Skocz do zawartości
ar4

dHosting - problem z ustawieniem funkcji ??

Polecane posty

Witam,

mam taki error:

Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when safe_mode is enabled or an open_basedir is set in /home/xxx.dhosting.pl/xxx/xxx.pl/public_html/xx/xx/plik.php on line 87

Z tego co widzę, to jest to problem z funkcją w php.ini

Jak na razie dhosting rozwiązuje problem prawie 24 godziny.

Na zapytanie związane z tym błędem dostałem odpowiedź:

Cytat
Dokonałem zmiany restrykcji open_basedir.
Proszę o informację czy problem dalej występuje.

Odpowiedziałem, że to nie rozwiązało problemu. Otrzymałem odpowiedź:

Cytat

Informacja została przekazana do naszych administratorów. Problem jest weryfikowany. Jeśli uda nam się uzyskać jakiekolwiek informacje przekażemy je w tym zgłoszeniu.

Teraz moje pytanie do doświadczonych speców... Czy rozwiązanie tego problemu jest na prawdę takie kłopotliwe i powinno tyle trwać?

Może @dhosting.pl wypowie się w tym temacie?

Napisano (edytowany)

Prawidłowym rozwiązaniem jest nie używać w ogóle CURLOPT_FOLLOWLOCATION, a zamiast tego poprawić swój kod, żeby nie używał linków, które redirectują 3xx (co nie jest zbyt bezpieczne jeśli mowa o wykonywaniu requestów curlem). Jeśli dhosting chce używać open_basedir'a (co jest wskazane), to jest to w zasadzie jedyna słuszna opcja.

safe_mode jest deprecated od bardzo dawna i wątpię, żeby ktokolwiek go jeszcze dzisiaj używał, nie wspominając nawet o tym, że od PHP 5.4 w ogóle go nie ma.

Edytowano przez Archi
  • Lubię 1

22 godziny temu, ar4 napisał:

Witam,

mam taki error:

Warning: curl_setopt() [function.curl-setopt]: CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when safe_mode is enabled or an open_basedir is set in /home/xxx.dhosting.pl/xxx/xxx.pl/public_html/xx/xx/plik.php on line 87

Z tego co widzę, to jest to problem z funkcją w php.ini

Jak na razie dhosting rozwiązuje problem prawie 24 godziny.

Na zapytanie związane z tym błędem dostałem odpowiedź:

Odpowiedziałem, że to nie rozwiązało problemu. Otrzymałem odpowiedź:

Teraz moje pytanie do doświadczonych speców... Czy rozwiązanie tego problemu jest na prawdę takie kłopotliwe i powinno tyle trwać?

Może @dhosting.pl wypowie się w tym temacie?

Wczoraj dostałeś podsumowanie w odpowiedzi na Twoje zgłoszenie, a dziś dajemy znać też tutaj, żeby w zawieszeniu nie zostały jakieś niedopowiedzenia – wywołałeś nas do odpowiedzi, więc wypada napisać też tutaj. W zasadzie @Archi trafił w sedno i doskonale to wyjaśnił, ale praktycznie identyczne wnioski masz też w zgłoszeniu od nas.

Co do czasu poszukiwania rozwiązania, jest to proces, który czasem jednak trochę go wymaga wymaga, zwłaszcza, gdy problem nie leży po naszej stronie, tylko w samym skrypcie i jego konstrukcji. W takiej sytuacji też mamy konkretne procedury i ponieważ była to sytuacja związana z analizą działania samego skryptu (co nie jest naszym obowiązkiem, za skrypt odpowiada klient, ale staramy się pomóc i wtedy), musieliśmy zarezerwować dodatkowy czas administratora, żeby to dokładnie przejrzał. Oczywiście pierwsze kroki zostały szybko podjęte, ale ponieważ chociaż tymczasowo nie rozwiązały Twojego problemu, poczyniliśmy kolejne. :)

Nie dajmy się zwariować, przy tej skali prowadzonego biznesu dziennie odpowiadamy nawet na kilkaset zgłoszeń różnej wagi. Duża część z nich nie wymaga wielkiego zaangażowania pozostałych linii kontaktu, ale są też zgłoszenia, jak Twoje, które zajmują więcej czasu. Mimo wszystko mieści się w normie biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy, mamy ustawione różne SLA, ale są naprawdę wyśrubowane i pracujemy szybko, by na każde zgłoszenie odpowiedzieć sprawnie i równie sprawnie je rozwiązać. 💪

Jeśli będziesz miał jakieś dalsze pytania, oto prośba, żebyś użył do tego zgłoszenia, będzie ciągłość komunikacji, tak zawsze lepiej. :)

Dzięki. :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.