Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)


gb1

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, gb1 napisał:

Z ciekawości zapytam, gdzie w NASK masz cesje elektroniczne ?


Twoja ciekawość bywa czasem męcząca - NASK umożliwia cesje elektroniczne, a mógłby tego nie robić i to jest coś co raczej każdy wyduka z wypowiedzi kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@theqkash podasz link ? ja znaleźć nie potrafię.

Otrzymałem od @szarik ostrzeżenie które cytuję:

 

Cytuj

Uciążliwy dla społeczeństwa poprzez ciągłe pytania... na razie ostrzeżenie - proponuje być mniej upierdliwy, co można osiągnąć bez nachalności w  z zadawaniu pytań...

kolejnego ostrzeżenia nie będzie... następny etap to moderacja zamieszczanych komentarzy - chyba, że siła wyższa (ADMIN) zdecyduje inaczej.

 

Przyznam że nie wiem czy za pytanie o to gdzie w NASK są cesje elektroniczne czy za prośbę o link. Według mnie to mało istotne, jednak istotna jest inna kwestia czyli czy forum ma służyć do wymiany informacji, doświadczenia, pomocy oraz poznawania czegoś nowego, czy może w innych bliżej nie znanych celach o co należy zapytać administratorów.

 

Jeśli czegoś nie rozumiem, nie wiem a z ciekawości pragnę poznać coś nowego to pytam. Jeśli to jest uznane przez administratorów za "upierdliwe" i "nachalne" to nie pozostaje mi nic innego jak podziękować.

 

Nie zmienia to jednak faktu że nadal chętnie poznam link do informacji na temat cesji elektronicznej dostępnej w NASK. Może jednak się czegoś nowego dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gb1 napisał:

Przyznam że nie wiem czy za pytanie o to gdzie w NASK są cesje elektroniczne czy za prośbę o link.


Obstawiam, że nie chodzi o ten pojedynczy incydent.


Jeśli chodzi o link - przynajmniej kilku polskich usługodawców świadczy taką funkcję, na pewno m.in. aftermarket.pl, ovh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@theqkash pytanie dotyczyło cesji elektronicznej w NASK, nie u innego dostawcy usług.

Ja nie potrafię w NASK znaleźć takiej możliwości, czy Ty potrafisz ? Chętnie się dowiem czegoś na temat cesji elektronicznej w NASK. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo ciekawa i cenna informacja.

 

9 minut temu, theqkash napisał:

Obstawiam, że nie chodzi o ten pojedynczy incydent.

 

Ja tym bardziej nie wiem. Jeśli przeszkadzają Tobie lub innym administratorem pytania o źródło ciekawych informacji, aby poznać coś nowego, to wystarczy jedynie o tym poinformować publicznie lub prywatnie, nie ma konieczności na "ostrzeżeżenia".

Edytowane przez gb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gb1 napisał:

 

Ja tym bardziej nie wiem. Jeśli przeszkadzają Tobie lub innym administratorem pytania o źródło ciekawych informacji, aby poznać coś nowego, to wystarczy jedynie o tym poinformować publicznie lub prywatnie, nie ma konieczności na "ostrzeżeżenia".


To nie jest tez temat do ciągnięcia tej dyskusji. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z moderatorem który Ci nadał to ostrzeżenie.

 

 

1 minutę temu, gb1 napisał:

pytanie dotyczyło cesji elektronicznej w NASK, nie u innego dostawcy usług.
 


NASK od pewnego czasu nie umożliwia bezpośredniej rejestracji domen więc jakby sam w sobie tego nie ma jak umożliwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, theqkash napisał:

NASK od pewnego czasu nie umożliwia bezpośredniej rejestracji domen więc jakby sam w sobie tego nie ma jak umożliwić. 

 

Dokładnie tak jest według mnie jak opisujesz. Zatem informacja że NASK umożliwia cesję elektroniczną jest bardzo istotną i cenną informacją. Zatem pytanie o źródło tej informacji aby czegoś nowego się dowiedzieć. Jak widać, wyszło jak zwykle.

 

2 minuty temu, theqkash napisał:

 Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z moderatorem który Ci nadał to ostrzeżenie.

 

Ja mam jedynie pytanie które powyżej zadałem, czyli czy jeśli uważacie że zadawanie pytań o źródło ciekawej informacji nie jest tutaj pożądane to wystarczy o tym poinformować bez niedomówień. Także myślę że inni uczestnicy byliby zainteresowani taką informacją, zatem sugerowałbym ją upublicznić.

Co do kontaktu z moderatorem to mam nadzieję, że sam się zreflektuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gb1 napisał:

Zatem informacja że NASK umożliwia cesję elektroniczną jest bardzo istotną i cenną informacją. Zatem pytanie o źródło tej informacji aby czegoś nowego się dowiedzieć. Jak widać, wyszło jak zwykle.


Niektóre końcówki nie mają możliwości przeprowadzenia cesji innej niż papierowa, dlatego tak - jest to ważna informacja, że NASK umożliwił taką operację dla domen z końcówką .pl. 

Skoro wiedziałeś że NASK domen nie rejestruje to forma w jakiej zadawałeś pytania aż sama prosiła się o ostrzeżenie.

 

 

8 minut temu, gb1 napisał:

 

Ja mam jedynie pytanie które powyżej zadałem, czyli czy jeśli uważacie że zadawanie pytań o źródło ciekawej informacji nie jest tutaj pożądane to wystarczy o tym poinformować bez niedomówień. Także myślę że inni uczestnicy byliby zainteresowani taką informacją, zatem sugerowałbym ją upublicznić.

Co do kontaktu z moderatorem to mam nadzieję, że sam się zreflektuje.

 

A ja po raz kolejny przypominam Ci że to nie jest temat do prowadzenia dyskusji na temat Twojego ostrzeżenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując NASK nie umożliwia cesji elektronicznej wbrew wcześniejszym twierdzeniom w tym temacie. 

 

4 minuty temu, theqkash napisał:

Skoro wiedziałeś że NASK domen nie rejestruje to forma w jakiej zadawałeś pytania aż sama prosiła się o ostrzeżenie.

 

Dopuszczam możliwość że czegoś nie wiem, dlatego z ciekawości pytam o źródło aby się czegoś nowego dowiedzieć.

Edytowane przez gb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gb1 napisał:

Podsumowując NASK nie umożliwia cesji elektronicznej wbrew wcześniejszym twierdzeniom w tym temacie. 


NASK umożliwia swoim partnerom prowadzenie cesji elektronicznych dla domen będących pod kuratelą NASKu, co w mojej ocenie zmierza do dokładnie takiego samego wniosku jak przedstawiła osoba która wysunęła informacje na temat cesji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASK zawsze umożliwiał partnerom, a dokładnie to nie ograniczał takiej możliwości ponieważ cesja domeny jest czynnością prawną pomiędzy dwoma stronami. Partner czy NASK nie mam w tej czynności (cesji) żadnego udziału. Jedynie odzwierciedlenie faktu cesji w rejestrze wymaga udziału partnera.

 

Ciekawa informacją byłoby jakby nagle NASK umożliwiał dokonywanie cesji elektronicznej i to wzbudziło moją ciekawość co już wcześniej ustaliliśmy.

 

Wcześniej twierdziłeś że:

 

2 godziny temu, theqkash napisał:

.... NASK umożliwia cesje elektroniczne, a mógłby tego nie robić ...

 

Ponownie z czystej ciekawości zapytam w jaki sposób umożliwia NASK cesje elektroniczne ? Czy kiedyś one nie były możliwe ? Według mojej wiedzy NASK jedynie wymagał aby umowa cesji była skuteczna, a w jaki sposób zawarta to sprawa drugorzędna. Umowa z NASK uniemożliwia mi wejście w szczegóły jednak nie przypominam sobie aby kiedykolwiek cesja elektroniczna nie była możliwa.

Także byłbym ciekawy dlaczego uważasz że NASK mógłby ograniczać czynność prawną pomiędzy stronami umowy cesji ? Wiele widziałem w wykonaniu NASK jednak tego jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gb1 napisał:

 

Ponownie z czystej ciekawości zapytam w jaki sposób umożliwia NASK cesje elektroniczne ? Czy kiedyś one nie były możliwe ? Według mojej wiedzy NASK jedynie wymagał aby umowa cesji była skuteczna, a w jaki sposób zawarta to sprawa drugorzędna. Umowa z NASK uniemożliwia mi wejście w szczegóły jednak nie przypominam sobie aby kiedykolwiek cesja elektroniczna nie była możliwa.


...

Przeczytaj ten temat od początku, bo widzę, że chyba zgubiłeś wątek już na samym początku, albo po prostu lubisz zadawać tak idiotyczne pytania i wyciągać jakieś dziwne wnioski. A potem się dziwisz, że ktoś Ci daje ostrzeżenie.

Ale nakreślę Ci, żebyś znowu nie zadawał serii dziwnych pytań: Mowa jest o tym, że jest możliwa ucieczka z hrd bez ściągania wszystkich swoich klientów w panelu resellera hrd w celu przygotowania papierowego wniosku i uzupełnienia go o skany dokumentów aby wyciągnąć kody authinfo, bo w NASK na szczęście istnieje możliwość przeprowadzenia cesji elektronicznej dla domen (tzn. nie jest ona zablokowana) i HRD jeszcze tej możliwości nie zablokowało. Nikt nie napisał, że NASK nagle zaczął umożliwiać cesje itd. Dzięki cesji możesz elektronicznie domeny scedować na siebie jako resellera i jako reseller zbiorczo wysłać wniosek o kody authinfo.

Gdyby to była domena innego kraju, gdzie krajowy rejestr nie zezwala na cesje elektroniczne, lub też jeśli dany rejestrator nie zezwoli na cesje elektroniczne - wówczas takiej możliwości by nie było i trzeba by było kombinować jak wyprowadzić domeny od tego rejestratora lub faktycznie prosić wszystkich klientów o wypełnienie wniosku po to żeby zaspokoić temat uzyskania kodów authinfo. 

Mam nadzieję, że temat wyczerpałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 22:18, bambero napisał:

No ale w czasach kiedy mamy już (w) NASK cesje elektroniczne, cofać się  do przesyłania wniosków pocztą tradycyjną?

 

2 godziny temu, theqkash napisał:

...NASK umożliwia cesje elektroniczne, a mógłby tego nie robić...

 

Czytając powyższe rozumiem nie to co możliwe autorzy mieli na myśli ale to co jest napisane, a wypowiedzi wprost sugerują że w NASK mamy cesje elektroniczne i NASK je umożliwia.

 

Podsumowując ponownie NASK nie ogranicza czynności cesji w żaden sposób, jednak bezpośrednio w NASK nie ma możliwość dokonania cesji elektronicznej, jednak strony cesji mogą ją zawrzeć w dowolny skuteczny sposób.

 

Cieszę się że to wyjaśniliśmy sobie i przyznaję rację męczące to jest, a także podzielam Twoje zdanie co do irytującego sposobu jednak ze strony komunikacji ze strony administratorów / moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gb1 napisał:

Podsumowując ponownie NASK nie ogranicza czynności cesji w żaden sposób, jednak bezpośrednio w NASK nie ma możliwość dokonania cesji elektronicznej, jednak strony cesji mogą ją zawrzeć w dowolny skuteczny sposób.


Cieszę się, że wreszcie zrozumiałeś, bo o tym temat był od początku i chyba wszyscy wiedzieli o co chodzi i do czego zmierza, nikt poza Tobą się nie czepiał o słówka zadając dziwne pytania, co w tym przypadku było całkowicie zbędne.

 

 

2 minuty temu, gb1 napisał:

a także podzielam Twoje zdanie co do irytującego sposobu jednak ze strony komunikacji ze strony administratorów / moderatorów.


Dziękuję, że podzieliłeś się swoją opinią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, theqkash napisał:

Cieszę się, że wreszcie zrozumiałeś, bo o tym temat był od początku i chyba wszyscy wiedzieli o co chodzi i do czego zmierza, nikt się nie czepiał o słówka, co w tym przypadku było całkowicie zbędne.

 

Jak widać chyba robi różnicę i nie wszyscy wiedzieli, a proste pytanie uznawane nagle jest za nachalność i upierdliwość. Jednak jeśli takie proste pytania nie są tutaj miel widziane to jedynie to zakomunikuj jasno publicznie lub prywatnie.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gb1 napisał:

Jak widać chyba robi różnicę i nie wszyscy wiedzieli, a proste pytanie uznawane nagle jest za nachalność i upierdliwość. Jednak jeśli takie proste pytania nie są tutaj miel widziane to jedynie to zakomunikuj jasno publicznie lub prywatnie.     


Nie wiem komu poza Tobą robi róznicę i tak jak wspomniałem, jeśli zamierzasz bombardowaniem takimi dziwnymi pytaniami czepiać się słówek u innych osób to nie jest to tutaj mile widziane. 

Koniec offtopicu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, theqkash napisał:

... jeśli zamierzasz bombardowaniem takimi dziwnymi pytaniami czepiać się słówek u innych osób to nie jest to tutaj mile widziane. 

 

Czepiania się ? W żadnym wypadku, możliwe że źle to odbierasz i patrzysz przez pryzmat zwykłych utarczek na tego typu forach. Mnie interesuje zwykle jedynie zaspokojenie ciekawości w temacie który wydaje mi się ciekawy, aby możliwe że coś nowego poznać. Przykre jest to, że zwykle zamiast wyjaśnień autor wcześniejszej wypowiedzi odwraca przysłowiowego "kota ogonem".

 

Miłej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.