Skocz do zawartości

szmigieldesign

Użytkownicy
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

Informacje osobiste

 • Imię
  Łukasz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. szmigieldesign

  Przebudowa strony a SEO

  Hm, nie jesteś w stanie pobrać nowych wersji wtyczek manualnie ze strony producenta? Czy mechanizm zabezpieczający we wtyczkach efektywnie je wyłączy jeżeli wykryje zmianę domeny?
 2. szmigieldesign

  Przebudowa strony a SEO

  Hm. Pytanie czy autoryzacja zadziała także dla subdomeny - w takim wypadku mógłbyś uruchomić tymczasową wersję serwisu na subdomenie domeny na którą masz zarejestrowane wtyczki.
 3. szmigieldesign

  Przebudowa strony a SEO

  Hm, a nie lepiej pobrać kopię, przebudować i wgrać z powrotem? Wtedy downtime wyniesie nie więcej niż godzinę.
 4. szmigieldesign

  Kupno domeny i strony internetowej - dylemat

  Nie można po prostu zrobić przekierowań w htaccess? Jeżeli zmieniasz kategorię (dodajesz lub usuwasz z permalinku) i WordPress sam sobie nie poradzi to jedno przekierowanie z wyrażeniem regularnym w htaccess powinno załatwić sprawę. Z czasem linki w Google zaktualizują się tak jak pisze theqkash.
 5. szmigieldesign

  CloudFlare ssl | 525

  Zależy od konfiguracji połączenia po stronie Cloudflare. Może być Flexible SSL, Full SSL albo Full SSL Strict. Pierwsze dwa powinny działać nawet jeżeli certyfikat nie jest skonfigurowany poprawnie. Flexible SSL działą tak jak Mion napisał. Zobacz https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/204144518-SSL-FAQ
 6. szmigieldesign

  Manifest hostingowej zmiany

  No jak to jak, nieuczciwą praktyką rynkową 😉
 7. szmigieldesign

  Błędy na stronie - czy ktoś możę zweryfikować?

  HTTP/2 nie powinno wykrzaczać layoutu. Zwykle layout się sypie kiedy optymalizujesz jQuery, dlatego w lscache jest osobna opcja wykluczająca jQuery ze wszystkich optymalizacji. Ale faktycznie może być potrzebne głębsze zbadanie tematu i wykluczanie poszczególnych js/css. Pisałeś do HD w tej sprawie? Tak to wygląda u mnie (zał.). Sugeruję wykluczyć też googlesyndication z optymalizacji. lscache pozwala na automatyczną optymalizację obrazków od 1200 kredytów (level 3), ale funkcja ta została dodana niedawno, więc jeśli wcześniej badałeś temat to mogłeś o tym nie wiedzieć.
 8. szmigieldesign

  Błędy na stronie - czy ktoś możę zweryfikować?

  Dlaczego nie łączysz CSS / JS? Miałeś z tym problemy? Jeżeli jesteś na dhosting, możesz też włączyć HTTP/2 push. Zmieniałeś coś w [6] Tuning względem wartości domyślnych? Ładowanie minifikowanego kodu przed innym może powodować problemy w ładowaniu treści bo zmieniasz kolejność skryptów. Po zmianie ustawień minify / tuning, etc. konieczne jest wyczyszczenie całej pamięci podręcznej. Jedyne błędy jakie widzę u siebie dotyczą Google Ads (403 podczas ładowania zasobów ads) - pomyśl o dodaniu frazy "googleads" do wyjątków js/css. Nie wiem czy korzystasz z optymalizacji obrazów, jeśli nie, zapraszam do mojego krótkiego poradnika - https://szmigiel.design/pl/blog/skuteczna-optymalizacja-grafik-w-wordpress-dzieki-wtyczce-litespeed-cache/
 9. szmigieldesign

  Błędy na stronie - czy ktoś możę zweryfikować?

  @kacperq, w lscache w zakładce CDN jest opcja serwowania jquery po cdn - wtyczka filtruje zapytania i ładuje je przez Google CDN i chyba jeszcze cdnjs do wyboru - jeżeli problem był z jquery, warto sprawdzić. Sprawdź też w zakładce optymalizacja czy przypadkiem nie ładujesz minifikowanych skryptów przed innymi, może tam jest jakiś konflikt.
 10. szmigieldesign

  Błędy na stronie - czy ktoś możę zweryfikować?

  Nie masz przypadkiem dziurawej wtyczki? https://www.wordfence.com/blog/2018/11/privilege-escalation-flaw-in-wp-gdpr-compliance-plugin-exploited-in-the-wild/
 11. szmigieldesign

  Search Console wariuje... Co robić?

  Możesz jeszcze podpytać autorów Disqus czy wiedzą o problemie i czy mają na to radę. Ale zasadniczo tak jak theqkash napisał - olać.
 12. szmigieldesign

  Program do kopii zapasowej pod WIN10

  Dysk zewnętrzny podłączany tylko na potrzeby wykonania kopii.
 13. szmigieldesign

  Program do kopii zapasowej pod WIN10

  Korzystam od kilku lat. Sprawdza się.
 14. szmigieldesign

  Cloudflare a dwa różne przekierowania

  dhosting zaleca żeby przy konfiguracji domen z Cloudflare korzystać z ich panelu. Poproś w pierwszej kolejności support jeżeli masz tam hosting i domenę, pewnie pomogą z konfiguracją.
 15. szmigieldesign

  Atak spamu

  Wołam @dhosting.pl, napiszcie proszę trochę więcej dlaczego problem jest technicznie skomplikowany. Jeżeli chodzi o spam z tego wątku - w zasadzie problemem jest tylko ten typ spamu, z całą resztą filtry radzą sobie bardzo dobrze.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.