Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Rejestracja domeny IT


Tpk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zakupu domeny .it. Dotychczas rejestrowałem głównie końcówki .pl natomiast okazało się, że .it choć fajnie brzmi to jest przypisana do Włoch i tamtejszego rejestru.

Mam w związku z tym pytanie dotyczące rejestracji - może ktoś z Was miał już styczność i jest w stanie odpowiedzieć na pytanie jak wygląda to u nich.

W panelu na OVH prosi mnie dodatkowo o podanie numeru NIP natomiast nie posiadam żadnego rodzaju działalności i nie chce posiadać - czy mogę w takim razie zarejestrować taką domenę na osobę fizyczną? Nie chciałbym mieć w związku z tym jakiś problemów natury prawnej czy żeby moje dane były dostępne w jakimś zagranicznym rejestrze od tak.

 

Zastanawiam się również jak to wygląda z punktu bazy Whois - czy można ukryć informacje o właścicielu tak jak ma to miejsce w naszym rejestrze NASK?

W OVH nie widzę aby była taka opcja choć na stronie rejestru jest taka możliwość ??dodatkowo płatna??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz by twoje dane  były w rejestrze whois to możesz skorzystać z usług wirtualnego biura ja na przykład place groszowe sprawy za to i podaje adres wirtualnego biura + moje imię i nazwisko jak jest jakaś korespondencja do mnie do domeny to mi ja skanują. I nie musisz podawać danych prywatnych czyli adresu zameldowania czy tam zamieszkania wystarczy podać dane wirtualnego biura

 

Ewentualnie możesz wynająć skrytkę pocztowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gryzli Możesz rozwinąć temat, podesłać link (PW lub tutaj) tego z którego korzystasz? Przyznam, że pierwszy raz spotkałem się z wirtualnym biurem, brzmi to trochę jak firmy zajmujące się pośrednictwem w przesyłkach spoza EOG.

Edytowane przez Tpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego masa w każdym mieście, usługa znana już bardzo długo, poszukaj i znajdź sobie gdzie najtaniej:)

https://www.google.com/search?q=wirtualne+biuro+katowice&oq=wirtualne+biuro+katowice

 

Domeny włoskie mają dodatkową weryfikację, ale najłatwiej chyba będzie napisać do OVH ticketa, że jesteś rezydentem unii europejskiej i nie prowadzisz firmy, chcesz założyć domenę na osobę fizyczną, na siebie. Alternatywnie, możesz skorzystać z dowolnego polskiego providera (w wypadku gdyby OVH nie umożliwiało rejestracji domeny na osobę fizyczną), dane i tak nie będą widoczne we whois przy osobie prywatnej z tego co mi wiadomo.

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz użyć domeny .it do infrastruktury krytycznej (e.g. IT, hostname'y na serwery, wszystko z SLA 100%), to nie polecam. Włoski rejestr .it nie słynie z wysokiej dostępności i znajomości technicznych zagadnień prowadzenia domeny TLD.

Jeśli nie przeszkadzają Ci awarie albo niewyjaśnione zmiany delegacji domeny, to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.