Skocz do zawartości
kacperq

Używanie pointer-events: none;

Polecane posty

Cześć!
Przebudowałem trochę menu w swoim szablonie - w bardzo wielu miejscach użyłem "pointer-events:none;" z transparentością. Tzn wygląda to tak, że np. gdzieś na samym środku strony jest jakiś przezroczysty element, tylko że jest on nieaktywny (przez pointer-events: none) - powiedzmy że na zdjęciu głównym posta jest nałożony niewidoczny, nieaktywny pasek. Screen, pokazujący o o co mi chodzi - i1IckBI.png

Czy takie praktyki są jakoś bardzo złe? Może się to jakoś odbić na SEO? Gdzieś czytałem, że kiepski CSS może wpłynąć negatywnie na ten aspekt - wolałbym się upewnić.

Z góry dzięki za odpowiedź!

Edytowano przez kacperq

Tak długo jak interakcja między podstronami nie wymaga jakichś javascriptowych cudów i jak nie występują teksty zaszyte gdzieś niewidoczną czcionką w treści, to nie powinno mieć to żadnego wpływu na SEO.

2 minuty temu, theqkash napisał:

Tak długo jak interakcja między podstronami nie wymaga jakichś javascriptowych cudów i jak nie występują teksty zaszyte gdzieś niewidoczną czcionką w treści, to nie powinno mieć to żadnego wpływu na SEO.

W grę wchodzi sam CSS, niczego innego się nie tykam, bo nie umiem ;) Żadnych tekstów nie ma, zaszyte są po prostu jakieś elementy szablonu, np. dolna część headera.

W takim razie raczej możesz spać spokojnie. Jeśli nie utrudnia to nawigacji po stronie tym bardziej.

Mimo wszystko pamiętaj o sitemapie w xml i najlepiej też wprowadź klasyczną sitemapę.

• Super! 1

14 minut temu, theqkash napisał:

W takim razie raczej możesz spać spokojnie. Jeśli nie utrudnia to nawigacji po stronie tym bardziej.

Mimo wszystko pamiętaj o sitemapie w xml i najlepiej też wprowadź klasyczną sitemapę.

W takim razie idę spać spokojnie. Dzięki za odpowiedź :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.