Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Serwer VPS pod pliki


Dave94

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam serwera pod małe pliki, będą to głównie pliki których waga będzie "zamykać" się przy 100mb, sporadycznie jakieś większe paczki 100-400mb. Serwer będzie podzielony na dwie części - na pierwszej będą przechowywane obrazy a na drugiej pliki w formacie zip/rar. Jedyne co znalazłem to oferta OVH - VPS Essential:

Spoiler

spacer.png

 

Zaczynam od takiego wariantu, zależy mi jednak na możliwości "przejścia" wyżej w razie gdyby obecny serwer już nie wydalał pod względem pojemności/łącza. Całość będzie działać na zasadzie remote upload - pliki lecą z serwera "matki" lub aplikacji, które już posiadam i lądują na serwerze VPS, którego właśnie szukam.

Niestety z OVH nie korzystałem więc chciałbym się zorientować, ewentualnie macie coś godnego polecenia? Obrazki to głównie avatary, zdjęcia w "tle", screeny z gier a pliki to drobne modyfikacje do gier stworzone przez użytkowników portalu.

 

Na czym mi zależy?
- pojemność - na początek starczy 50GB,

- łącze min. 500 Mbps bez ograniczeń transferu,

- serwer który utrzyma w "godzinach szczytu" ~100 użytkowników (obrazy umieszczone na portalu będą na tym serwerze, więc fajnie żeby śmigało to bez problemów).

 

Znajdziemy na początek coś do max. 100pln/msc?

 

Pozdrawiam, miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dave94 napisał:

ewentualnie macie coś godnego polecenia? [..] Na czym mi zależy

Amazon AWS > S3 bucket oraz statyczny hosting w ramach tejże usługi.

https://docs.aws.amazon.com/AmazonS3/latest/user-guide/static-website-hosting.html

https://docs.aws.amazon.com/Route53/latest/DeveloperGuide/RoutingToS3Bucket.html

Edytowane przez Mion
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.