Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Windows 10 problem z instalacją oryginalnego systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zrobić reinstalację systemu windows 10. Posiadam oryginalny usb box z systemem, po włożeniu usb do portu i wybraniu bootowania usb wyświetla mi się czarne okno z wyborem systemu windows 10 64 lub 32 bitowy, wybieram 64 po chwili jest ładowanie plików i dostaję taki error: 
https://zapodaj.net/f9e5ef3d0b3d5.png.html

Proszę o pomoc posiadam płytę z390 aurus pro wifi i dysk adata m2

Odnośnik do odpowiedzi

@sempre mam również utworzony drugi pendrive z  windowsem poprzez narzędzie mediacreationtools z oficjalnej strony gdzie został utworzony bootowalny pendrive. Niestety podczas wyboru bootowanie z usb wyświetla się logo płyty i po jakiejś minucie dostaję taki ekran.

https://zapodaj.net/c97f97c764860.png.html dodam że opcja pod f8 nie działa. 

Przy wyborze w bootmanager (f12) mam usb 2 i usb 2 UEFI 

To w przypadku usb 2.0 pojawia się logo płyty i po chwili ekran z screena tylko z rozszerzeniem winload.exe, a przy opcji usb 2 UEFI wyświetla się logo windowsa i po jakimś czasie ten error ze screena.

Naprawdę jestem zdesperowany mogę nawet zapłacić za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi

Ale co ma wspólnego aktualnie zainstalowany system? Bootując z pendrive'a kompletnie omijasz aktualny system i nie ma on z tym nic wspólnego, skoro komputer nie pozwala Ci wybootować pendrive'a to jest 5 możliwości

- uszkodzony pendrve

- uszkodzony obraz windowsa na pendrivie

- uszkodzony dysk

- uszkodzona płyta główna

- nieprawidłowy config w biosie

wyeliminuj wszystkie punkty i będziesz wiedział, nikt tu nie ma super mocy żeby to zrobić za Ciebie

Edytowane przez sempre
Odnośnik do odpowiedzi

@sempre Nie mam pojęcia, nie znam się na tym ani trochę. Sprawdzałem na dwóch pendrive i ciągle ten sam error. Botoowałem pendrive kilka razy i tym toolsem od Microsoftu i Rufusem więc obraz powinien być sprawny. Uszkodzenia sprzętu wydaje mi się że odpadają komputer jest praktycznie nowy, ma parę miesięcy. 

Dane techniczne: płyta: aurus pro wifi, ramy gskill 8gb, intel i9900k, dysk adata8200 512gb. 

Odnośnik do odpowiedzi