadek strony z identycznym problemem, natomiast nie obrywa ona w żaden sposób w wynikach wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kacperq napisał:

Nadal zlewać, mimo, że problem w teorii istnieje?


Możesz nie zlewać, natomiast nie sądzę abyś mógł jakkolwiek wpłynąć na zewnętrzne skrypty takie jak disqus. 

Nie sądzę również aby to miało jakiekolwiek znaczenie w tym konkretnym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.