Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Spamassassin - nie filtruje wiadomości


Mega

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję pomocy przy ogarnięciu Spamassassina. Jestem świeżo po migracji na nowy serwer i Spamassassin jakby zupełnie nie reagował, przepuszcza wszystko jak idzie. Dodam tylko, że został zainstalowany od podstaw na czysto, ale dodanie jakiś gotowych reguł z neta lub na sztywno w profilu usera wpisanie adresu do czarnej listy nic nie daje. Serwer Linux/CentOS + Direct Admin. 

 

Może ktoś mi pomóc jakoś to ogarnąć, ustalić czemu nie działa

 

# ps ax |grep spamd
10430 pts/0    S+     0:00 grep --color=auto spamd
15658 ?        Ss     3:05 /usr/bin/spamd -d -c -m 15
20637 ?        S      0:09 spamd child
29174 ?        Ss     0:21 /usr/bin/spamd --pidfile /var/run/spamd.pid -d -c -m 15 --ipv4
29180 ?        S      0:00 spamd child
29181 ?        S      0:00 spamd child
29947 ?        S      0:01 spamd child

 

W etc/mail/spamassassin/local.cf dodałem na końcu m.in:

include /etc/mail/spamassassin/local.cf.BL.SPAMTRAP
include /etc/mail/spamassassin/local.cf.BL.RUL

Które zawierają jakieś regułki, ale zero reakcji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w DA jest włączony dla użytkowników (przynajmniej dla tych dla których testuję), ale jakby zupełnie nie reagował na nic.

 

Zainstalowany jest Exim, i w etc/ mam m.in:

Plik: exim.spamassassin.conf

#1.2
# Spam Assassin
spamcheck_director:
  driver = accept
  condition = ${if !eq{$acl_m_spam_assassin_has_run}{1}}
  condition = "${if and { \
			{!eq {$received_protocol}{spam-scanned}} \
			{!eq {$received_protocol}{local}} \
			{exists{/home/${lookup{$domain}lsearch{/etc/virtual/domainowners}{$value}}/.spamassassin/user_prefs}} \
			{<{$message_size}{500k}} \
		} {1}{0}}"
  retry_use_local_part
  headers_remove = X-Spam-Flag:X-Spam-Report:X-Spam-Status:X-Spam-Level:X-Spam-Checker-Version
  transport = spamcheck
  no_verify

A w pliku exim.conf 

.include_if_exists /etc/exim.spamassassin.conf

 

Przykładowy mainlog

2018-07-11 10:20:03 1fdALy-0004HR-Ga <= [email protected] H=(hsoj.com) [180.124.41.3] P=esmtp S=19046 T="=?utf-8?B?UkU6UkU6QnJlYWQgY2FrZSB0b2FzdCBiYWtpbmcgb3ZlbiBiYWtpbmcgZXF1aXBtZW50IGVsZWN0cmlj
IGdhcyBiYW" from <valhbbhns@hsoj.com> for MAIL
2018-07-11 10:20:03 1fdALz-0004IJ-9h <= [email protected] U=mail P=spam-scanned S=19334 T="=?utf-8?B?UkU6UkU6QnJlYWQgY2FrZSB0b2FzdCBiYWtpbmcgb3ZlbiBiYWtpbmcgZXF1aXBtZW50IGVsZWN0cmlj
IGdhcyBiYW" from <valhbbhns@hsoj.com> for MAIL
2018-07-11 10:20:03 1fdALz-0004IJ-9h => biuro <MAIL> F=<valhbbhns@hsoj.com> R=virtual_user T=dovecot_lmtp_udp S=19647 C="250 2.0.0 <MAIL> kAhMKrO9RVtBOwAAn2YmQg Saved"
2018-07-11 10:20:03 1fdALz-0004IJ-9h Completed

 

To co rzuciło mi się w oczy to na starym serwerze w nagłówkach wiadomości przychodzących miałem:

X-Spam-Checker-Version: SpamAssassin 3.4.1 (2015-04-28) on _HOST
X-Spam-Level: 
X-Spam-Status: No, score=-1.0 required=5.0 tests=ALL_TRUSTED,HTML_MESSAGE,
	TVD_RCVD_IP,T_REMOTE_IMAGE,URIBL_BLOCKED autolearn=ham autolearn_force=no
	version=3.4.1

A tutaj tylko jest:

X-Spam-Checker-Version: SpamAssassin 3.4.1 (2015-04-28) on _HOST

Plus oczywiście:

service exim restart

Co jeszcze mogę sprawdzić, ktoś może podpowiedzieć co może być nie tak ?

Edytowane przez Mega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wysyłałem wiadomość gdzie w temacie i treści umieszczałem "XJS*C4JDBQADN1.NSBN3*2IDNEN*GTUBE-STANDARD-ANTI-UBE-TEST-EMAIL*C.34X" i zero reakcji, wiadomość wpadała do odbiorczej.

 

Wiadomość wysyłałem z konta na Gmailu i na drugim serwerze "bliźniaczym" Spamassassin prawidłowo oznaczył taką wiadomość jako spam, a ten nic dalej swoje. Nie wiem już gdzie szukać i czego tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odpowiedzi, krótki wyjazd.

 

Exim jest w wersji Exim 4.89. Jednak chyba ruszyło po wykonaniu tego co padałeś w linku: https://help.directadmin.com/item.php?id=36. Przynajmniej teraz wiadomość testowa sprawdzająca działanie Spamassassin wpada tam gdzie trzeba i ogólnie tak jakoś luźniej teraz. Zobaczymy co się będzie działo, dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odpowiedzi, krótki wyjazd.

 

Exim jest w wersji Exim 4.89. Jednak chyba ruszyło po wykonaniu tego co padałeś w linku: https://help.directadmin.com/item.php?id=36. Przynajmniej teraz wiadomość testowa sprawdzająca działanie Spamassassin wpada tam gdzie trzeba i ogólnie tak jakoś luźniej teraz. Zobaczymy co się będzie działo, dziękuje za pomoc.

 

-- UPDATE --

 

Hej, może mi ktoś jeszcze pomóc z ogarnięciem reguł do SA, dodaję w pliku: mail/spamassassin/local.cf na samym końcu:

header		PYTANIE_OFERT Subject=~/apytanie .fertowe/
describe	PYTANIE_OFERT W temacie 'Zapytanie ofertowe'
score		PYTANIE_OFERT 1

Robię restart exima i SA nie wyłapuje zupełnie tej reguły. Tak samo jak dodam taką regułę w ustawienia danego usera w pliku user_prefs nic się nie dzieje, ale jak dam blacklist_from JAKIS_EMAIL to już działa. Coś nie tak z regułą jest ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.