Skocz do zawartości
kacperq

AMP - korzystacie?

Polecane posty

Cześć. Korzystanie na swoich stronach z AMP? Jeśli tak, to widzicie jakieś realne różnice w wynikach wyszukiwania? Strona jest wyżej / niżej?

Korzystałem i nie widzę różnic w porównaniu ze stroną RWD.

• Lubię 1

W dniu 14.05.2018 o 21:23, theqkash napisał:

Korzystałem i nie widzę różnic w porównaniu ze stroną RWD.

Jak kolega powyżej. Nie zauważyłem różnic ze stroną RWD.

Kiedyś na Allegro Tech byłem i właśnie mówili na temat wykorzystania AMP w Allegro i z tego co pamiętam, to mieli większy ruch z AMP, ale tracili ruch organiczny. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale jednak woleli standardowo RWD.

Cześć,

testuję u siebie od pewnego czasu dla wpisów blogowych. Ciekawa technologia, ale trochę na siłę. To dodatkowa warstwa, którą trzeba przygotować, ostylować i opublikować. O ile w przypadku popularnych rozwiązań jak WordPress można AMP uruchomić łatwo, lekko i przyjemnie, o tyle w przypadku dedykowanych projektów to dodatkowa praca. Czy warto? Moim zdaniem tak, pod warunkiem, że serwis jest bardzo poczytny, liczba wejść z urządzeń mobilnych jest dominująca i nierzadko są to wejścia z zagranicy. Automatyczne keszowanie treści przez AMP Project to duży plus - zasadniczo mamy darmowy CDN dla treści, no, ale AMP się sam nie wdroży 😉

Co mnie najbardziej boli? To fizycznie osobny dokument HTML powiązany z oryginałem - trochę proteza a nie natywne rozwiązanie jak RWD. Trzeba toto zrobić niezależnie od oryginalnej strony i nie można integrować niektórych rozwiązań marketingowych / komentarzy, skryptów, etc. Zdaję sobie sprawę, że to jest "po coś" - AMP ma być możliwie najbardziej odchudzony, lazy load, etc., ale w gruncie rzeczy doprowadza to do sytuacji sprzed lat, kiedy były serwisy dedykowane urządzeniom stacjonarnym i ich mobilne odpowiedniki dla telefonów.

Osobiście jestem zwolennikiem dobrze zaprojektowanych stron z wykorzystaniem przemyślanego RWD niż dodatkowej warstwy w postaci AMP. Nie widzę też wyraźnego zysku w postaci SERP po wprowadzeniu AMP, a sam Google dość zachowawczo promuje AMP w wynikach wyszukiwania - ikona mogłaby chociażby posiadać kolor. Ale ja mam skromny ruch na stronie, domyślam się, że w przypadku portalów newsowych może to mieć większe znaczenie - ładowanie stron z CDN wygrywa.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.