Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Obowiązki posiadacza VPS


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukając taniego vps do testów trafiłem na ofertę ovh. Jednak jak nigdy zerknąłem do regulaminów:
https://www.ovh.pl/pomoc/dokumenty/Szczegolowe_warunki_korzystania_serwer_VPS_2016.pdf?CampaignName=blackfriday
i w punkcie 7.3:
 

Cytat

Ponadto Klient jest zobowiązany do samodzielnego wykonywania aktualizacji aplikacji oraz systemu operacyjnego zainstalowanego na serwerze VPS. Ponadto Klient jest zobowiązany do stworzenia i administrowania archiwum operacji wykonanych na serwerze (logów serwera) przez okres 12 miesięcy od momentu ich zarejestrowania...

 

W innych firmach nie znalazłem takiego zapisu. Jak wygląda prawnie ta sprawa? Czy mam obowiązek przechowywania takich logów?
Dla testów na początek chciałbym zainstalować serwer  TS3 + opcjonalnie LAMP (jakie logi miałbym przechowywać w każdym z przypadków?)

Jeśli jest taki obowiązek to czy są jakieś gotowe rozwiązania do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.