Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting pod 11 instalacji Wordpressa


tqim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, 

posiadam na pewnym hostingu (nie śmiejcie się) dhosting.pl 11 instalacji Wordpressa. Zajmuję się afiliacją i 3 lata temu założyłem tam konto i tak dochodziły kolejne strony.  Działa to koszmarnie wolno, włącznie z panelem Wordpressa nie wspominając o stronach. Ja tam muszę się logować kilka razy dziennie aby dodawać treści i to jest koszmar. Strony bez rejestracji użytkowników sam tekst i zdjęcia.  Liczba odwiedzin na stronę dziennie to od 20 do  300 użytkowników.  Jakoś mi się nie chciało tego zmieniać ale ta szybkość w panelu CMSa doprowadza mnie do frustracji.  

 

Prywatnie korzystam z Mydevil (Small) i jest ok (tylko jedna strona).  

 

Macie jakieś doświadczenie z hostingiem co to obsłuży w miarę szybko? Raczej nie uśmiecha mi się przenosić tyle stron aby sprawdzać. No i wszelkie VPS, dedykowane odpadają bo liczy się prostota a ja nie umiem ich obsługiwać :)

 

To pytanie bardziej do użytkowników z doświadczeniem niż firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zadowolony ze small.pl to może przejdź na MyDevil.net. Mają oni promocję na darmową migrację stron i skrzynek mailowych, mógłbyś też wtedy zrezygnować ze small.pl i po prostu mieć jedno konto hostingowe w MyDevil.

 

https://www.mydevil.net/oferta/darmowa-migracja-uslug-hostingowych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie przeniesienie wymaga przeniesienia wszystkich plików na nowy serwer czy to kilka klików po Waszej stronie aby zwiększyć parametry?  No i załóżmy jak przejdę do Was na ten pakiet MD1 a po 4 miesiącach stwierdzę, że chcę MD2 to czy też trzeba przenosić pliki czy to kilka klików po Waszej stronie? 

PS. Jeśli bym się decydował to wiem, że macie promocję na Boże Narodzenie zawsze i jest taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tqim napisał(a):

Czy takie przeniesienie wymaga przeniesienia wszystkich plików na nowy serwer czy to kilka klików po Waszej stronie aby zwiększyć parametry?  No i załóżmy jak przejdę do Was na ten pakiet MD1 a po 4 miesiącach stwierdzę, że chcę MD2 to czy też trzeba przenosić pliki czy to kilka klików po Waszej stronie? 

PS. Jeśli bym się decydował to wiem, że macie promocję na Boże Narodzenie zawsze i jest taniej :)

Takie przeniesienie raczej wymaga przeniesienia wszystkich plików jak i baz gdyż  klienci small.pl są na innych serwerach niż klienci mydevil.net.

Ja nie pracuję w MyDevil dlatego musiałbyś się dopytać ich poprzez email podany na stronie aby się upewnić.

Z pakietu MD1 na MD2 według mnie prościej się będzie "przenieść" gdyż będzie to ten sam serwer i ta sama usługa (zapewne dla nich jeden klik w panelu jak będą wolne zasoby na danym serwerze). Konta small.pl są na innym serwerze. Na czarny piątek też są promocje więc nie musisz czekać aż do bożego narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz MyDevil.net i jesteś ich klientem to śmiało możesz przenieść te strony.

Ktoś wspomniał o hostido.pl - też śmiało można brać.

Osobiście korzystam z webh.pl, trzymam kilka stron na WP i śmiało mogę polecić.

Jeszcze trochę majdanu trzymam w hitme.pl też polecam, wszystko działa jak trzeba.

 

Generalnie nie bierz ofert molochów, cała reszta spokojnie ci styknie. Też przerabiałem ten sam temat tylko że z jedną stroną gdzie nie zagląda bot z kulawym kodem a zrobienie cokolwiek na stronie wymagało na spokojnie godzinki wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dotychczasowych co używam lub mam pod sobą klientów, gdzie jednocześnie jest zapewniana bezpłatna migracja, backend WP szybko działa jak i frontend, to poleciłbym hostido, bo na tym Ci chyba najbardziej zależy, mają zakładkę migracja na stronie zerknij sobie, poprowadzą Cię przysłowiowo za rączkę. Pamiętaj też, że jeżeli te wordpressy są zawalone od strony backendowej czyli mają przestarzałe, nieaktualizowane szablony, lub mają bardzo obciążające wtyczki/jest ich nawalona duża ilość/baza danych jest niezoptymalizowna to wtedy ciężko żeby taki backend działał szybko na jakimkolwiek hostingu współdzielonym gdzie wszędzie masz tzw. limity bezpieczeństwa. Ogólnie temat szybko wczytującego się backendu WP to temat rzeka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołanie logowania do WP-Admin kilkanaście sekund, logowanie kolejne kilkanaście, kliknięcie w cokolwiek kolejne kilkanaście sekund czekania. Każde kliknięcie czegokolwiek to kilkanaście sekund czekania, raz na 30 kliknięć ładowało się z miejsca. Rozumiem jakieś przeładowanie całości które lekko przymula ale na świeżej instalacji gdzie nic nie ma ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra biorę Mydevil jak będzie promocja na czarny piątek (zawsze to oszczędność) i sobie będę powoli te strony sam przenosił. Rozważałem jeszcze Webh i Hostido.  Tylko Webh nie ma redisa i izolacji stron  no i też sporo kosztuje a mi potrzebne jest tylko 10GB na dysku. No i jak słyszę elastyczny hosting to mi się to źle kojarzy przez dhosting, bo tam też to jest ale nie działało wcale. Hostido to LiteSpeed i MariaDB (nie twierdzę, że złe) natomiast w Mydevil mam Nginx ze wsparciem Apache, lepszy system plików bo z  FreeBSD i szybszy pomimo braku NVM SSD dyski. Hostido rozważam do przeniesienia domen bo mam aktualnie w OVH i taniej wychodzi. Jak nie podniosą cen do kwietnia to ich wybiorę, zawsze to 2 stówki do przodu. 

 

Strony na WP to mam szybkie bo w PageSpeed od Google ponad 90% wszystkie bez builderów na blokach i zbędnych wtyczek. Więc powinny śmigać a, że jest inaczej aktualnie to wina hostingu i mam porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.