Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Oracle Cloud - darmowe usługi


Kaziu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info. Poszła zmiana przez api i teraz śmiga lepiej.

Ja zasugerowałem się tym

 

--vpus-per-gb [integer]

The number of volume performance units (VPUs) that will be applied to this volume per GB, representing the Block Volume service's elastic performance options. See Block Volume Elastic Performance for more information.

Allowed values:

        10: Represents Balanced option.
        20: Represents Higher Performance option.

 

ale tam jest link, który opisuje dokładnie wszystkie parametry

https://docs.oracle.com/en-us/iaas/Content/Block/Concepts/blockvolumeperformance.htm

 

Teraz po zmianach widać zdecydowaną poprawę.

 

# ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## #
#              Yet-Another-Bench-Script              #
#                     v2022-02-18                    #
# https://github.com/masonr/yet-another-bench-script #
# ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## ## #

Fri Apr 22 09:09:17 GMT 2022

ARM compatibility is considered *experimental*

Basic System Information:
---------------------------------
Processor  : Neoverse-N1
BIOS virt-4.2
CPU cores  : 4 @ ??? MHz
AES-NI     : ✔ Enabled
VM-x/AMD-V : ❌ Disabled
RAM        : 22.7 GiB
Swap       : 8.0 GiB
Disk       : 46.5 GiB

fio Disk Speed Tests (Mixed R/W 50/50):
---------------------------------
Block Size | 4k            (IOPS) | 64k           (IOPS)
  ------   | ---            ----  | ----           ---- 
Read       | 23.05 MB/s    (5.7k) | 47.75 MB/s     (746)
Write      | 23.03 MB/s    (5.7k) | 49.17 MB/s     (768)
Total      | 46.08 MB/s   (11.5k) | 96.92 MB/s    (1.5k)
           |                      |                     
Block Size | 512k          (IOPS) | 1m            (IOPS)
  ------   | ---            ----  | ----           ---- 
Read       | 41.18 MB/s      (80) | 40.62 MB/s      (39)
Write      | 44.71 MB/s      (87) | 45.32 MB/s      (44)
Total      | 85.89 MB/s     (167) | 85.94 MB/s      (83)

iperf3 Network Speed Tests (IPv4):
---------------------------------
Provider        | Location (Link)           | Send Speed      | Recv Speed     
                |                           |                 |                
Clouvider       | London, UK (10G)          | 2.72 Gbits/sec  | 3.02 Gbits/sec 
Online.net      | Paris, FR (10G)           | 3.99 Gbits/sec  | 3.67 Gbits/sec 
WorldStream     | The Netherlands (10G)     | busy            | 3.64 Gbits/sec 
WebHorizon      | Singapore (400M)          | busy            | 312 Mbits/sec  
Clouvider       | NYC, NY, US (10G)         | 605 Mbits/sec   | 1.15 Gbits/sec 
Velocity Online | Tallahassee, FL, US (10G) | 529 Mbits/sec   | 1.28 Gbits/sec 
Clouvider       | Los Angeles, CA, US (10G) | 539 Mbits/sec   | 975 Mbits/sec  
Iveloz Telecom  | Sao Paulo, BR (2G)        | busy            | busy           

Geekbench 5 Benchmark Test:
---------------------------------
Test            | Value                         
                |                               
Single Core     | 877                           
Multi Core      | 3367                          
Full Test       | https://browser.geekbench.com/v5/cpu/14475531
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 18:19, chivito napisał:
W dniu 14.12.2021 o 08:37, Tweedlex napisał:

Warto też pamiętać, że w mocno obłożonych regionach bardziej zwracają uwagę na abuse instancji i lubią je wtedy blokować.

Skąd takie wieści?

Z zielonych for hostingowych takich jak LowEndTalk czy LowEndSpiri oraz z doświadczenia własnego i znajomych. W regionie jak Szwajcaria ja mogę budować obrazy dockera na okrągło, zużywając całą dostępną moc procesora (4 rdzenie ARM), gdzie w takim Frankfurcie po kilku godzinach konto zostaje zablokowane (oczywiście możliwe, że był to jakiś przypadek). W takim Singapurze gdzie dostępność instancji darmowych jest bardzo mała, a zapotrzebowanie na nie bardzo duże, konta lubią blokować "bo tak".

 

W dniu 15.12.2021 o 18:19, chivito napisał:
W dniu 14.12.2021 o 08:40, Tweedlex napisał:

I wtedy od razu wyłapiesz bana ... ludzie już próbowali to robić.

Używam w tej chwili dwóch kont (jedno swoje, jedno na członka rodziny), póki co bez bana ;) (oba wybrzeża Stanów, jeśli faktycznie miałoby być coś na rzeczy w kwestii tego jak łatwo gdzie wyłapać bana)

To też bym określił zależne od regionu. Oczywiście jest to łamanie regulaminu według Oracle. Są osoby, które podobno dostały bany. ale są też inni używają i im działa.

 

Oracle Cloud działa chaotycznie, każdy region jest zupełnie inaczej zarządzany, w każdym regionie są inne limity i zezwolenia. Można było to wszystko zauważyć gdy limity FreeTier zmieniali kilkukrotnie, usunęli ostatnio publiczne adresy IP przypisane do instancji czy zablokowali konta "Rosjanom" gdzie jednak nie umieli określić kto jest Rosjaninem to zablokowali Rosjan plus wielu innych użytkowników.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to na razie dwa razy obciążyli kartę na 3.89 PLN dziwne bo zawsze to jest 1 USD albo 1 EUR a tutaj to nie wiem czemu tak, ale mam dwa takie obciążenia. Zagadałem wczoraj na czacie do support i przepraszali i niby mają to wyprostować.

Edytowane przez yLuno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, yLuno napisał:

No u mnie to na razie dwa razy obciążyli kartę na 3.89 PLN dziwne bo zawsze to jest 1 USD albo 1 EUR a tutaj to nie wiem czemu tak, ale mam dwa takie obciążenia. Zagadałem wczoraj na czacie do support i przepraszali i niby mają to wyprostować.

Ja podpiąłem Revoluta z limitem 5 zł i nie mogli mi na więcej obciążyć karty. Dwa miesiące później Revolut zablokował mi kartę twierdząc, że ktoś próbuje ją "nielegalnie używać". Na pewno musiało to być Oracle ponieważ ta wirtualna karta była specjalnie wygenerowana dla tego jednego celu. Dlatego od tego czasu polecam używać wirtualne karty, ponieważ niektórzy się skarżyli, że nie przeszli na konto płatne, a Oracle pobierało im opłatę za przejście czyli 100$.

Edytowane przez Tweedlex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tweedlex napisał:

Z zielonych for hostingowych takich jak LowEndTalk czy LowEndSpiri oraz z doświadczenia własnego i znajomych. W regionie jak Szwajcaria ja mogę budować obrazy dockera na okrągło, zużywając całą dostępną moc procesora (4 rdzenie ARM), gdzie w takim Frankfurcie po kilku godzinach konto zostaje zablokowane (oczywiście możliwe, że był to jakiś przypadek). W takim Singapurze gdzie dostępność instancji darmowych jest bardzo mała, a zapotrzebowanie na nie bardzo duże, konta lubią blokować "bo tak".


Wielu innych providerów w tych okolicach ma podobne zasady, wynika to z lokalnego prawa i obowiązku przestrzegania go, o czym wielu uży(sz)kodników nie wie. Przykładowo prawo w niemczech jest bardzo fajne pod kątem ochrony praw autorskich, zatem śmiem twierdzić iż taka praktyka wynika własnie z tego.

Przy okazji, opinie z LET są mocno filtrowane przez obecną administrację (dużo cenzury stosowanej przez obecnego właściciela), także jeżeli chcemy zasięgnąć opinii społeczności międzynarodowej,  LESbians będą bardziej obiektywni(ne?), również w innych tematach ;)

 

1 godzinę temu, Tweedlex napisał:

To też bym określił zależne od regionu. Oczywiście jest to łamanie regulaminu według Oracle. Są osoby, które podobno dostały bany. ale są też inni używają i im działa.

 

Oracle Cloud działa chaotycznie, każdy region jest zupełnie inaczej zarządzany, w każdym regionie są inne limity i zezwolenia. Można było to wszystko zauważyć gdy limity FreeTier zmieniali kilkukrotnie, usunęli ostatnio publiczne adresy IP przypisane do instancji czy zablokowali konta "Rosjanom" gdzie jednak nie umieli określić kto jest Rosjaninem to zablokowali Rosjan plus wielu innych użytkowników.

Odkąd tylko pojawiły się instancje Oracle, od tego momentu obserwowane są różnego rodzaju naruszenia. Przykładowo całe klasy mają tragiczne reputacje, wpisane w publiczne RBL'e etc. - tak więc poczty raczej nie obsłużymy na tych usługach. Dodatkowo wielu providerów poustawiało limity/blokady dla tych klas, ze względu na inne naruszenia.

Reasumując: fajne do zabawy i abuse'ów, raczej wątpię żeby ktoś tego użył do profesjonalnych rozwiązań.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spoofy napisał:

Odkąd tylko pojawiły się instancje Oracle, od tego momentu obserwowane są różnego rodzaju naruszenia. Przykładowo całe klasy mają tragiczne reputacje, wpisane w publiczne RBL'e etc. - tak więc poczty raczej nie obsłużymy na tych usługach. Dodatkowo wielu providerów poustawiało limity/blokady dla tych klas, ze względu na inne naruszenia.

Ogólnie port 25 dla nowych kont jest zablokowany. Moje konto jeszcze posiada ten port odblokowany. Adres IP zazwyczaj się trafia w miarę czysty więc można i serwer pocztowy sobie postawić, należy jedynie pamiętać że to ARM.

 

Mnie najbardziej boli, że mi usunęli mój adres IP, na szczęście miałem wszędzie używane adresy domenowe, ponieważ sądziłem, że wcześniej czy później problemy z Oracle Cloud wystąpią. Dlatego też nie polecam tego stosować do profesjonalnych rozwiązań. Już wiele razy się zdarzało, że instancje były wyłączane bez przyczyny (można było ją ponownie włączyć w panelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie powiększenia dysku na Free Tier. Obecnie posiadam 2xVPS x86 oraz 1xVPS ARM i jestem na Free Tier, ale już skończyły mi się te 30 dni próbne. ARM'a używam jako cloudstorage i chcę powiększyć mu dysk. Usunę najpierw oba VPSy x86 i chciałbym wykorzystać to wolne miejsce. I tutaj pojawia się pytanie czy to możliwie? I czy komuś udało się coś takiego na Free Tier.

A i czy na Free Tier dalej mogę tworzyć nowe instancje czy jak już usunę to nie utworzę nowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.