Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Ogólne problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry dział, jeżeli nie to proszę admina o przeniesienie. 

Chciałbym dowiedzieć się nieco na temat problemów jakie głównie spotykają was na hostingach z jakich korzystacie. Nie chodzi mi tutaj o wypisywanie określonych firm, co komu gdzie nie działa, tylko o problemy czysto użytkowe, związane z samą usługą (PHP/SQL/EMAIL). Czy na przykład brakuje wam pamięci dla procesu PHP, albo przekraczacie jakiś zasoby serwera typu CPU, odpalając aplikacje typu Magento2 na shared hostingu. A może są jakieś inne limity typu np. 10000 plików na serwerze w jednym folderze itp. Jeżeli ktoś chce, może napisać o jaką firmę chodzi w przypadku danego problemu, ale tylko jeżeli musi 😀 

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedyś miałem problem z ograniczeniem na liczbę requestów per sekunda per adres IP.  W Prestashopie w panelu admina  przy otwieraniu kilku artykułów do edycji, requestów wystarczało na 1-2 produkty, pozostałe się doczytywały częściowo lub wcale z błędem 4xx lub 5xx . Strasznie to było irytujące i miałem nieustanne zgłoszenia od operatorów, żeby coś z tym zrobić.

W innym hostingu był ustawiony na sztywno limit czasu działania skryptu na 30 sekund i to było za mało na wiele operacji administracyjnych np. wygenerowanie miniaturek zdjęć czy aktualizacja.

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, guantanamo napisał:

30 sekund to faktycznie fatalnie 

Naprawdę, jesteś gotowy na przeglądanie stron(y), które do załadowania treści potrzebują tych 30sek czy więcej? Zaplecze/prace administracyjne na stronie a front to zdecydowanie dwa różne zagadnienia pod kątem tych 30 sekund.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.10.2020 o 14:14, mariaczi napisał:

dwa różne zagadnienia pod kątem tych 30 sekund

W swojej wypowiedzi myślałem raczej o tym, że firma nie powinna limitować do 30 sekund czasu pracy skryptu, bo w przypadku niektórych aplikacji to faktycznie zbyt krótki czas. 

Odnośnik do odpowiedzi