Skocz do zawartości
kacperq

Search Console wariuje... Co robić?

Polecane posty

Cześć. Mam problem z webmaster tools, który wali błędami na lewo i prawo. Dostaje mi się za to, że niby strona nie jest zoptymalizowana dla urządzeń mobilnych - treść wystaje poza ekran a elementy klikalne są zbyt blisko siebie. Nic z tego nie jest prawdą, co potwierdza... samo Google - po wejściu w dany błąd w Search Console i kliknięciu "Testuj opublikowaną wersję strony" pojawia się komunikat... "

Strona jest dostosowana do komórek
Obsługa tej strony na urządzeniu mobilnym jest łatwa".

Przy niektórych postach w Google jest napis " Twoja strona nie będzie działać dobrze na urządzeniach mobilnych ", co znowu jest bzdurą, bo po zrobieniu tego testu wychodzi za każdym razem coś innego - (coś się nie ładuje itd.) Strona jest bardzo, bardzo szybka - wszystko jest perfekcyjnie zoptymalizowane.

Ktoś wie, co tu się odpieprza? Czy odbije się to jakoś negatywnie na SEO? Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Olej i zapomnij. To są wskazówki, tak samo jak w Pagespeed Insights. To czy są trafne i poprawne to inna sprawa.

8 minut temu, theqkash napisał:

Olej i zapomnij. To są wskazówki, tak samo jak w Pagespeed Insights. To czy są trafne i poprawne to inna sprawa.

A jak ma się to do SEO? Nie chciałbym, by przez głupie błędy Google'a  strona trafiała niżej. 

3 minuty temu, kacperq napisał:

A jak ma się to do SEO? Nie chciałbym, by przez głupie błędy Google'a  strona trafiała niżej. 

W praktyce nie powinno mieć to większego znaczenia - jest to głównie wskazówka. 

Sam mam przypadek strony z identycznym problemem, natomiast nie obrywa ona w żaden sposób w wynikach wyszukiwania.

Sprawdziłem jak Google widzi stronę i teraz wyczaiłem gdzie jest błąd - tzn. to nadal nie moja wina. Mam na stronie komentarze Disqusa, które Google widzi w taki sposób: LPpFk5f.png - na stronie wyświetlają się oczywiście normalnie... Teraz nie wiem jak to ugryźć.

Teraz, kacperq napisał:

Teraz nie wiem jak to ugryźć.

Tak jak wyżej napisałem ;)

Teraz, theqkash napisał:

Tak jak wyżej napisałem ;)

Nadal zlewać, mimo, że problem w teorii istnieje? 😉 Google jednak widzi tu błąd.

1 minutę temu, kacperq napisał:

Nadal zlewać, mimo, że problem w teorii istnieje?

Możesz nie zlewać, natomiast nie sądzę abyś mógł jakkolwiek wpłynąć na zewnętrzne skrypty takie jak disqus. 

Nie sądzę również aby to miało jakiekolwiek znaczenie w tym konkretnym przypadku.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.