Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Ogólne problemy


guantanamo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry dział, jeżeli nie to proszę admina o przeniesienie. 

 

Chciałbym dowiedzieć się nieco na temat problemów jakie głównie spotykają was na hostingach z jakich korzystacie. Nie chodzi mi tutaj o wypisywanie określonych firm, co komu gdzie nie działa, tylko o problemy czysto użytkowe, związane z samą usługą (PHP/SQL/EMAIL). Czy na przykład brakuje wam pamięci dla procesu PHP, albo przekraczacie jakiś zasoby serwera typu CPU, odpalając aplikacje typu Magento2 na shared hostingu. A może są jakieś inne limity typu np. 10000 plików na serwerze w jednym folderze itp. Jeżeli ktoś chce, może napisać o jaką firmę chodzi w przypadku danego problemu, ale tylko jeżeli musi 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem problem z ograniczeniem na liczbę requestów per sekunda per adres IP.  W Prestashopie w panelu admina  przy otwieraniu kilku artykułów do edycji, requestów wystarczało na 1-2 produkty, pozostałe się doczytywały częściowo lub wcale z błędem 4xx lub 5xx . Strasznie to było irytujące i miałem nieustanne zgłoszenia od operatorów, żeby coś z tym zrobić.

 

W innym hostingu był ustawiony na sztywno limit czasu działania skryptu na 30 sekund i to było za mało na wiele operacji administracyjnych np. wygenerowanie miniaturek zdjęć czy aktualizacja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, guantanamo napisał:

30 sekund to faktycznie fatalnie 

Naprawdę, jesteś gotowy na przeglądanie stron(y), które do załadowania treści potrzebują tych 30sek czy więcej? Zaplecze/prace administracyjne na stronie a front to zdecydowanie dwa różne zagadnienia pod kątem tych 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.