Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

kamera IP


Adam Szendzielorz

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się w której kategorii umieścić posta i czy w ogóle on na te forum pasuje - ale myślę, że tak, bo chodzi w końcu o sprzęt, który hostuje obraz ;)

 

Tak więc pytam -> jaką kamerę IP byście polecili do obserwacji (póki co) jednego małego pokoju przez jakąś dedykowaną apkę na androida / przeglądarkę webową (komputer) po LANie.

 

Wymagania? Zasilanie PoE i jakaś rzeczyście prosta, szybko odpalająca się aplikacja. Tak żebym zrobił "klik" i widział odrazu co się tam dzieje. Cena też raczej niska. W przyszłości kamera będzie przeniesiona na zewnątrz + dojdą ~3 inne, więc aplikacja odrazu by musiała obsługiwać kilka kamer.

 

Nie znam tego rynku zupełnie. Kiedyś szukając, spodobały mi się Ubiquiti AirCam - warto rozważyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam Szendzielorz

W sumie to mnie nawet uprzedziłeś z tematem chociaż mi bardziej chodziło o soft ;)

 

Generalnie temat monitoringu mieszkania przerabiałem jakieś 3-4 miesiące temu i dość długo go wałkowałem bo nic nie spełniało moich oczekiwań.

Całość opierała się na dość niskim budżecie bo nie miałem za wiele możliwości i funduszy.

 

A więc tak pierwsza kamera IP jaką zamówiłem był to typowy najtańszy produkt:

http://www.overmax.eu/product/camspot-3-3/

149zł!

Kamera fajna, jakość obrazku ok tyłem zadowolony ale...

 

No właśnie pojawiło się ale, po 3-4 dniach kamera straciła reakcję na cokolwiek, brak reakcji na apkę, bezpośrednio na połączenie lanem, no zero reakcji nawet hard reset jej nie ratował.

Poleciała na gwarancję z tytułu wymiany na nową a tą zapewne wysłali na serwis.

Pomyślałem pewnie wada fabryczna zdarza się odpalam drugą no i? identyczna sytuacja! kamera przestaje reagować na cokolwiek po 4-5 dniach. To już uznałem za jakąś większą wadę i jednak poprosiłem o zwrot kasy bo bez sensu żeby raz w tygodniu pisać o nową kamerę. Szukałem czegoś co będę mógł włączyć i ma to działać.

 

Zrobiłem ponownie research pośród kamer co tanim kosztem mogło by się sprawdzić przegooglowałem masę stron, filmy na youtube jak z jakością oraz masę innych miejsc gdzie mógłbym cokolwiek się na ten temat dowiedzieć.

 

Wpadły mi w oko 2 firmy.

Goclever

Foscam

 

Długo analizowałem czy te moje cebulenie ma sens ponieważ Goclever ma kamery w kwocie 229zł tą brałem pod uwagę http://goclever.com/pl/kamera-ip-obrotowa-eye-3

No i foscama w kwocie 255zł

http://foscam.pl/p81,kamera-ip-foscam-h-264-fi9816p-p2p-720p-biala.html

 

Finalnie po wszystkich za i przeciw kupiłem foscam.

 

Efekt?

 

Kamera działa! nie przez 2-5 dni ale jest online cały czas!

Jakość obrazu jest trochę mniejsza jak w Overmax jednak działa stabilnie bez zacięć restartów itp.

W nocy przy doświetlaniu diodami IR ma jednak wadę konstrukcyjną przy zjechaniu całkowicie na dół kamerą diody zachodzą na obudowę co daje efekt zaciemnienia. Nie mam kamery do końca opuszczonej także dla mnie nie jest to wielkim problemem.

Ma mocowanie sufitowe które ten problem rozwiąże. ( u mnie stoi na szafie)

Masz aplikację na androida która bardzo fajnie działa wraz z detekcją ruchu, nie masz aplikacji na Windowsa żeby tym sterować bezpośrednio z programu jednak możesz to zrobić z przeglądarki tam też konfigurujesz całą kamerę bądź ja używam VLC playera i sobie puszczam strumień poprzez protokół rtsp://

 

Foscam ma też fajny program do nagrywania obrazu z kamer może on zastąpić zarówno aplikację na windowsa.

https://www.foscam.com/download-center/vms.html

 

Ja nim zapisuję obraz na pc który jest wpięty do ddns i dalej automatem leci to w chmurę. Wada? nie mam czasu na napisanie softu do kasowania starych nagrań przykładowo z X dni wstecz muszę robić to ręcznie program też nie ma takiej możliwości sam w sobie.

 

Nie wiem jaki masz budżet ja opisuję to wszystko robiąc to jak najtańszym kosztem. Próbowałem kamery ze starego laptopa, rapsberyPI itp jednak nic nie sprawdzało się tak jak chciałem.

 

Jeśli potrzebujesz jakiejś fotki z kamery jak jakościowo to wychodzi w dzień/noc wal śmiało.

 

Teraz jak miałbym kupować to właśnie z Foscam.

Aaa pisałeś że szukasz również na dwór to osobno musisz szukać bo te kamery są typowo wewnętrzne.

 

Akurat ostatnio mocno w tym siedzę także chętnie pomogę.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Wczoraj na szybko szukając - znalazłem takie nowe leżaki magazynowe:

 

http://allegro.pl/kamera-ip-ubiquiti-aircam-1mpix-poe-kopulowa-i6744108888.html?snapshot=MjAxNy0wOS0xNFQyMzo0NDowMy4zNDdaO2J1eWVyOzE3ZmI5NThiZWE1MTkwZThmYTQwYzEyODJiNjc5NzA1MWMyODYxOThhNmUzYzhiZWQwZGY3OGQyZWExODgwNTg%3D

 

Ponieważ lubię ubiquiti, a te kamery kosztowały swego czasu pod 500 pln - kupiłem jedną i zobaczymy jak się będzie sprawować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RafoX napisał:

No to nie masz specyficznych ;)

W takim celu ja właśnie szukałem kamery. Monitoruję małego w łóżeczku.

 

Hehehe, informatycy...

 

Ja mam akurat kabel do kamery wypuszczony idealnie nad łóżeczkiem, więc myślę, że te ubiquiti mi wystarczy. Większą wadę widzę w braku doświetlających podczerwienią LEDów, nocą będzie pewnie dupa, nie monitoring ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie monitorować? Będziecie patrzeć na dziecko w bezruchu i chcecie się czegoś dopatrzeć? 

 

Ja, szczególnie, że miałem wcześniaka z problemami oddechowymi po urodzeniu, poszedłem w inną stronę: czujnik (takie płytki) pod materac, które monitoruje oddech. Jak przez ileś sekund nie wyczuje to zaczyna piszczeć. Niezwykle czułe, dmuchnięcie poczuje, można regulować.

 

No chyba, że macie daleko do dziecka i nie chce wam się wstać ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatycy...

Chociaż nie przebija to mojego ojczulka, który jak urodziła się moja siostra zmontował sobie sprzęt zasilany baterią 9V, z którego wyprowadzone były dwa przewody, schowane... w pampersie. Gdy coś pojawiło się w pampersie, sprzęt zaczynał piszczeć i mrugać radośnie diodą.

Niestety, sprzęt mógł stosować tylko wtedy, gdy mama nie widziała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, nrm napisał:

Co chcecie monitorować? Będziecie patrzeć na dziecko w bezruchu i chcecie się czegoś dopatrzeć? 

 

Ja, szczególnie, że miałem wcześniaka z problemami oddechowymi po urodzeniu, poszedłem w inną stronę: czujnik (takie płytki) pod materac, które monitoruje oddech. Jak przez ileś sekund nie wyczuje to zaczyna piszczeć. Niezwykle czułe, dmuchnięcie poczuje, można regulować.

 

No chyba, że macie daleko do dziecka i nie chce wam się wstać ;)

 

Jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy, myślę, że bardziej kamera przyda się za kilka miesięcy niż odrazu po narodzinach :) To będzie moje pierwsze a wiesz jak jest...

 

"Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.

Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.
Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi."

 

:-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja z doświadczenia powiem Ci, że po chwili zabawy nie będzie Ci się chciało patrzeć na obraz kamery, na którym i tak wiele nie zobaczysz. No chyba, że jak mówiłem, ktoś ma w domu np. piętro do dziecka i chce rzucić okiem z dołu czy wszystko gra. Ja miałem pokój obok więc jedyne co mnie interesowało to czy oddycha ;) Jak się urodziła to miała... 2 kg, więc miałem o co się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, nrm napisał:

No to ja z doświadczenia powiem Ci, że po chwili zabawy nie będzie Ci się chciało patrzeć na obraz kamery, na którym i tak wiele nie zobaczysz. No chyba, że jak mówiłem, ktoś ma w domu np. piętro do dziecka i chce rzucić okiem z dołu czy wszystko gra. Ja miałem pokój obok więc jedyne co mnie interesowało to czy oddycha ;) Jak się urodziła to miała... 2 kg, więc miałem o co się martwić.

 

Ja mam właśnie piętro przeznaczone dla dzieci - ale to już jak będą samodzielne :) Póki co przygotowaliśmy pokój obok naszej sypialni na parterze. Te czujniki bezdechu to też już mi kumpel mocno rekomendował. Pewnie też wezmę :) Teraz szał robią szumisie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.