Skocz do zawartości
kacperq

Linki afilacyjne a RODO

Polecane posty

Cześć.

Czy umieszczając na stronie linki afilacyjne trzeba także w polityce prywatności uwzględnić jakąś dodatkową informację? Wydaje mi się, że nie, bo na dobrą sprawę to nie jest żadne profilowanie ani tym bardziej serwowanie reklam opartych na zainteresowaniach. Co sądzicie?

Przyznam, że w RODO to raczej do prawnika, ale skoro link afiliacyjny może prowadzić do usera to jest czymś jak nada osobowa. Nie wiem w sumie jak to interpretować, ale co zaszkodzi dodać dodatkowy podpunkt? Lepiej dmuchać na zimne.

Link nie jest "daną osobową", a RODO tyczy przetwarzania danych osobowych.
Co innego jak  do przetwarzanych przez Ciebie danych osobowych mają dostęp osoby/firmy trzecie.

15 godzin temu, otlet napisał:

Przyznam, że w RODO to raczej do prawnika, ale skoro link afiliacyjny może prowadzić do usera to jest czymś jak nada osobowa. Nie wiem w sumie jak to interpretować, ale co zaszkodzi dodać dodatkowy podpunkt? Lepiej dmuchać na zimne.

Ale po linku nie zidentyfikujesz osoby. Nawet klienta jeśli masz ?ref=123456abc

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.