Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Brak połączenia FTP po podłączeniu CloudFlare


devv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od kilku dni męczę się z połączeniem FTP do mojego serwera WWW po podłączeniu mojej strony (domeny) pod CloudFlare.

Po zmianie DNS'ów domeny na CloudFlare w moim kliencie FTP - Filezilla - nie mogę połączyć się z serwerem WWW.

 

Konfiguracja jest domyślna, próbowałem wyłączyć rekord FTP (ftp.nazwastrony.pl), a nawet go całkowicie usunąć - niestety bez pożądanych rezultatów.

Wystarczy, że przywrócę na swoją domenę domyślne DNS'y, usunę domenę z konta CloudFlare i wszystko zaczyna działać.

 

Miał ktoś może kiedyś taki problem i/lub wie jak sobie z tym poradzić?

 

PS: Dodam, że próbowałem również ustawić tryb połączenia na pasywny w ustawieniach samego programu Filezilla, jednak również to nic nie dało.

Dziękuje z góry za pomoc, lub jakąś podpowiedź :)

Edytowane przez devv
Literówka :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wydelegujesz domenę na dns cloudflare i włączysz to rekordy typu A ustawiają się na adresy IP cloudflare, zapewne i dla samej domeny jaki dla *.domena. Kiedy próbujesz się połączyć do FTP po adresie ftp.nazwastrony.pl to klient ftp próbuje się łączyć do IP Cloudflare. Rozwiązanie: albo dodać sobie ręcznie po stronie DNS w cloudflare rekord A dla subdomeny ftp kierujący na docelowy serwer, albo używać jako adresu hosta np. adresu IP tego serwera, albo - jeśli ma jakąś - domeny "technicznej" (częste w przypadku hostingów współdzielonych). Przy dodaniu rekordu oczywiście trzeba trochę czasu na propagację.

Edytowane przez ćwierćadmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem..

 

Na moim hostingu hostem serwera jest: nazwastrony.pl (port:21)

 

W CloudFlare mam ustawione:

  • nazwastrony.pl (gdzie adres IP jest ustawiony na adres IP mojej strony WWW) - rekord A
  • ftp.nazwastrony.pl (gdzie adres IP jest ustawiony na adres IP mojej strony WWW) - rekord A

W tym próbowałem wyłączyć proxy dla ftp.nazwastrony.pl, a nawet całkowicie ten rekord usunąć.

 

38 minut temu, ćwierćadmin napisał(a):

jesli wydelegujesz domenę na dns cloudflare i włączysz to rekordy typu A ustawiają się na adresy IP cloudflare

Na pewno ustawia się adres IP CloudFlare, bo widnieje taka informacje w Filezilla.

 

Status:	Ustalanie adresu IP dla nazwastrony.pl
Status:	Łączenie z 104.**.**.**:21...
Błąd:	Połączenie zakończone po 20 sekundach nieaktywności
Błąd:	Nie można połączyć się z serwerem

 

Gdzie "Łączenie z 104.**.**.**:21..." nie jest adresem IP mojego serwera www ani adresem IP CloudFlare 😮

Edytowane przez devv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gryzli napisał(a):

Podaj do zalogowania się adres swojego serwera np s1.firehost.pl lub np swe.mydevil.net  i loguj się używając swojego loginu i hasła. 

 

O widzisz, zaskoczyło. Dziękuje za trafną podpowiedź! :)

Dziwne trochę, bo na DNS'ach domyślnych logowałem się za pomocą adresu - nazwastrony.pl:21 oraz loginu i hasła.

A po podpięciu CloudFlare zaskoczyło dopiero jak zmieniłem adres serwera na: server.hosting.pl:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, devv napisał(a):

Nie wiem czy dobrze rozumiem..

 

Na moim hostingu hostem serwera jest: nazwastrony.pl (port:21)

 

W CloudFlare mam ustawione:

  • nazwastrony.pl (gdzie adres IP jest ustawiony na adres IP mojej strony WWW) - rekord A
  • ftp.nazwastrony.pl (gdzie adres IP jest ustawiony na adres IP mojej strony WWW) - rekord A

W tym próbowałem wyłączyć proxy dla ftp.nazwastrony.pl, a nawet całkowicie ten rekord usunąć.

 

Na pewno ustawia się adres IP CloudFlare, bo widnieje taka informacje w Filezilla.

 

SOA#1
Przy czym publikując rekord A z wyłączonym proxy, upubliczniasz swój IP, dlatego jeśli tego nie chcesz, lepiej łączyć się z usługą FTP bezpośrednio ze znanym sobie IP lub subdomeną techniczną usługodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2024 o 19:25, devv napisał(a):

Dziwne trochę, bo na DNS'ach domyślnych logowałem się za pomocą adresu - nazwastrony.pl:21 oraz loginu i hasła.

A po podpięciu CloudFlare zaskoczyło dopiero jak zmieniłem adres serwera na: server.hosting.pl:21

 

W moim przypadku zmiana adresu serwera pomagała.

W każdym bądź razie dziękuje wszystkim, za chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • theqkash zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.