Skocz do zawartości
vjdj

Automatyczny backup baz danych z mssql express

Polecane posty

Witam jak w temacie.

Może ktoś coś polecić, program do automatycznego backup'u baz danych w mssql express.

Czy jednak korzystanie z skryptów/batów w harmonogramie działań?

Też tak robię, ale chciałem zapytać czy ma ktoś jakieś sprawdzone gotowe rozwiązanie programowe.

Testowałem kiedyś jakieś programy do tego, ale nie spełniało to swojej roli albo nie działało. Zostałem przy skrypcie + Cobian.

A nie możesz po prostu jak koledzy wyżej napisali za pomocą skryptu to zrobić i do harmonogramu zadań... w najprostszym przypadku jak lubisz klikać to zainstaluj 'SQL Server Management Studio Express' i utwórz zadanie wykonania kopii zapasowej (sekcja SQL Server Agent) i przydziel harmonogram - chyba w express można coś takiego zrobić lub  z poziomu skryptu możesz sobie takie zadanie uruchamiać wrzucając go do harmonogramu zadań...

--- < Begin Code Batch Script > ---
sqlcmd -S MYSERVER\OFFICESERVERS -E -Q  "BACKUP DATABASE MASTER TO TESTBACKUP"
--- < End Code Batch Script > -----

.. gdzie "MYSERVER" to nazwa fizycznego komputera SQL Server.
.. gdzie "OFFICEERVERS" to nazwa serwera SQL.
..gdzie "TESTBACKUP" jest nazwą zadania kopii zapasowej.
.. gdzie "MASTER" to nazwa bazy danych.

Lub jeszcze prościej:

SqlCmd -E -S MyServerMyInstance –Q "BACKUP DATABASE [MyDB] TO DISK=’D:BackupsMyDB.bak'"

Zakładam, że to wiesz, więc może przyda komuś innemu... 

Możesz spróbować https://www.sqlbackupmaster.com/support/sqlexpressscheduledbackup  - ale ufał bym bardziej harmonogramowi zadań, własnym skryptom oraz wyrywkowemu sprawdzaniu tworzonych kopii bezpieczeństwa. 

EDIT:

Z ciekawości znalazłem jeszcze coś takiego - https://sqlbackupandftp.com/ 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez luzak34
      Czesc
      Mamy apke w IIS + pare baz SQL do tego. w tej chwili jestemy na azure ale dojrzewamy zeby sie przenisc "gdzies". Czy w Polsce znajde cos co oferuje:
      1. Hosting IIS
      2. Bazy danych MS SQL - najlepiej w nieograniczonej ilosci - super szybkie poleczenie miedzy IIS a serwerem baz danych...
      3. Kopie baz (w sensie przywrocenie bakup np sprzed 10 minut.. najchetniej do paru dni wstecz)
      4. scheduler do skryptow
      5. Dostep do baz SQL z poziomu SSMS

• Przez Puzzel
      Hej,
      Potrzebuje jakiegoś konta / serwera stricte pod backup prywatnych danych pojemność myślę że maks 100GB. Dostęp minimum po sftp. Zależy mi oczywiście na jak najniższej cenie. Co możecie mi polecić?
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.