Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Problem z dostarczeniem maili z WP


Crime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie przepraszam jeśli zły dział.

 

Mam pewien problem, ponieważ od kilku dni osoby posiadające konto pocztowe na wp.pl nie mogą wysłać do mnie wiadomości.

Na początku myślałem, że tylko jedna osoba ma ten problem, ale później zaczęło pisać wiele osób czy otrzymałem wiadomość.

 

Każdej osobie, która wyśle do mnie wiadomość przychodzi od razu zwrotka, która brzmi:

http://ntpd.eu/rozjV

 

Oczywiście adresy IP są różne, zależy od dostawcy Internetu.

Problem pojawił się z dnia na dzień.

Z Gmaila, onetu i innych bez problemu dochodzą do mnie wiadomości.

Czyżby mój adres e-mail trafił na listę spamową (RBL)?

Prowadzę firmę i mam wiele Klientów, którzy mają skrzynkę na WP i szukam wszędzie pomocy jak to rozwiązać.

Odzywałem się do hostingu - odpisali, że wszystko po ich stronie jest czyste.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź i wszelką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że twój serwer odrzuca pocztę z wp.pl:

"Remote host said: 554 5.7.1 Extreme Bad IP Profile"

 

Jeśli to jest zwrotka z wp.pl to remote hostem jesteś ty i twój serwer odpowiedział wp.pl: 554 Extreme Bad IP Profile.

 

Myślę, że w wolnym tłumaczeniu to będzie: nie wezmę od ciebie poczty bo masz bardzo, bardzo złą reputację adresu IP.

 

Dziwne, że ci tego w hostingu nie powiedzieli. To ich filtr wycina pocztę z wp.pl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Crime napisał:

Z tym, że każdy z Klientów to dostaje, gdzie są porozsiewani na świecie ;)

Wielka szkoda.

Tak, twoi klienci są porozsiewani po całym świecie i mają różne adresy IP, z którymi łączą się z siecią. Ale to nie oni (ich komputery) wysyłają pocztę do twojego serwera, tylko najpierw ona idzie do jednego serwera poczty wychodzącej o2.pl, który następnie wysyła to do ciebie. I ten jeden serwer, przez który "łączą" się wszyscy twoi klienci według twojego hostingodawcę ma "złe IP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Crime napisał:

A może z Was ktoś ma pocztę na wp? Wtedy zobaczy, że do mnie też nie może wysyłać ;)

A nie możesz sobie sam założyć konta? Od razu będziesz miał gotowe zwrotki do rozmowy ze swoim dostawcą poczty.

 

8 godzin temu, spex napisał:

idzie do jednego serwera poczty wychodzącej o2.pl, który następnie wysyła to do ciebie. I ten jeden serwer

Mam nadzieję, że wp używa wielu serwerów poczty, albo już zupełnie podupadło. I teraz pytanie czy problem dotyczy jednego adresu, całej klasy czy jeszcze czegoś innego.

 

Niemniej ja bym z dowodami i zwrotkami cisnął dostawcę poczty, niech poprawiają filtr, a jak nie potrafią to zmieniaj dostawcę. Niestety wp.pl, o2.pl, gmail, yahoo itp to są takie serwisy, że wymagają specjalnego traktowania, nawet jeśli czasami nawalają i rozsyłają spam. Więc nawet jeśli reputacja ich serwerów jest słaba to poczta powinna być co najwyżej oznaczona jako spam, a nie odrzucana.

Edytowane przez nnd.newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.