Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting + domena pod forum.


Emil.

Rekomendowane odpowiedzi

Domena to może OVH? Co do hostingu - może jakiś VPS? Poradników od groma w Internecie, dałbyś sobie radę ;) Od siebie polecam DigitalOcean, przeniosłem ostatnio kolejną cześć swojej skromnej infrastruktury i nie narzekam - płacę minimalnie więcej niż u poprzedniego dostawcy, ale wszystko jest na wysokim poziomie, więc wg. mnie warto :D. Jednak gdybyś dalej był przy hostingu www, to rzuć okiem na MyDevil i Progreso, chociaż z tym drugim nie miałem styczności, ale słyszałem zewsząd dobre opinie.

Edytowane przez kacperduras
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kacperduras napisał:

Domena to może OVH? Co do hostingu - może jakiś VPS? Poradników od groma w Internecie, dałbyś sobie radę ;) Od siebie polecam DigitalOcean, przeniosłem ostatnio kolejną cześć swojej skromnej infrastruktury i nie narzekam - płacę minimalnie więcej niż u poprzedniego dostawcy, ale wszystko jest na wysokim poziomie, więc wg. mnie warto :D. Jednak gdybyś dalej był przy hostingu www, to rzuć okiem na MyDevil i Progreso, chociaż z tym drugim nie miałem styczności, ale słyszałem zewsząd dobre opinie.

Wybrałem właśnie mydevil, ovh nie ma płatności paypal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Emil. napisał:

Wybrałem właśnie mydevil, ovh nie ma płatności paypal. 

daj znać jak oprogramowanie będzie wykorzystywało interpretatory php w mydevil, miałem u nich forum na tym silniku i ile by się nie dorzuciło tyle potrafiło "zeżreć" ;) 

Edytowane przez housemd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, housemd napisał:

daj znać jak oprogramowanie będzie wykorzystywało interpretatory php w mydevil, miałem u nich forum na tym silniku i ile by się nie dorzuciło tyle potrafiło "zeżreć" ;) 

Hosting kupiłem na pół roku więc dam znać, silnik będzie oparty na IPS 4.2

Jak w najszybszy i najprostszy sposób zmienić tam PHP na 7.0? 

Domena z ovh dotarła dziś o 12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kupiłem na pół roku i po tym okresie poszedłem do @progreso.pl ;) 

31 minut temu, Emil. napisał:

Jak w najszybszy i najprostszy sposób zmienić tam PHP na 7.0? 

https://wiki.mydevil.net/PHP. Jeżeli nie używasz devtools to możesz od razu użyć php 7.2

Edytowane przez housemd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szuwarekmini napisał:

W sumie, to po kiego grzyba VPS pod startujące forum :)?

A czemu by nie? VPS raczej na pewno będzie oferował większą wydajność niż hosting współdzielony, dzięki czemu przy rozrośnięciu się forum nie będzie trzeba dokonywać zbędnych migracji na mocniejszy pakiet, tylko dłużej skorzystać z obecnej oferty ;)

Edytowane przez kacperduras
  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kacperduras napisał:

A czemu by nie? VPS raczej na pewno będzie oferował większą wydajność niż hosting współdzielony, dzięki czemu przy rozrośnięciu się forum nie będzie trzeba dokonywać zbędnych migracji na mocniejszy pakiet, tylko dłużej skorzystać z obecnej oferty ;)

Tylko że za vps trzeba położyć więcej aniżeli taka migracja będzie kosztować. A jak dalej się upierasz to hosting elastyczny i tyle. 

 

Od siebie polecam webh.pl mam tam forum pod ipb i nawet w 5% nie wykorzystuje swoich zasobów. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-e-T-e-R

@kacperduras mogę polemizować czy VPS ma większą wydajność niż hosting. W przypadku cloud hostingu usługi tak jak na VPS otrzymują dostęp do określonej w ofercie liczby vCPU, natomiast niewątpliwą przewagą cloud hostingu jest to że load balancer dynamicznie przydziela na którym z serwerów w klastrze uruchomić danego Klienta, wybierając najmniej obciążony serwer i migrując "w locie" klientów pomiędzy serwerami, równoważąc obciążenie w całym klastrze. W przypadku usług VPS z pełną wirtualizacją kontener w którym uruchamiany jest system operacyjny klienta przypisywany jest zazwyczaj do określonego jednego serwera, co czasami może powodować chwilowe przeciążenia...

 

Szybkość działania serwisów internetowych zależy od szybkości pojedynczego vCPU (szybszy procesor to szybsze wykonania zadania), oraz ilości dostępnych vCPU na których można uruchamiać wiele procesów. Dla przykładu jeżeli skrypt php wykonuje się 1s, a na usłudze hostingu dostępnych jest 2vCPU to czas obsługi 2 równoczesnych wątków dla wszystkich wyniesie po 1s, natomiast jeżeli tych wątków będzie 4 to czas obsługi każdego z wątków wzrośnie do 2s! Dużo lepiej więc mieć przy takiej samej cenie usługę z 4vCPU i ograniczeniem w limicie dobowym czasu wykorzystania procesora, niż VPS'a z 2 vCPU, bo na samym końcu najważniejszy będzie czas ładowania się strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kacperduras napisał:

A czemu by nie? VPS raczej na pewno będzie oferował większą wydajność niż hosting współdzielony, dzięki czemu przy rozrośnięciu się forum nie będzie trzeba dokonywać zbędnych migracji na mocniejszy pakiet, tylko dłużej skorzystać z obecnej oferty ;)

Pytanie, czy autor potrzebuje kombajnu, żeby skosić podwórko. Równie dobrze mógłbyś zaproponować dedyka, czemu nie? Wydajności starczy na dłużej.


Lata temu, fora śmigały na hostingach współdzielonych, a przecież dysk, łącze, ram, procesory były o wiele mniej wydajne. Tylko te zyskujące popularność, z czasem migrowały na własne maszyny. A przecież wszystko poszło do przodu.

Jeśli ktoś się zna na administrowaniu, to pewnie sam z siebie weźmie vps do hobbystycznego forum. Skonfiguruje dla siebie, pod siebie, a naddatek zasobów poświęci na coś innego. Ale i to nie jest pewne. Jeśli projekt nie jest oparty o żaden biznesplan, zakładający długofalowy rozwój i natychmiastowy spory ruch, to nie widzę powodu, by strzelać do mrówki z karabinu. Wszak ten karabin trzeba umieć odpowiednio przygotować i odsłużyć, a tu idą albo koszta, albo wiedza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.04.2018 o 16:02, housemd napisał:

daj znać jak oprogramowanie będzie wykorzystywało interpretatory php w mydevil, miałem u nich forum na tym silniku i ile by się nie dorzuciło tyle potrafiło "zeżreć" ;) 

Tak to wygląda od 10 kwietnia aż po dziś. 

61 Tematów - 257 Odpowiedzi - 20 użytkowników - Rozmiar Bazy Danych 641.13 MB

rootnode.thumb.png.edff4c0e0e2621a3c8af20c961ebd079.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2018 o 22:57, Poziomecki napisał:

 

 

Jak są liczone te interpretatory tak z ciekawości? Per proces czy per strona?

Raczej, per proces.

 

@Emil. Jakim cudem przy tak małym forum masz taką wielką bazę, ja przy forum ok. 1200 userów ~~6400 tematów miałem bazę ~~280mb? (IPS 4.2) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.