Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Nginx - Apka symfony i zwykły serwer www


Marceli99

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam sobie nginxa i postawione tam demo aplikacji napisanej w symfony. Jest OK, ale chciałbym ten serwer wykorzystać też do innych celów i nie wiem jak przerobić default aby obsłużyć inne katalogi. Specyfika symfony wymaga trochę innej konfiguracji. Ogólnie w głównym katalogu mam apkę w symfony. Mam sobie dodatkowo jeden katalog powiedzmy test/ gdzie mam różne testowe aplikacje spoza symfony i chcę je obsłużyć. Obecny config po dodaniu nazwy katalogu do adresu i wskazaniu bezpośrednim na plik wyrzuca 404.

server {
        listen 80 default_server;
        listen [::]:80 default_server;


        root /var/www/html/public;

        index index.php index.html index.htm index.nginx-debian.html;

        server_name _;



   location / {
        try_files $uri $uri/ /index.php$is_args$args;
    }

          location ~ \.php {
        try_files $uri /index.php =404;
        fastcgi_pass 127.0.0.1:9000;
        fastcgi_param SCRIPT_FILENAME $document_root$fastcgi_script_name;
        fastcgi_param SCRIPT_NAME $fastcgi_script_name;
        fastcgi_split_path_info ^(.+\.php)(/.+)$;
        fastcgi_index index.php;
        include fastcgi_params;
      }

    location ~ \.php$ {
        return 404;
    }




}

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno możesz utworzyć sobie subdomenę w nowym bloku server {}, root to lokalizacja tego Twojego katalogu z aplikacjami i server_name jako sub.example.com, możesz też zdefiniować w tym bloku co masz dodatkowe location, które będzie bezpośrednio wskazywać na ten katalog. W internecie znajdziesz na pewno sporo poradników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marceli99 napisał:

Specyfika symfony wymaga trochę innej konfiguracji.

Ale w ramach virtual hosta, więc nic nie szkodzi na przeszkodzie :) by dodać kolejne wirtual hosty "domenowe" np:

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-host-multiple-websites-securely-with-nginx-and-php-fpm-on-ubuntu-14-04

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-set-up-nginx-server-blocks-virtual-hosts-on-ubuntu-16-04

itd... Na tym serwerze nie musisz mieć serwera nazw jak bind, ale w panelu rejestratora Twojej domeny dodajesz/  tworzysz domeny / subdomeny jako rekordy A ze wskazaniem na IP VPS'a obsługiwane przez wirtual host nginexa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam postawić sobie jakiś prosty panel do zarządzania subdomenami, czasy gdy z palca się robiło configi nieco odeszły już do lamusa.

 

ISPConfig świetnie współgra z nginxem, korzystam i sobie chwalę. Wszystkie regułki możesz sobie wpisać do panelu, a i sporo rzeczy masz z automatu, chociażby certyfikaty LE. Sam nie przepadam za większością paneli hostingowych, a niektóre z nich (np. VestaCP) powinno się wręcz wymazać z historii. M.in dlatego lubię ISPConfig, bo nadal masz pełną kontrolę nad tym co panel ma robić, a co chcesz robić manualnie, więc pomagasz sobie tam gdzie chcesz, a nie tam gdzie musisz.

 

Jest to też jeden z niewielu paneli, który działa dosłownie z każdą, nawet najbardziej egzotyczną konfiguracją, w tym z moją produkcją na debianie testingu opartej właśnie o nginxa. Zero problemów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 07:16, Archi napisał:

Polecam postawić sobie jakiś prosty panel do zarządzania subdomenami, czasy gdy z palca się robiło configi nieco odeszły już do lamusa.

 

ISPConfig świetnie współgra z nginxem, korzystam i sobie chwalę. Wszystkie regułki możesz sobie wpisać do panelu, a i sporo rzeczy masz z automatu, chociażby certyfikaty LE. Sam nie przepadam za większością paneli hostingowych, a niektóre z nich (np. VestaCP) powinno się wręcz wymazać z historii. M.in dlatego lubię ISPConfig, bo nadal masz pełną kontrolę nad tym co panel ma robić, a co chcesz robić manualnie, więc pomagasz sobie tam gdzie chcesz, a nie tam gdzie musisz.

 

Jest to też jeden z niewielu paneli, który działa dosłownie z każdą, nawet najbardziej egzotyczną konfiguracją, w tym z moją produkcją na debianie testingu opartej właśnie o nginxa. Zero problemów.

Ok, przetestuję. Wydaję się to dobrym pomysłem. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.