Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hostido vs SeoHost


jamiro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zakupiłem ostatnio własną domenę, i poszukuję hostingu dla poczty, jakiejś prostej strony z portfolio firmy, a może w niedługim czasie na niewielką sprzedaż produktów. Zważywszy na to, że jestem laikiem i małym szarym robaczkiem w tym systemie :D zwróciłem uwagę na dwie firmy: Hostido i SeoHost ze względu na koszt utrzymania domen i możliwości wykpienia stosunkowo taniego hostingu.
Który dostawca jest wart uwagi, który nie tylko podniesie w najbliższym czasie drastycznie ceny swoich usług, ale zapewni intuicyjne poruszanie się w panelu oraz pomoc dla żółtodzioba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój  klient ma hosting w Hostido i SeoHost.
Niedostępność usługi w Hostido  jest bardzo sporadyczna.
Niestety w SEOHost bardzo częsta....  🙃

---

Dodam, że chodzi o usługę hostingu www. Z poczty jako takiej tam nie korzysta...

Edytowane przez Mion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2024 o 13:39, jamiro napisał(a):

Witam wszystkich.

Zakupiłem ostatnio własną domenę, i poszukuję hostingu dla poczty, jakiejś prostej strony z portfolio firmy, a może w niedługim czasie na niewielką sprzedaż produktów. Zważywszy na to, że jestem laikiem i małym szarym robaczkiem w tym systemie :D zwróciłem uwagę na dwie firmy: Hostido i SeoHost ze względu na koszt utrzymania domen i możliwości wykpienia stosunkowo taniego hostingu.
Który dostawca jest wart uwagi, który nie tylko podniesie w najbliższym czasie drastycznie ceny swoich usług, ale zapewni intuicyjne poruszanie się w panelu oraz pomoc dla żółtodzioba ?


Możesz zerknąć na naszą ofertę. Nie stosujemy polityki podbijania cen dla stałych klientów.

Edytowane przez Hostline.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad dwa lata sklep w hostido.pl oparty na Prestashop +- 3000 produktów i jestem zadowolony.  Jednak w porównaniu do webh.pl na którym trzymam kolejny sklep to uwaga moja jest taka, że na moim adresie IP w hostido mam prawie 1000 innych domen, w webh ta liczba wynosi 67, a przy dodawaniu kolejnej domeny w panelu webh mam już inny adres IP. 

 

Kolejna sprawa, że według portalu webspeed to mój sklep w hostido w ciągu 3 miesięcy delikatnie zwolnił. Na stronie głównej cały czas wyświetla się to samo, nic nie jest zmieniane. 

Screenshot_20240423_093919_Edge.thumb.jpg.0ff467b7af2380ba2cf4f08781388a09.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Juvenito napisał(a):

Kolejna sprawa, że według portalu webspeed to mój sklep w hostido w ciągu 3 miesięcy delikatnie zwolnił.

Ale to nie musi być wina hostingu  jako takiego w sobie, ale samego sklepu. Np w bazie dach jest coraz więcej śmieciowych logów sesjiu usera itd..., które ogólnie spowalniają jego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mion napisał(a):

Ale to nie musi być wina hostingu  jako takiego w sobie, ale samego sklepu. Np w bazie dach jest coraz więcej śmieciowych logów sesjiu usera itd..., które ogólnie spowalniają jego działania.

 

Dokładnie, presta bardzo puchnie z czasem o ile nie jest odpowiednio konserwowana i apgrejdowana, to jest to normalne że TTFB przy nocache będzie z czasem rósł, bardziej skłaniałbym się w kierunku że to kwestia samego CMS'a a nie hostingu, ale szklanej kuli nie mam :) 

 

19 godzin temu, Juvenito napisał(a):

Nie twierdzę, że to miarodajne narzędzie. 

 

Tu się nie do końca  zgodzę, mimo że narzędzie ma swoje wady, to w miarę prawidłowo pokazuje odczyty, sam się przekonałem przy okazji apgrejdu sprzętowego jednego z serwerów gdzie trzymam klientów. Sugerowałbym Ci wejście w panel hostingowy hostido i odpalenie x-raya dla danej domeny, żeby zobaczyć co przydusza sklepik. 

 

 

W dniu 21.04.2024 o 13:39, jamiro napisał(a):

Który dostawca jest wart uwagi, który nie tylko podniesie w najbliższym czasie drastycznie ceny swoich usług, ale zapewni intuicyjne poruszanie się w panelu oraz pomoc dla żółtodzioba ?

 

Z tych dwóch wymienionych stawiałbym na hostido, zwłaszcza w kontekście wspomnianego przez Ciebie bycia żółtodziobem. hosting ok, BOK dobry, infrastruktura pocztowa fajna, TTFB cache/nocache też spoko. Myślę, że się nie zawiedziesz. 

 

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.