Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Pozycjonowanie


Sevence

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Jakieś 3/4 miesiące temu uruchomiłem forum na silniku mybb, skonfigurowałem wtyczkę google seo. Dodałem domene do google ręcznie i mam taki problem że po wpisaniu nazwy domeny w google np. testoweforum nie wyświetla się jako pierwsze. W większości przypadków po wpisaniu nazwy domeny pojawia się na pierwszym miejscu, wpisanie rootnode w google skutkuje wyświetleniem tego forum na pierwszym miejscu bo wpisujemy jej nazwe. Niestety moje forum po wpisaniu nazwy znajduję gdzieś daleko nawet na 7 stronie. Jedynie po wpisaniu nazwaforum.pl wyświetla się na pierwszym. Ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Co mógłbym zrobić żeby po wpisaniu nazwy domeny była na pierwszym miejscu? Nie chcę podawać nazwy forum, bo chyba regulamin na to nie zezwala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to nazwa unikalna i frazy w niej nie zawierają dużego indeksu konkurencyjności to wypozycjonuje się ona sama przy odpowiedniej optymalizacji on-page. Musisz po prostu poczekać kilka tygodni i wskoczy spokojnie na pierwsze miejsce.  

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sempre Właśnie, czekam dośc długo już bo parę miesięcy forum jest uruchomione, co prawda nie aktywne bo jeszcze nie ma na nim użytkowników. Jednak zrobiłem sporo optymalizacji strona ładuje się błyskawicznie według speed test page ma 99 punktów na desktopie i 92 na mobilce. Podam nazwę może administrator mnie nie zablokuje. Nazwa domeny to darkzone pl i na pierwszym miejscu jest jakaś podstrona podejrzewam że z dużym starzem. Wcześniej miałem też inną domene bardziej unikalną i po dodaniu do google była na pierwszym po wpisaniu nazwy w google po tygodniu.

 

Co mogę zrobić żeby być na pierwszym po wpisaniu darkzone w google? Jest to wykonalne?

Edytowane przez Sevence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena w top1 o której wspomniałeś tj. darkzone.opole.pl jest w internecie od 2001 roku, czyli od 18 lat a Twoje forum istnieje od kilku miesięcy, więc może być tam cokolwiek a i tak na tym etapie będzie wyżej od Twojego forum. Na pozycje wpływa kilkadziesiąt czynników, głównie jest to staż domeny, konkurencyjność, optymalizacja on-page, ilość backlinków i tempo aktualizowana treści na stronie (dodawania świeżego, unikalnego contentu). W tych wszystkich czynnikach przegrywasz dlatego jesteś bardzo daleko. 

Edytowane przez sempre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.