Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Linuxowe panele niekomercyjne


sempre

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno takiego tematu nie było a z tego co pobieżnie popatrzyłem jest trochę nowości w kwestii darmowych paneli webhostingowych, potrzebuje taki panelek wyłącznie pod stagging aplikacji php+mysql, długo trzymałem się vesty potem hestii, korzystacie z czegoś fajnego? Distro mało ważne, molochy typu ISPconfig są fajne ale wymagają dużo pracy przy wdrożeniu i kofiguracji, to co mi się w hestii podoba to to, że od buta wszystko instaluje jedną linijką kodu. W hestii trochę niepokoi mnie brak apdejtów. Będę pewnie korzystał z jakiegoś stacku typu apache + nginx jako reverse proxy no i mysql/maria. Rozmyślałem nad CWP w wersji pro, bardzo dawno temu testowałem i całkiem fajnie się to sprawowało. Macie coś przetestowanego na swojej skórze w co warto pójść?

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

Ja ci mogę polecić ispconfing używam go już długo i jestem zadowolony używam go z openlitespeed śmiga aż miło. Kiedyś używałem da ale obecnie nawet do niego nie chcę wrócić. 

Poza tym ja bym ci polecił litespeeda używać jest to lepsze rozwiązanie według mnie niż apache i nginx

Jeszcze fajny jest cyberpanel kiedyś używałem ale lepiej mi pasuje ispconfing

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to OLS nie wspiera w pełni apaczowego htaccess i jest bardziej pod kontent statyczny i raczej średnio się nadaje, w zasadzie do wszystkiego, co innego LSWS enterprise, ale free tier to za mało dla mnie, dlatego taki najlepszy możliwy stack bez cięcia w zasobach, domenach to apacz i nginx jako reverse. Za ISPconfig nie przepadam.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R

A zobacz cyberpanel też fajny kiedyś używałem. A co do litespeeda mi działa dobrze nawet ten darmowy to prawda że nie jest w 100 procentach  kontatybilny z apachem ale jak to się mówi coś kosztem czegoś. Ewentualnie lighttpd by można było używać ale mi bardziej pasuje litespeed

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sempre napisał(a):

Z tego co mi wiadomo, to OLS nie wspiera w pełni apaczowego htaccess i jest bardziej pod kontent statyczny i raczej średnio się nadaje, w zasadzie do wszystkiego, co innego LSWS enterprise, ale free tier to za mało dla mnie, dlatego taki najlepszy możliwy stack bez cięcia w zasobach, domenach to apacz i nginx jako reverse. Za ISPconfig nie przepadam.

Występują różnice w regułach fakt, na jakich regułach ci konkretnie zależy? Jeżeli chodzi o sam rewrite są to niewielkie zmiany które można dostosować jednorazowo.

Sprawdź AAPanel

Edytowane przez Matix8981
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, jak kiedyś testowałem OLS, musiałem poprzerabiać regułki i resetować go. Głównie chodzi o to, żeby serwer staggingowy miał na froncie apache, żeby był w pełni kompatybilny z serwerem resellerskim, chciałbym po prostu mieć jak najmniej roboty.

 

AAPanel sobie obczaje bo nie znam kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wchodzi wchodzi, hestia 1.7 jest póki co w alphie i wprowadza bardzo dużo, jednak przestój między 1.6.14 a tą alfą trwa dosyć długo. Sam DNSSEC będzie wymagał configu master>slave, a nie master<>master co mi trochę krzyżuje plany. Stąd myślę o przesiadce, hestia jak dla mnie super soft z minimalną ilością czasu na ogarnianie, chyba poza CWP nic ciekawego nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, l3szcz napisał(a):

Hestia aktualizuje, testuje czasem ich staging i tam co chwile sie coś dzieje :) Wchodzi choćby DNSSEC 

 

I to chyba dużo częściej niż vesta.

Jedyne czego brakuje to jak w DA zmiany softu do obsługi i ewentualnego późniejszego doinstalowywania. Trzeba reinstalować całość żeby coś pozmieniać.

 

CyberPanel jest dosyć specyficzny. Trochę na innej zasadzie się wszystko ustawia niż w przypadku tradycyjnych paneli. Mi nie przypadł do gustu choć funkcjonalności ma bardzo fajne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
3 minuty temu, sempre napisał(a):

 

I to mnie się podoba, tylko gdyby tam apacz był zamiast nginxa to by było ideolo.

Wiesz nginx jest ponoć lepszy od apache ma dużo plusów a czasami jest to kwestia gustu jeden woli to inny tamto choć apacz nie jest taki zły jeżeli nie przeładuje się go dodatkami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
23 godziny temu, sempre napisał(a):

Wiadomo że nginx jest wydajniejszy i lepiej napisany niż apache, zwłaszcza pod uciąg większego ruchu. Jednak po prostu potrzebuje apacza bo tego wymaga specyfikacja serwera docelowego, nginx może służyć za ewentualne reverse proxy.

A nie spróbował byś może openlitespeeda? Wszystkie testy wydajności ma wysokie i ma dużo plusów. Ja używam właśnie jego i jestem zadowolony 

Openlitespeed ma plusy 

Cytat

 

Kompatybilny z mod_rewrite Apache, co oznacza, że jeśli masz mnóstwo istniejących plików Apache, migracja będzie minimalnym problemem.

Architektura sterowana zdarzeniami w stylu Nginx, zapewniająca wysoką przepustowość.

Interfejs administratora oparty na GUI, oferujący przyjemną konfigurację.

Natywne SAPI dla PHP, co skutkuje wyższą wydajnością.

Optymalizacje buforowania i Google PageSpeedInsights są stosowane domyślnie.

Działa na jednym rdzeniu co jest plusem i ma ochronę przed atakami i robotami ściągającymi witryny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ja nie proszę o elaborat nad wyższością ols nad apache, po prostu mówię o tym, że potrzebuje panelu, który będzie miał od góry apacha i tyle.

18 godzin temu, Grzegorz.R napisał(a):

Kompatybilny z mod_rewrite Apache, co oznacza, że jeśli masz mnóstwo istniejących plików Apache, migracja będzie minimalnym problemem.

Architektura sterowana zdarzeniami w stylu Nginx, zapewniająca wysoką przepustowość.

Interfejs administratora oparty na GUI, oferujący przyjemną konfigurację.

Natywne SAPI dla PHP, co skutkuje wyższą wydajnością.

Optymalizacje buforowania i Google PageSpeedInsights są stosowane domyślnie.

 

https://newsblog.pl/7-serwerow-internetowych-typu-open-source-dla-malych-i-duzych-witryn/

 

I nie kopiuj treści z blogów słowo w słowo, bez podania źródła, autor bloga może sobie tego nie życzyć. Zwłaszcza w dobie, kiedy google nie lubi zduplikowanego kontentu.

 

W każdym razie temat dalej aktualny jak macie jeszcze jakieś cudeńka to pochwalcie się, póki co, wydaję mi się, że chyba zostanę przy hestii.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sempre Zmotywowałeś mnie do poszukania czegoś więcej niż Cloud Panel.

Froxlor - panel administracyjny z otwartym kodem źródłowym, który oferuje automatyczne tworzenie kopii zapasowych, kontrolę nad kontami użytkowników oraz pełną kontrolę nad usługami internetowymi, takimi jak Apache, Nginx, PHP i MySQL.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
22 minuty temu, Sebastian napisał(a):


Froxlor - panel administracyjny z otwartym kodem źródłowym, który oferuje automatyczne tworzenie kopii zapasowych, kontrolę nad kontami użytkowników oraz pełną kontrolę nad usługami internetowymi, takimi jak Apache, Nginx, PHP i MySQL.

Panel bardzo ciekawy prezentuje się pięknie tylko szkoda że nie ma tłumaczenia na polski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
8 minut temu, plat napisał(a):

Fastpanel  jest ciekawy. Używam osobiście na kiulku serwerach i działa bez problemu.

A on jest po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz.R
Teraz, plat napisał(a):

Nie, nie ma polskiego tłumaczenia ale w czym to przeszkadza?

Ja muszę mieć po polsku bo slAbo u mnie z angielskim 

Klienci też mogą nie ogarniać tego jezyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.