Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Importer DTV - moduł domeny.tv do WHMCS


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

Jak część pewnie już z Was wie, po ostatnich przygodach z HRD, postanowiłem przenieść się do domeny.tv

Ich moduł do WHMCS działa znakomicie, rezerwuje domeny itp - bajka. Obecnie przez ich API i ich wtyczce do WHMCS, można rejestrować aż 757 różnych TDL. 

Jak zapewne się domyślanie, dodanie takiej ilości TLD do WHMCS wraz z cenami jest dość czasochłonne, monotonne itp. Mój profesor na studiach powiadał, że "Dobry informatyk to leniwy informatyk. Znajdzie rozwiązanie każdego problemu po jak najmniejszej linii oporu" - coś w tym jest :) Postanowiłem zrobić moduł do WHMCS, który odwali cała pracę za mnie. 

 

Poniżej opis modułu:

Cytuj

Moduł umożliwia import  wszystkich dostępnych rozszerzeń (TLD) możliwych do rejestracji za pomocą programu reseller domeny.tv. do WHMCS. Jeśli dane rozszerzenie (TLD) znajduje się już w WHMCS, jest ono aktualizowane, jeśli go nie ma, następuje dodanie danego TLD do bazy WHMCS wraz z cennikiem ustalanym od 1 roku do 10 lat. Moduł rozpoznaje wyjątki takie jak np. .co - możliwość rejestracji maksymalnie na 5 lat lub np. .tk - minimalny okres rejestracji 2 lata.

 

Aktualizacja ustawia takie parametry jak cena (rejestracja, odnowienie, transfer), ID Protection (tylko jeśli jest to możliwe dla danego TLD), grace period: 15 dni (dla wszystkich domen) oraz ustawia Auto Registration na domeny.tv

 

Ceny są ustalane w następujący sposób: [ cena zakupu w DTV] + nasz narzut kwotowy. Narzut możemy skonfigurować inny dla rejestracji, odnowienia oraz transferu. Jeśli transfer jest bezpłatny dla danego TLD, nasz narzut nie zostanie ustawiony - transfer dla klienta końcowego nadal pozostanie bezpłatny. Dodatkowo możemy ustalić cenę IDP - jednakowa dla wszystkich domen, które obsługują IDP.

 

domeny.tv systematycznie poszerzają dostępne TLD możliwe do zakupu poprzez API, dlatego moduł poza ręcznym importem cennika i TLD, umożliwia rownież włączenie automatycznej synchronizacji dostępnych TLD wraz z ich cenami (powiększonymi o nasz narzut). Automatyczną synchronizację możemy włączyć w konfiguracji modułu, jest wtedy uruchamiana wraz z głównym zadaniem cron WHMCS (raz na dobę). Możemy również ręcznie ustawić za pomocą systemowego crona dowolny czas, co jaki ma być wykonywana aktualizacja, np. Raz na tydzień, raz na miesiąc itp.

 

Po udanym imporcie lub aktualizacji cennika, w logach WHMCS pojawi się informacja, że pomyślnie został zaktualizowany cennik domen.

 

Moduł oparty o wbudowaną w  WHMCS bibliotekę „Capsule” (DBAL) oraz „Eloquent” (ORM).

 

Niedługo moduł będzie dostępny (przeszedł testy na dev, teraz pracujemy na nim na produkcji aby wyłapać jeszcze jakieś ewentualne niuanse czy bugi). Jeśli macie jakieś uwagi co warto by dodać, zmienić itp, będę wdzięczny za sugestie i opinie. W przyszłości planuję rozbudowę zasad ustalania cennika, np. inny dla domen krajowych, inny dla globalnych itp, ale to dopiero za jakiś czas, jeśli będzie zapotrzebowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał napisał:

Fajnie, na jakiej zasadzie masz zamiar udostępniać moduł bo albo nie ma albo nie widzę ;) 

 

Moduł chcę udostępnić w formie subskrypcji na poziomie około 200 PLN / licencja / rok, aby dzięki temu projekt mógł się rozwijać (nowe możliwości modułu oraz aktualizacje czy to po stronie API domeny.tv czy samego WHMCS ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.