Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Aktualizacja dystrybucji


theqkash

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym Was zapytać jaką macie politykę w zakresie aktualizacji dystrybucji o którą oparte są Wasze serwery.

Swoją infrę opieram głównie na Ubuntu i powoli pora aktualizować/wycofywać maszyny z Ubuntu 14.04  z uwagi na EOL. 

 

Nie wiem natomiast czy warto czekać aż przed EOL czy aktualizować wcześniej.

Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nie robię "update" - robię aktualizacje ;)

Rzeczowo - jak nie ma czegoś mocno krytycznego i jest możliwość zaktualizowania, to aktualizuję. Ostatnimi czasy np. udało mi się trochę przeforsować aktualizacje dystrybucji, z której korzystamy, bo "zatrzymała" się ona na niektórych maszynach na wersji 11, a aktualna to 14.2. "Zatrzymała" się z uwagi na to, że nie było potrzeby ruszać, skoro to, co na tych maszynach było postawione działało. Mam nadzieję, że po moim boju troszkę podejście się zmieni, by starać się używać w miarę możliwości aktualnej wersji. Oczywiście na wykryte podatności reagowaliśmy, by je połatać... ale jak wiadomo, starszy system łata się trudniej, bo zależności między bibliotekami/oprogramowaniem też ewoluują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tzw. immutable infrastrukture. Tworzę nowy obraz z pełną aktualizacją (w zasadzie to automat po API u Cloud providera) co jakiś czas i jak obraz jest gotowy to w razie potrzeby od razu tworzę nową instancję na bazie tego obrazu (z aktualnymi rzeczami na moment utworzenia obrazu). To ma też taką zaletę, że jak działa "stara" instancja, to na boku mogę stworzyć "nową" i sprawdzić np. kitchen inspec, czy to co wstało, działa prawidłowo. Czysty DevOps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.