Skocz do zawartości

szmigieldesign

Użytkownicy
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez szmigieldesign

 1. szmigieldesign

  Manifest hostingowej zmiany

  No jak to jak, nieuczciwą praktyką rynkową 😉
 2. szmigieldesign

  Błędy na stronie - czy ktoś możę zweryfikować?

  HTTP/2 nie powinno wykrzaczać layoutu. Zwykle layout się sypie kiedy optymalizujesz jQuery, dlatego w lscache jest osobna opcja wykluczająca jQuery ze wszystkich optymalizacji. Ale faktycznie może być potrzebne głębsze zbadanie tematu i wykluczanie poszczególnych js/css. Pisałeś do HD w tej sprawie? Tak to wygląda u mnie (zał.). Sugeruję wykluczyć też googlesyndication z optymalizacji. lscache pozwala na automatyczną optymalizację obrazków od 1200 kredytów (level 3), ale funkcja ta została dodana niedawno, więc jeśli wcześniej badałeś temat to mogłeś o tym nie wiedzieć.
 3. szmigieldesign

  Błędy na stronie - czy ktoś możę zweryfikować?

  Dlaczego nie łączysz CSS / JS? Miałeś z tym problemy? Jeżeli jesteś na dhosting, możesz też włączyć HTTP/2 push. Zmieniałeś coś w [6] Tuning względem wartości domyślnych? Ładowanie minifikowanego kodu przed innym może powodować problemy w ładowaniu treści bo zmieniasz kolejność skryptów. Po zmianie ustawień minify / tuning, etc. konieczne jest wyczyszczenie całej pamięci podręcznej. Jedyne błędy jakie widzę u siebie dotyczą Google Ads (403 podczas ładowania zasobów ads) - pomyśl o dodaniu frazy "googleads" do wyjątków js/css. Nie wiem czy korzystasz z optymalizacji obrazów, jeśli nie, zapraszam do mojego krótkiego poradnika - https://szmigiel.design/pl/blog/skuteczna-optymalizacja-grafik-w-wordpress-dzieki-wtyczce-litespeed-cache/
 4. szmigieldesign

  Błędy na stronie - czy ktoś możę zweryfikować?

  @kacperq, w lscache w zakładce CDN jest opcja serwowania jquery po cdn - wtyczka filtruje zapytania i ładuje je przez Google CDN i chyba jeszcze cdnjs do wyboru - jeżeli problem był z jquery, warto sprawdzić. Sprawdź też w zakładce optymalizacja czy przypadkiem nie ładujesz minifikowanych skryptów przed innymi, może tam jest jakiś konflikt.
 5. szmigieldesign

  Błędy na stronie - czy ktoś możę zweryfikować?

  Nie masz przypadkiem dziurawej wtyczki? https://www.wordfence.com/blog/2018/11/privilege-escalation-flaw-in-wp-gdpr-compliance-plugin-exploited-in-the-wild/
 6. szmigieldesign

  Search Console wariuje... Co robić?

  Możesz jeszcze podpytać autorów Disqus czy wiedzą o problemie i czy mają na to radę. Ale zasadniczo tak jak theqkash napisał - olać.
 7. szmigieldesign

  Program do kopii zapasowej pod WIN10

  Dysk zewnętrzny podłączany tylko na potrzeby wykonania kopii.
 8. szmigieldesign

  Program do kopii zapasowej pod WIN10

  Korzystam od kilku lat. Sprawdza się.
 9. szmigieldesign

  Cloudflare a dwa różne przekierowania

  dhosting zaleca żeby przy konfiguracji domen z Cloudflare korzystać z ich panelu. Poproś w pierwszej kolejności support jeżeli masz tam hosting i domenę, pewnie pomogą z konfiguracją.
 10. szmigieldesign

  Atak spamu

  Wołam @dhosting.pl, napiszcie proszę trochę więcej dlaczego problem jest technicznie skomplikowany. Jeżeli chodzi o spam z tego wątku - w zasadzie problemem jest tylko ten typ spamu, z całą resztą filtry radzą sobie bardzo dobrze.
 11. szmigieldesign

  HTACCESS Jak przekierować pliki archiwów na subdomenę?

  https://mod-rewrite-cheatsheet.com/
 12. szmigieldesign

  Nazwa kupiła dane firmowe od Panoramy Firmy?

  Nie pisz na forum tylko na iod@nazwa.pl - od tego jest inspektor danych osobowych w każdej firmie żeby takie sprawy ogarniać.
 13. szmigieldesign

  Hosting pod międzynarodowy portal

  dhosting.com z Cloudflare
 14. szmigieldesign

  Boty atakują wordpressa

  Dzięki, @darekm!
 15. szmigieldesign

  Boty atakują wordpressa

  Ciekawe, napiszesz coś więcej na ten temat?
 16. szmigieldesign

  Boty atakują wordpressa

  Z opisu wtyczki wynika, że ma dość kompleksowe funkcje. Testowałeś może Wordfence i możesz porównać? Ciekawi mnie jak w praktyce działa np. skaner zawartości plików.
 17. szmigieldesign

  Opinie o dhosting.pl

  Prawda, ja też doświadczyłem hostingów, gdzie domyślnie prawie wszystkie funkcje PHP były odblokowane, a open_basedir ograniczony do całego konta. W przypadku infekcji jednego CMS, reszta leciała po kolei. Na dhosting jest z tym spokój, LiteSpeed działa nad wyraz dobrze, a domyślnie każda strona zamknięta jest w swoim folderze. Generalnie dużą zaletą dhosting jest to, że dla popularnych aplikacji webowych zasadniczo wszystko działa "out of the box".
 18. Cześć, nie wiem czy problem został już przez Ciebie rozwiązany, jeśli nie to mój tip: Sprawdź czy dla któregoś z elementów CSS logo (np. nadrzędne a lub jego kontener) nie ma przejść "transition" lub "opacity". Możesz napisać tymczasowe style które nadadzą wartości opacity dla tych elementów na 1 (możesz dla pewności spróbować z !important) oraz wyłączą transition. Nie zaszkodzi wymusić też wymiarów width oraz height (dla testów również z important). Zdarzyło mi się, że przez przezroczystość oraz przejścia niektóre przeglądarki szarpią obrazki optymalizując wydajność. Może się zdarzyć, że np. masz transition albo opacity na cały nagłówek obsługiwane przez jakiś JS i przeglądarka w rzeczywistości nie kończy renderowania przejścia i renderuje poszarpany obraz. Sprawdź też HTML / CSS / JS jakimś testerem błędów, może przeglądarka wpada w quirks mode i ma problem z renderowaniem obrazków.
 19. szmigieldesign

  AMP - korzystacie?

  Cześć, testuję u siebie od pewnego czasu dla wpisów blogowych. Ciekawa technologia, ale trochę na siłę. To dodatkowa warstwa, którą trzeba przygotować, ostylować i opublikować. O ile w przypadku popularnych rozwiązań jak WordPress można AMP uruchomić łatwo, lekko i przyjemnie, o tyle w przypadku dedykowanych projektów to dodatkowa praca. Czy warto? Moim zdaniem tak, pod warunkiem, że serwis jest bardzo poczytny, liczba wejść z urządzeń mobilnych jest dominująca i nierzadko są to wejścia z zagranicy. Automatyczne keszowanie treści przez AMP Project to duży plus - zasadniczo mamy darmowy CDN dla treści, no, ale AMP się sam nie wdroży 😉 Co mnie najbardziej boli? To fizycznie osobny dokument HTML powiązany z oryginałem - trochę proteza a nie natywne rozwiązanie jak RWD. Trzeba toto zrobić niezależnie od oryginalnej strony i nie można integrować niektórych rozwiązań marketingowych / komentarzy, skryptów, etc. Zdaję sobie sprawę, że to jest "po coś" - AMP ma być możliwie najbardziej odchudzony, lazy load, etc., ale w gruncie rzeczy doprowadza to do sytuacji sprzed lat, kiedy były serwisy dedykowane urządzeniom stacjonarnym i ich mobilne odpowiedniki dla telefonów. Osobiście jestem zwolennikiem dobrze zaprojektowanych stron z wykorzystaniem przemyślanego RWD niż dodatkowej warstwy w postaci AMP. Nie widzę też wyraźnego zysku w postaci SERP po wprowadzeniu AMP, a sam Google dość zachowawczo promuje AMP w wynikach wyszukiwania - ikona mogłaby chociażby posiadać kolor. Ale ja mam skromny ruch na stronie, domyślam się, że w przypadku portalów newsowych może to mieć większe znaczenie - ładowanie stron z CDN wygrywa.
 20. szmigieldesign

  Boty atakują wordpressa

  Cześć, nie wiem czy All In One WP Security to potrafi, ale Wordfence posiada możliwość ograniczania prędkości ładowania stron dla różnego rodzaju botów lub zupełnego ich blokowania w przypadku przekroczenia ustalonych limitów. Wordfence to stosunkowo rozbudowany firewall dla WordPress działający w modelu freemium, choć dla stron moich i moich klientów nie miałem jeszcze potrzeby płacenia za funkcje premium. Jeżeli masz problem z infekcjami, Wordfence posiada również skaner, który porównuje zawartość plików WordPress, wtyczek oraz szablonów z repozytorium oraz generalnie wykrywa dziwactwa kodowane Base64 i różne inne popularne dziadostwa. Warto sprawdzić jeżeli w przyszłości dalej będziesz miał problemy ze stroną. Wordfence Security – Firewall & Malware Scan Odświeżony Wordfence – antywirus i firewall dla WordPress
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.