Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Cold storage archiwum


udasie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję usługodawcy do cold storage danych.stworzyłem kontener w OVH ale transfer na serwer praktycznie stoi a pomoc techniczna odpisuje szablonowe informacje żebym zrobił restart serwera pomimo tego , że backup u nich jest usługą.Oferta wyglądała fajnie ale brak kontaktu i pomocy ze strony OVH.

Ktoś może polecić taką usługę?

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Scaleway C14, Nie potwierdzę max prędkości bo używam na łączach asymetrycznych ( z czego najszybsze  to 30Mb/s UP), ale na pewno jest to więcej niż 500Kb/s. Przetestować możesz sobie za darmo, bo pierwsze 75GB nic nie kosztuje.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają w Wawie ale chyba tylko Object Storage, Cold Storage w serwerowni w Paryżu, 20 metrów pod ziemię w bunkrze, czym lubią się chwalić :)

 

Z drugiej strony nas to powinno średnio interesować, że sobie wewnętrznie przesyłają z Warszawy do Paryża, prędkość uploadu dla użytkownika będzie jak do Warszawy. Chyba że duże znaczenie ma prędkość odzyskiwania danych z Cold Storage lub położenie geograficzne gdzie leżą dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi

test łącza na stronie backblaze wychodzi ok i prędkość powinna być max bo łącze mam szybkie.Doczytałem w sieci, że faktycznie poziom transferu danych do archiwum jest 256 k/s czyli ok 3 giga dziennie, ale można wyłączyć limit i wtedy idzie pełną prędkością.

Czy jest jakiś program desktopowy backblaze w którym te limity można zmienić - bo z tego co czytałem to  program jest ale do backupu plików z komputera.

Mam jeszcze pytanie czy po zarchiwizowaniu danych dane te dzielą się na wiele plików , które trzeba poszczególnie odmrażać i czekać , czy po prostu ściąga się od razu ?

W ovh gdzie testowałem i wrzuciłem próbnie kilkanaście katalogów z moimi danymi to dane te podzieliły się na tysiące plików, które musiałbym odmrażać pojedynczo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mion napisał:

W razie czego możesz wysłać dane do AWS śnieżna szyszką  :)

 

założyłem nowe konto na backblaze z lokalizacją EU i transfer 3 MB/s  chmury typu AWS i Azure to nie dla mnie. Nie lubię kupować marzeń programistów drogich w h....j

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.