Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Zapytanie dotyczące resellingu domen 100+


sempre

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, jest tutaj tyle mądrych głów w zakresie hostingu, partnerów NASK, zagranicznych odpowiedników NASK, że pozwolę sobie zapytać o wiele bardziej doświadczonych kolegów o poradę.

 

Background:

  • Zarządzam ponad setką domen, większość w hostido, no i reszta rozlokowana u przeróżnych innych providerów domenowych, w sumie okolice 100 domen. Większość pl, trochę pl funkcjonalnych,  trochę regionalnych, są też eu, i com, świadczymy usługi realizacji stron/sklepów/apek/marketingu, hostingu, domen, poczty (te 3 ostatnie jako zwykły reseller, oferuję tylko domeny i hosting dla klientów, którzy zamówili realizację), nie zajmuje się stricte hostingiem ani domenami, jestem najzwyklejszym resellerem w tej materii.
  • Mając z tyłu głowy że hostido kiedyś w końcu może (chociaż wcale nie musi) podnieść stosunkowo mocno ceny domen, bo aktualne ceny ich domen są po prostu bezkonkurencyjne, zostawiając pod tym względem w tyle nawet niektórych hurtowników, a proces związany z przeprowadzką z uwagi na mój dosyć specyficzny profil działalności będzie niestety mozolny dlatego poszukuje możliwego rozwiązania zawczasu, jestem ciekaw Waszej perspektywy, co zrobilibyście na moim miejscu.

 

Cel:

  • Chciałbym wszystkie domeny mieć w jednym miejscu i płacić możliwie najmniej, nie mieć obaw że nagle ceny wystrzelą nieadekwatnie do tego ewentualnych podwyżek operatorów zarządzającymi rejestrami domen i być jak najbliżej cen naskowych/openproviderowych, partnerstwo z openproviderem i naskiem niestety odpada bo to za mały kaliber. Nie kwalifikuję się też w aftermarket żeby mieć jakieś fajne ceny.

 

Moje pomysły:

  • Rozwiązanie jest maksymalnie pracochłonne i nie wydaje się najlepszym pomysłem, planuje odpalić kampanie targetującą w konkretną grupę docelową, z maksymalnie budżetowymi realizacjami stron internetowych, nabić tym samym estymacyjnie 250-500 domen rocznie, dobijając do końca 2026 okolice 700-900 domen, przez ostatnie lata skupiłem się się na większych realizacjach, porzuciłem te budżetowe, powrót do budżetówek to udręka patrząc na to z autopsji, bardzo chciałbym tego uniknąć, ale niestety nic innego mi nie przychodzi do głowy

 

Wasze rady i rozwiązania

  • Czy macie jakieś pomysły w zakresie mojego przypadku?
  • Może jakaś firma będzie chciała przygarnąć 100~ domen na fajnych warunkach cenowych na stałe (oczywiście zakładam scernariusz, że ceny mogą ulec zmianie kiedy nask lub partner odpowiedzialny za domeny zagraniczne podniesie cennik i nie będę miał problemu gdy mi cennik również wówczas wzrośnie)? Zdaję sobie sprawę że to średni deal dla takowej firmy, jeżeli by się znalazła, chyba że w zakresie zwiększenia sobie cyferek ilości domen w rankingach, jeżeli nie jest to jakaś duża firma. Jednak jeżeli by się takowa znalazła chętnie podejmę się rozmowy na PW/mailowo.

 

Edytowane przez sempre
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co prawda ja nie jestem w stanie przyjąć pod swoje skrzydła natomiast mogę polecić współpracę z @sempre. Od UI/UX po kwestie marketingowe.

Wielokrotnie mi pomagał w zakresie audytowania hostingu, wskazywał też ciekawe rozwiązania nic za to nie chcąc - ogólnie jest super człowiekiem. Trzymam kciuki, że jakaś firma się pochyli nad propozycją :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może domeny.tv? Nie mają tam jakiś super cen, ale za panel, możliwość tworzenia profili whois per klient czy sub użytkowników do konta głównego mogę ich śmiało polecić. Support też na wysokim poziomie. Przy 50 domenach wskoczysz na pakiet złoty. Około 5 zł drożej za domenę .pl niż w hostido ale tak jak piszesz hostido działa teraz prawie na 0 marży, kiedyś to się skończy.

 

https://www.domeny.tv/cennik-hurtowy-domen

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sempre Nie dopłacamy do domen, nie mamy do tego powodu a nasza polityka nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Jasne, że musimy podnosić ceny ale tylko w przypadku gdy dostawcy domen podniosą ceny lub gdy kurs waluty, w której rozliczamy domeny również wzrośnie, na tyle, że nasza minimalna marża nie zostanie zapewniona. 

Możesz być więc spokojny o dalszą współpracę :) 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze dinfo_pl, przy czym ich cennik hurtowy jest bardzo skromny. Stan strony internetowej operatora wskazuje, jakoby bardziej zależało mu na utrzymaniu stanu posiadania, niż pozyskiwaniu nowych klientów.

 

Wydaje mi się, że model internetu opartego o LAMP ustępuje dominacji siatek społecznościowych oraz sprofesjonalizowanych usług chmurowych typu GWorkspace/Office365. To oczywiście rzutuje i będzie rzutować na rynek tradycyjnego, lokalnego hostingu w najbliższej dekadzie. Nie sposób dziś wskazać, która firma przetrwa samodzielnie.

 

Można rozdysponować obsługiwany pakiet domen na 2-3 podmioty, licząc się z wyższymi cenami. Jeżeli jeden z operatorów pożegna się z samodzielnością, kłopot będzie dotyczył 30-50% puli klientów, nie zaś 100%. Dobrze obsłużony klient biznesowy/instytucjonalny jest skłonny płacić za domeny wyższe ceny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.