Skocz do zawartości
spex

Skrypt kalendarza (udostępnianego kalendarza)

Polecane posty

Witam

Mam pytanie, czy ktoś kojarzy jakieś rozwiązanie, które pozwala udostępniać kalendarze i spełnia następne rozwiązania:

1. Udostępnia kalendarze zewnętrznym systemom - np. gmail, outlook aps i klasyczna aplikacjia itp.
  2. Pozwala określić uprawnienia dla kalendarza - kalendarz tylko do odczytu, kalendarze który można wspólnie wypełniać, kalendarz od odczytu (i w ogóle wyświetlenia) tylko dla wybranych osób itp.
  3. Można zrobić uprawnienie typu mix - wszyscy wskazani mogę widzieć, X osoba może go edytować.

Extra nie obowiązkowe:

1. Dostęp do kalendarza jako json, np. ktoś zaznaczy iż pracował od x do y, ja jestem w stanie to potem odczytam i odpowiednio przetworzyć.
  2. Możliwość edytowania przez API lub inne polecenia skryptowe
  3. Możliwość ograniczenia edycji dla danego okresu, osoby mogą edytować tylko w miesiąc wstecz itp. - bo ewentualnie będę pkt.3 realizował przez pkt.2 poprzez synchronizację do zewnętrznego kalendarza tylko do odczytu.

Witaj,

z tego co wiem, to wystarczy zwykły caldav. Najlepszym rozwiązaniem do tego typu rzeczy, wraz z współdzieleniem plików to NextCloud: https://nextcloud.com/athome/ . Pod sam kalendarz to polecam: http://sabre.io/baikal/ . Kwestię "współdzielenia" kalendarzy można załatwić zwykłą subskrypcją, zaś dostęp "read-only"/"read write" da się prosto wyklikać w nextcloud ;)

A czy dobrze pamiętam, iż sabre.io jest częścią nextcloud?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.