Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

1 strona, 2 języki, 2 domeny


Rafx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem i nie wiem jak się za to zabrać, więc proszę o pomoc.

 

Mam stronę w języki angielskim na domena.net. Strona jest na WordPressie. Na stronie chcę zrobić tłumaczenie na język polski za pomocą wtyczki Polylang. Tam mogę ustawić różne domeny dla danego języka. Angielski - domena.net, polski - domena.pl. Strona dodatkowo jest na Cloudflare. Obie domeny znajdują się w OVH, a hosting to Hekko.

 

Teraz, gdzie zrobić przekierowanie domeny.pl i w jaki sposób, żeby odnosiła się do tłumaczenie polskiego strony na  domenie.net?

 

Czy w OVH czy w Hekko czy w Cloudflare? Po wpisaniu adresu domena.pl adres powinien zostać a nie zmienić się na domena.net.

 

Każda pomoc mile widziana, szukałem na angielskich forach i polskich, ale nie znalazłem odpowiedzi jak to fachowo zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podam dokładnego rozwiązania, ale coś podpowiem tak po chłopsku jak się da. 

 

Domena w OVH (rejestrator) "wyrzucona" jest na CLoudFlare, czyli to na serwerach CloudFlare znajduje się strefa DNS Twojej domeny. Serwery/komputery będą się pytały CF (CloudFlare), gdzie leży (w jakiej firmie) Twoja strona, a CF będzie pokazywał "o idź tam, na serwerze o tym IP jest (Hekko)." 

 

Zatem:

1. W CF dodajesz domenie domena.pl rekordy, aby wskazywały na serwer Hekko.

2. W Hekko dodajesz domenę do swojej usługi hostingowej, oraz zmeniasz ścieżkę na taką jaką ma domena.net (DOCROOT). (tak jak napisał @theqkash )

 

Tym sposobem strona domena.pl oraz domena.net będzie wskazywała ten sam katalog, czyli będzie wyświetlała tę samą treść. Reszta pozostaje po stronie wtyczki - i tutaj kończy się moja wiedza. Nie wiem jak owa wtyczka działa.

Edytowane przez SomeGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SomeGuy napisał:

Nie podam dokładnego rozwiązania, ale coś podpowiem tak po chłopsku jak się da. 

 

Domena w OVH (rejestrator) "wyrzucona" jest na CLoudFlare, czyli to na serwerach CloudFlare znajduje się strefa DNS Twojej domeny. Serwery/komputery będą się pytały CF (CloudFlare), gdzie leży (w jakiej firmie) Twoja strona, a CF będzie pokazywał "o idź tam, na serwerze o tym IP jest (Hekko)." 

 

Zatem:

1. W CF dodajesz domenie domena.pl rekordy, aby wskazywały na serwer Hekko.

2. W Hekko dodajesz domenę do swojej usługi hostingowej, oraz zmeniasz ścieżkę na taką jaką ma domena.net (DOCROOT). (tak jak napisał @theqkash )

 

Tym sposobem strona domena.pl oraz domena.net będzie wskazywała ten sam katalog, czyli będzie wyświetlała tę samą treść. Reszta pozostaje po stronie wtyczki - i tutaj kończy się moja wiedza. Nie wiem jak owa wtyczka działa.

 

 

Dziękuję, to mi dużo wyjaśniło. Będę próbował zadziałać teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.