Skocz do zawartości
Marceli99

Nginx - Apka symfony i zwykły serwer www

Polecane posty

Cześć, mam sobie nginxa i postawione tam demo aplikacji napisanej w symfony. Jest OK, ale chciałbym ten serwer wykorzystać też do innych celów i nie wiem jak przerobić default aby obsłużyć inne katalogi. Specyfika symfony wymaga trochę innej konfiguracji. Ogólnie w głównym katalogu mam apkę w symfony. Mam sobie dodatkowo jeden katalog powiedzmy test/ gdzie mam różne testowe aplikacje spoza symfony i chcę je obsłużyć. Obecny config po dodaniu nazwy katalogu do adresu i wskazaniu bezpośrednim na plik wyrzuca 404.

server {
        listen 80 default_server;
        listen [::]:80 default_server;

root /var/www/html/public;

index index.php index.html index.htm index.nginx-debian.html;

server_name _;

location / {
        try_files $uri $uri/ /index.php$is_args$args;
    }

location ~ \.php {
        try_files $uri /index.php =404;
        fastcgi_pass 127.0.0.1:9000;
        fastcgi_param SCRIPT_FILENAME $document_root$fastcgi_script_name;
        fastcgi_param SCRIPT_NAME $fastcgi_script_name;
        fastcgi_split_path_info ^(.+\.php)(/.+)$;
        fastcgi_index index.php;
        include fastcgi_params;
      }

location ~ \.php$ {
        return 404;
    }

}

Możesz po prostu odpalić ten kod w katalogu aplikacji

php bin/console server:run

Aplikacja będzie dostępna pod adresem:

http://127.0.0.1:8000

Na pewno możesz utworzyć sobie subdomenę w nowym bloku server {}, root to lokalizacja tego Twojego katalogu z aplikacjami i server_name jako sub.example.com, możesz też zdefiniować w tym bloku co masz dodatkowe location, które będzie bezpośrednio wskazywać na ten katalog. W internecie znajdziesz na pewno sporo poradników.

18 godzin temu, Marceli99 napisał:

Specyfika symfony wymaga trochę innej konfiguracji.

Ale w ramach virtual hosta, więc nic nie szkodzi na przeszkodzie :) by dodać kolejne wirtual hosty "domenowe" np:

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-host-multiple-websites-securely-with-nginx-and-php-fpm-on-ubuntu-14-04

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-set-up-nginx-server-blocks-virtual-hosts-on-ubuntu-16-04

itd... Na tym serwerze nie musisz mieć serwera nazw jak bind, ale w panelu rejestratora Twojej domeny dodajesz/  tworzysz domeny / subdomeny jako rekordy A ze wskazaniem na IP VPS'a obsługiwane przez wirtual host nginexa.

Polecam postawić sobie jakiś prosty panel do zarządzania subdomenami, czasy gdy z palca się robiło configi nieco odeszły już do lamusa.

ISPConfig świetnie współgra z nginxem, korzystam i sobie chwalę. Wszystkie regułki możesz sobie wpisać do panelu, a i sporo rzeczy masz z automatu, chociażby certyfikaty LE. Sam nie przepadam za większością paneli hostingowych, a niektóre z nich (np. VestaCP) powinno się wręcz wymazać z historii. M.in dlatego lubię ISPConfig, bo nadal masz pełną kontrolę nad tym co panel ma robić, a co chcesz robić manualnie, więc pomagasz sobie tam gdzie chcesz, a nie tam gdzie musisz.

Jest to też jeden z niewielu paneli, który działa dosłownie z każdą, nawet najbardziej egzotyczną konfiguracją, w tym z moją produkcją na debianie testingu opartej właśnie o nginxa. Zero problemów.

• Lubię 1

W dniu 7.11.2018 o 07:16, Archi napisał:

Polecam postawić sobie jakiś prosty panel do zarządzania subdomenami, czasy gdy z palca się robiło configi nieco odeszły już do lamusa.

ISPConfig świetnie współgra z nginxem, korzystam i sobie chwalę. Wszystkie regułki możesz sobie wpisać do panelu, a i sporo rzeczy masz z automatu, chociażby certyfikaty LE. Sam nie przepadam za większością paneli hostingowych, a niektóre z nich (np. VestaCP) powinno się wręcz wymazać z historii. M.in dlatego lubię ISPConfig, bo nadal masz pełną kontrolę nad tym co panel ma robić, a co chcesz robić manualnie, więc pomagasz sobie tam gdzie chcesz, a nie tam gdzie musisz.

Jest to też jeden z niewielu paneli, który działa dosłownie z każdą, nawet najbardziej egzotyczną konfiguracją, w tym z moją produkcją na debianie testingu opartej właśnie o nginxa. Zero problemów.

Ok, przetestuję. Wydaję się to dobrym pomysłem. Dziękuję

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.