Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Kopia zapasowa wszystkiego z nazwa.pl


bolczan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Posiadam obecnie hosting w nazwa.pl. Strona + kilkanaście kont e-mail. O ile przeniesienie strony to nie problem, nie wiem jak wygląda sprawa z pocztą. Chciałbym np. przed przenosinami pobrać wszystkie konta i maile na dysk. Maili jest ok 150 GB porozrzucanych po kilkunastu kontach IMAP. Nie chciałbym, żeby jakieś maile zniknęły, więc chcę to zrobić bezpiecznie. Gdzie będę przenosił to jeszcze nie wiem, ale chciałbym później mieć możliwość łatwego wgrania kopii, tak żeby użytkownicy zmienili sobie tylko adresy serwerów poczty, outlook pobrał/zaktualizował maile i wszystko żeby działało ok.

Czy jest taka możliwość w ogóle z hostingiem w nazwa.pl?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, theqkash napisał:

Ogólnie jedyna sensowna możliwość to imapcopy/imapsync ale trzeba mieć dostępy do wszystkich przenoszonych skrzynek. 

 

O coś takiego chodziło, super, dzięki. Dostęp mam, najwyżej chwilą przed przenosinami zmienię hasła użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bolczan napisał:

 

O coś takiego chodziło, super, dzięki. Dostęp mam, najwyżej chwilą przed przenosinami zmienię hasła użytkownikom.


Więc w zasadzie wystarczy że postawisz gdzieś gdzie masz ssh aplikację imapcopy która jest bezpłatna, utworzysz plik konfiguracyjny a następnie uruchomisz import. Przy takim wolumenie może to chwilę potrwać, ale powinno się wszystko ładnie skopiować.

Ewentualnie możesz znaleźć firmę docelową, która ma takie rozwiązanie w standardzie. Z tego co mi wiadomo z autopsji, przynajmniej nazwa.pl i dhosting aktualnie mają takie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 12:24, bolczan napisał:

 

O coś takiego chodziło, super, dzięki. Dostęp mam, najwyżej chwilą przed przenosinami zmienię hasła użytkownikom.

W nazwie masz możliwość przeniesienia skrzynek pocztowych między domenami wpiętymi w panelu, a dostępną masz na pewno domenę dostarczaną od nazwy lub zapisaną z Twoim hostingiem. 

 

Przed migracją możesz sobie przenieść 2,3 kliknięciami między domenami wiadomości przepisać wpisy DNS i spokojnie wykonać przeniesienie poczty za pomocą wybranego narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.