Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Proxmox / LXC load average


spox

Rekomendowane odpowiedzi

LXC na proxmox ma pewien bardzo irytujący problem. W przypadku uruchomienia większej ilości kontenerów, każdy z nich widzi load average całej maszyny zamiast tylko generowanego przez swoje obciążenie. W praktyce oznacza to, że czysty kontener LXC pokazuje LA na poziomie np 4, ponieważ inne kontenery generują obciążenie. 

 

Czy spotkaliście się z tym problemem i znacie jakieś rozwiązanie aby LA był pokazywany dla faktycznego obciążenia kontenera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem na 5 i jest to samo. Na kontenerze LXC widzę dokładnie ten sam LA co na maszynie fizycznej. Ale jeżeli w LXC to rozwiązali, to faktycznie pewnie proxmox to zaimplemetuje.

 

SiXwishlist: to dziwne, że u Ciebie nie widać tego problemu. Masz jakieś niestandardowe ustawienia tego proxmoxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam Szendzielorz napisał:

LXC IMHO zawsze pokazuje LA gospodarza - LA generuje przecież kernel, a LXC działa na jednym wspólnym. O ile wiem - /proc/loadavg na każdym kontenerze jest ten sam i póki co tak to po prostu działa :)

 

LXC jak używałem go jakiś czas temu rzeczywiście miał jedno wspólne loadavg (jak starutki vServer), ale wg dyskusji na githubie mieli to patchować na wzór OpenVZ, które też ma wspólny kernel, ale na każdym VPSie pokazuje osobne statsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.