Skocz do zawartości

spox

Użytkownicy
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez spox

  1. Szukam plugin do DirectAdmin, który umożliwi zmianę DocumentRoot dla wybranej domeny z poziomu użytkownika panelu. Może ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem.
  2. DA jest ok, tylko ma oldskulowy UI. Cały czas czekamy na redesign, ale jest już rok po pierwszym deadline, który sobie chłopaki wynaczyli i cały czas do produkcji daleko. Poza tym to panel jest raczej ok, nic w nim nie brakuje.
  3. Żeby się tylko flame nie zrobił
  4. Właśnie sprawdziłem na 5 i jest to samo. Na kontenerze LXC widzę dokładnie ten sam LA co na maszynie fizycznej. Ale jeżeli w LXC to rozwiązali, to faktycznie pewnie proxmox to zaimplemetuje. SiXwishlist: to dziwne, że u Ciebie nie widać tego problemu. Masz jakieś niestandardowe ustawienia tego proxmoxa?
  5. Dobre do sprawdzania RBL, ma dosyć duże plany darmowe. https://hetrixtools.com
  6. LXC na proxmox ma pewien bardzo irytujący problem. W przypadku uruchomienia większej ilości kontenerów, każdy z nich widzi load average całej maszyny zamiast tylko generowanego przez swoje obciążenie. W praktyce oznacza to, że czysty kontener LXC pokazuje LA na poziomie np 4, ponieważ inne kontenery generują obciążenie. Czy spotkaliście się z tym problemem i znacie jakieś rozwiązanie aby LA był pokazywany dla faktycznego obciążenia kontenera?
  7. Ja się na ZFS przejechałem, miałem z tym systemem dużo problemów głównie z wydajnością. Prawdopodobnie głównie ze względu na brak doświadczenia, ale tuning tego systemu to naprawdę droga przez mękę. Było to jednak jakiś czas temu i może teraz inaczej to wygląda. Generalnie na backup to fajna sprawa, bo można sobie snapshotować do bólu wersji, do tego dochodzi kompresja więc można uzyskać fajne upakowanie. Uwagi warty jest też btrfs, który świetnie sprawuje się na maszynach pod backup.
  8. Dla mnie ważny jest cykl życia systemu (EOL), bo problemy zaczynają się jak mamy maszyny które działają latami. Dlatego debian jest ok jako baza, można spokojnie było wystartować od lennego i dist-upgradować aż do stretcha, a pewnie i dalej się da. W przypadku kompilowania softu użytkowego ze źródełek system zapewnia naprawdę długi cykl życia. Centos też jest ok, ale przejście z wersji 6 na 7 to już trochę ból się robi, na szczęcie EOL na aktualizacje dla Centos 6 to dopiero 2020.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.