Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Automatyczny backup baz danych z mssql express


vjdj

Rekomendowane odpowiedzi

A nie możesz po prostu jak koledzy wyżej napisali za pomocą skryptu to zrobić i do harmonogramu zadań... w najprostszym przypadku jak lubisz klikać to zainstaluj 'SQL Server Management Studio Express' i utwórz zadanie wykonania kopii zapasowej (sekcja SQL Server Agent) i przydziel harmonogram - chyba w express można coś takiego zrobić lub  z poziomu skryptu możesz sobie takie zadanie uruchamiać wrzucając go do harmonogramu zadań...

 

--- < Begin Code Batch Script > ---
sqlcmd -S MYSERVER\OFFICESERVERS -E -Q  "BACKUP DATABASE MASTER TO TESTBACKUP"
--- < End Code Batch Script > -----

.. gdzie "MYSERVER" to nazwa fizycznego komputera SQL Server.
.. gdzie "OFFICEERVERS" to nazwa serwera SQL.
..gdzie "TESTBACKUP" jest nazwą zadania kopii zapasowej.
.. gdzie "MASTER" to nazwa bazy danych.

 

Lub jeszcze prościej:

SqlCmd -E -S MyServerMyInstance –Q "BACKUP DATABASE [MyDB] TO DISK=’D:BackupsMyDB.bak'"

Zakładam, że to wiesz, więc może przyda komuś innemu... 

 

Możesz spróbować https://www.sqlbackupmaster.com/support/sqlexpressscheduledbackup  - ale ufał bym bardziej harmonogramowi zadań, własnym skryptom oraz wyrywkowemu sprawdzaniu tworzonych kopii bezpieczeństwa. 

 

EDIT:

Z ciekawości znalazłem jeszcze coś takiego - https://sqlbackupandftp.com/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam , 

Odświeżam temat bo myślę że  nadal aktualny . 

Też jakiś czas szukałem takiego programu i znalazłem coś co spełnia moje wymagania praktycznie  w 100 % .

 

[TU BYŁ LINK DO PROGRAMU FIRMY ARCUS SOFT KTÓRY SZANOWNY SPAMER POLECAŁ]

 

 

Nie dość że programik sam robi kopie,  to jeszcze sprawdza, przed wykonaniem backupu wszystkie bazy i jak mam nowego klienta to też go archiwizuje- z automatu.

Ogólnie ma opcje kompresji także bazy ważą mi dużo mniej niż przy zwykłym backupie, a po każdej operacji mam informacje na mailu czy baza się wykonała i czy wszystko ok . No i  ustaliłem sobie że kopia ma być robiona na moim komputerze, i na serwerze firmowym.  

 

Myślę że ten program to najlepsza opcja, ja osobiście jestem bardzo zadowolony. A z racji że firma co go wypuściła jest z polski to i z kontaktem nie ma problemu.

  • Haha 1
  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek 1981 napisał:

 

Odświeżam temat bo myślę że  nadal aktualny . 

Też jakiś czas szukałem takiego programu i znalazłem coś co spełnia moje wymagania praktycznie  w 100 % .

 

Powiem tak - odkąd to forum istnieje, nie pojawił się tu aż tak groteskowy przykład spamu:

 

1. Konto założone na Marka, mail na kogoś innego

2. Lokalizacja taka sama jak miejsce pochodzenia firmy 

3. W reversie adresu IP z którego post został wysłany znajduje się nazwa firmy która jest producentem tego programu :) 

Pozwolę sobie zachować ten post ku pamięci, ale usunę link z treści. 

Tego typu spamerskie popisy polecam natomiast sobie odpuścić, bo wygląda to żenująco.

  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.