Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Hosting strony oraz forum - VPS czy Hosting współdzielony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam jedno forum o maksymalnej liczbie jednocześnie online osób około 10-20 oraz stronę WWW, też niezbyt często uczęszczaną. Aktualnie hostuje sobie to na najtańszym VPS z OVH, do tego panel DA w najtańszej opcji i wszystko ogólnie śmiga ładnie. Z racji tego, że mam ten VPS z jakiejś mega promocji i płacę za niego grosze to nie chcę się go pozbywać, a raczej zostawić pod jakieś testy i inne projekty.

W związku z tym zastanawiam się, czy nie przenieść tego forum i strony na jakiś hosting współdzielony (mam wykupiony hosting START w RapidDC, którego nie używam). Taki ruch pozwoliłby mi na niczym nie ograniczone "psucie" mojego VPS. Mimo wszystko obawiam się wydajności działania takiego hostingu. Jakie macie doświadczenia w tej materii?

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Kaziu napisał:

W związku z tym zastanawiam się, czy nie przenieść tego forum i strony na jakiś hosting współdzielony (mam wykupiony hosting START w RapidDC, którego nie używam). Taki ruch pozwoliłby mi na niczym nie ograniczone "psucie" mojego VPS. Mimo wszystko obawiam się wydajności działania takiego hostingu. Jakie macie doświadczenia w tej materii?

Musisz wiedzieć, że zarówno hosting jak i VPS są środowiskami współdzielonymi i zarówno tu jak i tu może wystąpić pewien problem z wydajnością. W teorii każdy operator zapiera się, że nie stosuje oversellingu lub tenże jest minimalny, ale z praktyką bywa różnie.

Zresztą, w hostingu podobnie jak przy VPSach panuje przekonanie, że "po awariach ich poznacie" 😉

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, theqkash napisał:

Musisz wiedzieć, że zarówno hosting jak i VPS są środowiskami współdzielonymi i zarówno tu jak i tu może wystąpić pewien problem z wydajnością

Powiem więcej: są jeszcze hostingi, które nie narzucają limitów na CPU per user czy proces PHP (czyli działają w tzw. "fair use"), więc na takich hostingach strony z niewielkim ruchem (tzn. takim, który nie będzie powodował jakiejś interwencji od hostingodawcy) będą działać szybciej, bo będą mieć dostęp do pełnej mocy procesora a nie np. 1Ghz. To samo zresztą z pamięcią RAM, bo nawet przy limicie 128MB per proces PHP przy 8 procesach dostajesz ~1GB i to będzie realnie więcej niż VPS z 1GB RAM, bo tam ta pamięć idzie jeszcze na pozostałe usługi.

Edytowane przez Kapitan_Bomba
Odnośnik do odpowiedzi