Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

AMP - korzystacie?


kacperq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

testuję u siebie od pewnego czasu dla wpisów blogowych. Ciekawa technologia, ale trochę na siłę. To dodatkowa warstwa, którą trzeba przygotować, ostylować i opublikować. O ile w przypadku popularnych rozwiązań jak WordPress można AMP uruchomić łatwo, lekko i przyjemnie, o tyle w przypadku dedykowanych projektów to dodatkowa praca. Czy warto? Moim zdaniem tak, pod warunkiem, że serwis jest bardzo poczytny, liczba wejść z urządzeń mobilnych jest dominująca i nierzadko są to wejścia z zagranicy. Automatyczne keszowanie treści przez AMP Project to duży plus - zasadniczo mamy darmowy CDN dla treści, no, ale AMP się sam nie wdroży 😉

 

Co mnie najbardziej boli? To fizycznie osobny dokument HTML powiązany z oryginałem - trochę proteza a nie natywne rozwiązanie jak RWD. Trzeba toto zrobić niezależnie od oryginalnej strony i nie można integrować niektórych rozwiązań marketingowych / komentarzy, skryptów, etc. Zdaję sobie sprawę, że to jest "po coś" - AMP ma być możliwie najbardziej odchudzony, lazy load, etc., ale w gruncie rzeczy doprowadza to do sytuacji sprzed lat, kiedy były serwisy dedykowane urządzeniom stacjonarnym i ich mobilne odpowiedniki dla telefonów.

 

Osobiście jestem zwolennikiem dobrze zaprojektowanych stron z wykorzystaniem przemyślanego RWD niż dodatkowej warstwy w postaci AMP. Nie widzę też wyraźnego zysku w postaci SERP po wprowadzeniu AMP, a sam Google dość zachowawczo promuje AMP w wynikach wyszukiwania - ikona mogłaby chociażby posiadać kolor. Ale ja mam skromny ruch na stronie, domyślam się, że w przypadku portalów newsowych może to mieć większe znaczenie - ładowanie stron z CDN wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.