Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting strony oraz forum - VPS czy Hosting współdzielony


Kaziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam jedno forum o maksymalnej liczbie jednocześnie online osób około 10-20 oraz stronę WWW, też niezbyt często uczęszczaną. Aktualnie hostuje sobie to na najtańszym VPS z OVH, do tego panel DA w najtańszej opcji i wszystko ogólnie śmiga ładnie. Z racji tego, że mam ten VPS z jakiejś mega promocji i płacę za niego grosze to nie chcę się go pozbywać, a raczej zostawić pod jakieś testy i inne projekty.

W związku z tym zastanawiam się, czy nie przenieść tego forum i strony na jakiś hosting współdzielony (mam wykupiony hosting START w RapidDC, którego nie używam). Taki ruch pozwoliłby mi na niczym nie ograniczone "psucie" mojego VPS. Mimo wszystko obawiam się wydajności działania takiego hostingu. Jakie macie doświadczenia w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kaziu napisał:

 

W związku z tym zastanawiam się, czy nie przenieść tego forum i strony na jakiś hosting współdzielony (mam wykupiony hosting START w RapidDC, którego nie używam). Taki ruch pozwoliłby mi na niczym nie ograniczone "psucie" mojego VPS. Mimo wszystko obawiam się wydajności działania takiego hostingu. Jakie macie doświadczenia w tej materii?

 

Musisz wiedzieć, że zarówno hosting jak i VPS są środowiskami współdzielonymi i zarówno tu jak i tu może wystąpić pewien problem z wydajnością. W teorii każdy operator zapiera się, że nie stosuje oversellingu lub tenże jest minimalny, ale z praktyką bywa różnie.

 

Zresztą, w hostingu podobnie jak przy VPSach panuje przekonanie, że "po awariach ich poznacie" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, theqkash napisał:

Musisz wiedzieć, że zarówno hosting jak i VPS są środowiskami współdzielonymi i zarówno tu jak i tu może wystąpić pewien problem z wydajnością

Powiem więcej: są jeszcze hostingi, które nie narzucają limitów na CPU per user czy proces PHP (czyli działają w tzw. "fair use"), więc na takich hostingach strony z niewielkim ruchem (tzn. takim, który nie będzie powodował jakiejś interwencji od hostingodawcy) będą działać szybciej, bo będą mieć dostęp do pełnej mocy procesora a nie np. 1Ghz. To samo zresztą z pamięcią RAM, bo nawet przy limicie 128MB per proces PHP przy 8 procesach dostajesz ~1GB i to będzie realnie więcej niż VPS z 1GB RAM, bo tam ta pamięć idzie jeszcze na pozostałe usługi.

Edytowane przez Kapitan_Bomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.