Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

dHosting - problem z ustawieniem funkcji ??


ar4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki error:


Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when safe_mode is enabled or an open_basedir is set in /home/xxx.dhosting.pl/xxx/xxx.pl/public_html/xx/xx/plik.php on line 87

Z tego co widzę, to jest to problem z funkcją w php.ini

Jak na razie dhosting rozwiązuje problem prawie 24 godziny.

Na zapytanie związane z tym błędem dostałem odpowiedź:

Cytat
Dokonałem zmiany restrykcji open_basedir.
Proszę o informację czy problem dalej występuje.

Odpowiedziałem, że to nie rozwiązało problemu. Otrzymałem odpowiedź:

Cytat

Informacja została przekazana do naszych administratorów. Problem jest weryfikowany. Jeśli uda nam się uzyskać jakiekolwiek informacje przekażemy je w tym zgłoszeniu.

 

Teraz moje pytanie do doświadczonych speców... Czy rozwiązanie tego problemu jest na prawdę takie kłopotliwe i powinno tyle trwać?

Może @dhosting.pl wypowie się w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowym rozwiązaniem jest nie używać w ogóle CURLOPT_FOLLOWLOCATION, a zamiast tego poprawić swój kod, żeby nie używał linków, które redirectują 3xx (co nie jest zbyt bezpieczne jeśli mowa o wykonywaniu requestów curlem). Jeśli dhosting chce używać open_basedir'a (co jest wskazane), to jest to w zasadzie jedyna słuszna opcja.

 

safe_mode jest deprecated od bardzo dawna i wątpię, żeby ktokolwiek go jeszcze dzisiaj używał, nie wspominając nawet o tym, że od PHP 5.4 w ogóle go nie ma.

Edytowane przez Archi
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ar4 napisał:

Witam,

mam taki error:



Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when safe_mode is enabled or an open_basedir is set in /home/xxx.dhosting.pl/xxx/xxx.pl/public_html/xx/xx/plik.php on line 87

Z tego co widzę, to jest to problem z funkcją w php.ini

Jak na razie dhosting rozwiązuje problem prawie 24 godziny.

Na zapytanie związane z tym błędem dostałem odpowiedź:

Odpowiedziałem, że to nie rozwiązało problemu. Otrzymałem odpowiedź:

 

Teraz moje pytanie do doświadczonych speców... Czy rozwiązanie tego problemu jest na prawdę takie kłopotliwe i powinno tyle trwać?

Może @dhosting.pl wypowie się w tym temacie?

 

Wczoraj dostałeś podsumowanie w odpowiedzi na Twoje zgłoszenie, a dziś dajemy znać też tutaj, żeby w zawieszeniu nie zostały jakieś niedopowiedzenia – wywołałeś nas do odpowiedzi, więc wypada napisać też tutaj. W zasadzie @Archi trafił w sedno i doskonale to wyjaśnił, ale praktycznie identyczne wnioski masz też w zgłoszeniu od nas.

Co do czasu poszukiwania rozwiązania, jest to proces, który czasem jednak trochę go wymaga wymaga, zwłaszcza, gdy problem nie leży po naszej stronie, tylko w samym skrypcie i jego konstrukcji. W takiej sytuacji też mamy konkretne procedury i ponieważ była to sytuacja związana z analizą działania samego skryptu (co nie jest naszym obowiązkiem, za skrypt odpowiada klient, ale staramy się pomóc i wtedy), musieliśmy zarezerwować dodatkowy czas administratora, żeby to dokładnie przejrzał. Oczywiście pierwsze kroki zostały szybko podjęte, ale ponieważ chociaż tymczasowo nie rozwiązały Twojego problemu, poczyniliśmy kolejne. :)

 

Nie dajmy się zwariować, przy tej skali prowadzonego biznesu dziennie odpowiadamy nawet na kilkaset zgłoszeń różnej wagi. Duża część z nich nie wymaga wielkiego zaangażowania pozostałych linii kontaktu, ale są też zgłoszenia, jak Twoje, które zajmują więcej czasu. Mimo wszystko mieści się w normie biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy, mamy ustawione różne SLA, ale są naprawdę wyśrubowane i pracujemy szybko, by na każde zgłoszenie odpowiedzieć sprawnie i równie sprawnie je rozwiązać. 💪

 

Jeśli będziesz miał jakieś dalsze pytania, oto prośba, żebyś użył do tego zgłoszenia, będzie ciągłość komunikacji, tak zawsze lepiej. :)

Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.