Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Serwer poczty pod spam-trap


The I

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam rozwiązania pod serwer poczty, który ma służyć do otrzymywania spamu (oczywiście bez rozsyłania w drugą stronę), ale że nie posiadam doświadczenia w konfiguracji serwerów mail i nie orientuję się wśród dostępnych na runku rozwiązań, to proszę o jakieś wskazówki.

 

Jak na razie testowo postawiłem iRedMail w opcji bezpłatnej, ale widzę, że jest to mocno okrojona wersja. Wersja Pro niezbyt jest opłacalna pod moje potrzeby, dlatego szukam innego rozwiązania. Oto wymagania, które musi posiadać serwer poczty:

 

- bezpłatny,

- zapisywać otrzymane wiadomości w osobnych plikach,

- byłoby w sam raz, gdyby załączniki z każdej otrzymanej wiadomości dało się zapisać w określonej lokalizacji np. /home/%user%/zalaczniki,

- graficzny konfigurator jest opcjonalny, ale nie zaszkodzi, gdyby dało się większość rzeczy wyklinać, nie jest to obowiązkowe,

- mile widziana łatwa instalacja i konfiguracja za pomocą gotowego skryptu,

- możliwość tworzenia aliasów w domenie,

- dobre wsparcie społeczności,

- dobra dokumentacja,

- popularność,

 

Proszę o jakieś wskazówki, co mógłbym wykorzystać do tego doświadczenia.

Edytowane przez The I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pół człowiek pół admin napisał:

Właśnie opisałeś 99% serwerów pocztowych na rynku. Więc w czym naprawdę jest problem? Czegoś nie doprecyzowałeś?

 

W tym, że trafiłem akurat na ten 1% :)

 

Może do tego dodajmy jeszcze punkty:

 

- dobre wsparcie społeczności,

- dobra dokumentacja,

- popularność,

 

Najkorzystniej wybrać coś popularnego, aby w razie czego otrzymać szybko pomoc na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrViperoo napisał:

Może mailcow (wersja sprzed dockera), https://modoboa.org/en/ lub zwykły ISPConfig.

 

Gdyby to nie spełniało to jest jeszcze  https://mailinabox.email

 

O malinie niedawno czytałem, że jest polecana a ten panel bardzo przypomina to co jest na OVH. Ale ale. Tu jest napisane, że malina kosztuje 12$ miesięcznie " This is going to cost you about $12 per month.: https://mailinabox.email/guide.html

 

roundcube.png

Edytowane przez The I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, The I napisał:

 

Niewiele mi to pomoże wybrać coś popularnego, łatwego w konfiguracji i spełniającego wymagania techniczne.

 

Serio?

 

Dość łatwo jest stwierdzić, które są popularne po głupim zgooglowaniu nazwy, w parze z popularnymi serwisami do zadawania pytań o różne sprawy, albo sprawdzeniu jakie są używane w popularnych dystrybucjach. Do tego kwestia łatwości konfiguracji jest subiektywna. Dla jednego to klikanie przez trylion opcji i podstron interfejsu webowego, dla kogoś edycja jednego pliku konfiguracyjnego z poziomu vima i logi w formacie "grep friendly". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pół człowiek pół admin napisał:

 

Serio?

 

Dość łatwo jest stwierdzić, które są popularne po głupim zgooglowaniu nazwy, w parze z popularnymi serwisami do zadawania pytań o różne sprawy, albo sprawdzeniu jakie są używane w popularnych dystrybucjach. Do tego kwestia łatwości konfiguracji jest subiektywna. Dla jednego to klikanie przez trylion opcji i podstron interfejsu webowego, dla kogoś edycja jednego pliku konfiguracyjnego z poziomu vima i logi w formacie "grep friendly". 

 

Serio. Bo liczyłem, że ktoś mi powie - "wybierz, to, to, albo to. Wszystko spełnia twoje wymagania w zakresie zapisywania załączników do innego folderu i zapisywania każdej wiadomości w osobnym pliku". Bez tego przegrzebanie się przez to wszystko zajmie mnóstwo czasu.

Edytowane przez The I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, postfix, albo exim jak ktoś ma uprzedzenia.

 

Ale nie licz na to, że z marszu dostaniesz łatwą konfigurację. Z drugiej strony jak do tego postfixa dorzucisz jakiś panel typu ISPConfig to jest duża szansa, że nawet nie będzie trzeba dużo zmieniać.

 

A całą resztę, której ISPConfig nie oferuje sam sobie skonfigurujesz z poziomu konfiguracji postfixa, bo wszystko co opisałeś to kwestia configa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The I napisał:

 

O malinie niedawno czytałem, że jest polecana a ten panel bardzo przypomina to co jest na OVH. Ale ale. Tu jest napisane, że malina kosztuje 12$ miesięcznie " This is going to cost you about $12 per month.: https://mailinabox.email/guide.html

 

 

Te $12 to raczej chodzi o koszty VPSa.

A panel to zwykły RoundCube, nim nie zarządzasz skrzynkami e-mail (do tego jest pewnie osobny panel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

OK, myślę, że warto odświeżyć temat, ponieważ dotyczy tego samego. Otóż sama poczta działa tak jak powinna, tylko nie znalazłem sposobu, aby wyłączyć filtr antyspamowy, a w ustawieniach administratora poczty na pewno jest wszystko dezaktywowane. I niestety ciągle gdzieś jakieś ustawienie jest aktywne, które wykrywa spam:

Spam detection software, running on the system "vps563954.ovh.net",
has identified this incoming email as possible spam.  The original
message has been attached to this so you can view it or label
similar future email.  If you have any questions, see
the administrator of that system for details.

Więcej widać na załączonym obrazku.

 

Serwer poczty jaki jest zainstalowany, to mailcow.

Czy ktoś wie, jak wyłączyć ten filtr wykrywający spam?

 

spam.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.