Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Rclone automatyczny upload


szogun

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jest ktoś mi w stanie pomóc ogarnąć automatyczny upload kopii zapasowej na hosting mega.nz po części skrypt posiadam do tworzenia kopii lecz mam problem ze stworzeniem za pomocy rclone uploadu plików. Po skorzystaniu z małej ściągawki, która jest dokumentacja niestety poległem w użyciu tego, po wykonaniu tych kroków problem pojawia się po wydaniu polecenia rclone ls remote:

które u mnie zwraca błąd Failed to create file system for "remote:": didn't find section in config file

 

https://rclone.org/mega/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"remote" to własna nazwa dla usługi którą nadajesz sam podczas konfiguracji. W poradniku który podałeś jest to w 6 linijce:

name> remote

1) Jesteś pewny że poprawnie skonfigurowałeś połączenie do mega?

2) Jesteś pewny, że nadałeś mu nazwę "remote"?

 

Bo ten błąd mówi o tym, że nie znalazł w configu wpisu "remote". Możesz wyświetlić skonfigurowane usługi razem z ich nazwami poleceniem:

rclone config

 

Edytowane przez nnd.newbie
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nnd.newbie napisał:

"remote" to własna nazwa dla usługi którą nadajesz sam podczas konfiguracji. W poradniku który podałeś jest to w 6 linijce:


name> remote

1) Jesteś pewny że poprawnie skonfigurowałeś połączenie do mega?

2) Jesteś pewny, że nadałeś mu nazwę "remote"?

 

Bo ten błąd mówi o tym, że nie znalazł w configu wpisu "remote". Możesz wyświetlić skonfigurowane usługi razem z ich nazwami poleceniem:


rclone config

 

Wszystko się wyjaśniło wdała się literówka :/

 

 

Teraz niby wszystko ładnie tylko dlaczego, podczas uploadu mi zwraca że nie ma katalogu, gdy po użyciu komendy rclone lsd remote: katalogi się wyświetlają prawidłowo


          -1 2020-10-15 12:24:39        -1 backup
          -1 2020-10-10 23:13:55        -1 backup_ts3

 

Failed to create file system for "mega:backup": didn't find section in config file

 

 

A tutaj prezentuje moje wypociny

 

# shebang, meaning that the script will be executed by a specific interpreter, bash here.
!/bin/bash
#Adds the date to the archive
date=$(date +"%d-%b_%H-%M")
# You can user prefix, when you are saving two or more servers to one folder. Otherwise, leave it in default.
prefix=TS3_
# Teamspeak server location
serverloc=/home/xxx/teamspeak3
# Archive creating...
echo "Archive creating..."
7z a -t7z /home/xxx/backup_ts3/$prefix$date.7z $serverloc -m0=lzma2 -mx0 -aoa -mmt=on
# Upload backup Mega.nz
echo "Upload backup Mega.nz"
rclone copy /home/xxx/backup_ts3/$prefix$date.7z mega:backup # copying directory to mega.nz
# Deleting local copy of archive
echo "Deleting local copy of archive."
rm /home/xxx/backup_ts3/$prefix$date.7z

 

Udało się nie wiem czemu ale zamiast nazwy remote ustawiłem mega, widocznie zbyt dokładnie według poradnika chciałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, ktoś mi może powiedzieć czemu te dwie owe komendy nie działają

# Deleting archive age 3days
echo "Deleting archive age 3d."
rclone delete --min-age 3d -v onefrag:backup_ts3
# 
rclone cleanup onefrag:trash
 
Jeżeli je wykonam ręcznie to mi usunie owe pliki z tego katalogu , lecz jak dodam go do w/w skrypciku który jest uruchamiany codziennie cronem to nie przechodzi to
Edytowane przez szogun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.