Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Płatne i darmowe hostingi


Sevos

Rekomendowane odpowiedzi

W celu nadania tej tabeli większego sensu postanowiłem o wyraźnym wyróżnianiu firm, które starają się wychodzić naprzeciw Klientowi i oferować jak najwięcej. Oznacza to, że jeśli firma spełnia wszystkie kryteria, zostanie podświetlona w tabeli.

 

Myślałem też o tym, żeby zrobić monitoring tych firm, ale musiałbym do tego podejść odpowiednio, żeby nie naruszać wizerunku żadnej z tych firm, bo robię to w sposób nieprawidłowy, nieobiektywny i uzależniony np. od moich serwerów. W ramach uprzejmości najpierw wyślę zapytanie do każdej firmy o pozwolenie na prowadzenie takowego monitoringu (jeśli nie -- po prostu nie będzie uwzględniona w tabeli). Średni SLA podany raz na pół roku będzie aktualizowany w tabeli.

 

Chciałbym również skupić się na dostępności innych języków niż PHP, chociażby jak Python, Node.js czy Ruby. W dzisiejszych czasach kiedy mamy do czynienia z coraz większą aplikacji webowych niepisanych już w PHP, myślę że to stało się decydującym czynnikiem w procesie wybierania hostingu dla swojej witryny internetowej. Jako że nie każdy hosting ma odpowiednie zasoby w celu pisania paneli i wsparcia dla owych języków, będę uwzględniał także hosting VPS.

 

Posłużę się również TOP100 od rootnode i postaram się uwzględnić kolejne hostingi :)

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje jak i sugestie dot. co moge tu zmienić. Chciałbym, aby każdy miał łatwiejszy wybór dostawcy i większą świadomość odnośnie tego jak duży jest polski rynek hostingowy - a także jak niesamowity pod względem oferowanych możliwości i specyfikacji można tu zobaczyć.

Edytowane przez Sevos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2019 o 23:26, Gnum.pl napisał:

a lh.pl?

 

A no na liście nie ma wszystkich hostingów, zatem skąd takie zdziwienie? 😶

 

Dnia 21.07.2019 o 23:25, Krystek napisał:

W Kei jest bezpłatna umowa powierzenia danych - zgodna z RODO (wystarczy wypełnić formularz i im odesłać), a także jest dostęp SSH do konta swojego hostingu.

 

Dzięki za informację, zedytowałem.

 

Na dniach dodam lh.pl i będzie ponowny research + przepytańka w razie potrzeby, żeby zaktualizować tę listę. Chyba przeniosę do Dokumentów Google.

Edit: W celu uniknięcia zawierania niezbyt popularnych hostingów/dostawców domen, zdecydowałem się na inspirowanie się TOP100 od rootnode -- lista będzie zawierać TOP3, 4-10,  11-27 (minimum 0,50% udziałów na rynku). Reszta nie będzie uwzględniana.

Edytowane przez Sevos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym przemianować kolumnę "Let's Encrypt" na np. "Darmowy certyfikat SSL", bo np. Cloudflare (wiem, że nie jest hostingiem, tylko przykład) daje darmowy certyfikat SSL, choć nie jest to Let's Encrypt (Sectigo lub DigiCert) albo Amazon AWS (to już można mniej więcej nazwać hostingiem) daje darmowy certyfikat... "Amazon" :) Wiele hostingów z panelem cPanel oferuje również certyfikaty... "cPanel" 🤷‍♂️

Edytowane przez psz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.