Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

hestiacp i nextcloud


daffx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam mały problem z konfiguracją nextcloud pod przyjazne linki, otóż po instalacji tego skryptu na systemie z panelem hestiacp (fork vestacp) i włączeniu przyjaznych linków otrzymuje błędy 403.

Strona stoi w konfiguracji nginx(proxy) -> apache -> php-fpm, gdy istnieje plik .htaccess z regułkami do przyjaznych linków strona przekierowuje mnie na /files...  (403) a logowanie na /login (404).

Katalog /files istnieje i prawdopodobnie gdy apache przekierowuje na przyjazne linki nginx odbiera to jako wejście do katalogu bez określonego pliku, a /login odbiera jako odwołanie do katalogu który nie istnieje.

Jeżeli ktoś ma ochotę poświęcić troszkę czasu na pomoc mi byłbym wdzięczny ;)  Znając życie jest to jakaś pierdoła z która nie mogę sobie poradzić :|

Edytowane przez daffx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wydaje mi się że najszybciej otrzymasz odpowiedź tutaj, gdzie odpisze Ci ktoś z dev teamu, bo nie wykluczone, że to problem w kodzie (bo zapewne mają customowe buildy apache), zwłaszcza że to beta. Swoją drogą kiedyś byłem zwolennikiem vesty, coś ciekawego ma ta hestiacp czego nie ma vesta? 

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sempre napisał:

Hej, wydaje mi się że najszybciej otrzymasz odpowiedź tutaj, gdzie odpisze Ci ktoś z dev teamu, bo nie wykluczone, że to problem w kodzie (bo zapewne mają customowe buildy apache), zwłaszcza że to beta. Swoją drogą kiedyś byłem zwolennikiem vesty, coś ciekawego ma ta hestiacp czego nie ma vesta? 

https://forum.hestiacp.com/t/what-is-the-difference-between-vestacp-and-hestiacp/44/2

Krótko go używam, ale z tego co zauważyłem to szybciej można też liczyć na jakieś poprawy błędów / dodanie czegoś nowego niż w przypadku vesty.

Teoretycznie większość jest robiona 1:1 i kompatybilna z vestą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia ,że lepiej używać samego nginxa ... większość htaccessów da się przepisać bez problemów albo są już publicznie udostępnione  vhosty z odpowiednimi regułkami....albo po prostu używaj samego apacha.

Jeśli nie serwujesz jakiejś ogromnej liczny plików statycznych (np  obrazów) albo nie wykorzystujesz nginx w jakimś konkretnym celu po za proxy 2 apache to po co tak naprawdę Ci dwa serwery www?

 

Co do przyjaznych linków sprawdź czy apache ma właczony mod_rewrite ( sudo a2enmod rewrite )
Upewnij się ,że htaccess jest tam gdzie pownień być i ma odpowiednie uprawnienia.

Jak nadal nie działają przyjazne linki to sprawdź i przejrzyj plik vhost'a, może nie ma AllowOverride All ?

 

No i oczywiście przejrzyj error logi domeny,...w sumie powinno zrobić się to na początku ;) na pewno coś tam znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.