Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

MyDevil - Transfer plików


Emil.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Przychodzę do Was z pytaniem odnośnie transferu plików na hostingu mydevil. 

Więc tak, posiadam dwie domeny - Główna "A" oraz nowa "B". 

Dwie domeny są na jednym serwerze z mydevil i teraz chciałbym przenieść pliki z domeny "A" na domenę "B" tak aby "B" było główną domeną.

W późniejszym czasie chcę ustawić przekierowanie .htaccess z domeny "A" na domenę "B", aczkolwiek chcę aby pliki znajdowały się na serwerze "B" - nowym głównym.

Czy jest możliwość aby obyć się bez przerzucania plików z "A" na "B"? 

Korzystam z Niemieckiego operatora internetu i za taki "wybryk" mnie sporo naliczy więc szukam jak najmniej żernego sposobu na transfer... :)

Z góry dziękuje za podpowiedzi.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrViperoo napisał:

Możesz zalogować się po ssh i skopiować normalnie pliki bez ściągania ich do siebie. Jeżeli domena B będzie na innym serwerze to możesz użyć rsynca/MC do transferu z A <-> B za pomocą SFTP/FTP.

 

 

Domeny znajdują się na tym samym serwerze.  A czy jest możliwość zrobienia tego przez FTP jeżeli są na tym samym serwerze? Bez ściągania ich do siebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc to po FTP z Twojego klienta FTP czyli A -> TY -> B to myślę że chyba nie bardzo (korzystam z filezilla).

 

Prościej będzie zrobić to logując się na SSH https://wiki.mydevil.net/Logowanie a następnie będziesz miał strony w katalogu domains/A i domains/B. Wtedy wystarczy komenda 

cp -r domains/B ~/B.bck   # kopia bezpieczeństwa B
cp -r domains/A domains/B # kopiowanie plików

 

Tylko zamiast katalogu domains może być inny, nie pamiętam bo dawno nie korzystałem z tego hostingu.

 

Jeżeli chcesz przetransferować pliki między dwoma kontami w mydevil to możesz to zrobić też logując się po ssh i użyć MC (Midnight Commander) gdzie możesz zalogować się na konto B po FTP, konto A będzie lokalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz prawym przyciskiem myszy dowolny folder i wybierasz odpowiednia opcje np. KOPIUJ lub PRZENIEŚ w tym przypadku

 

image.png.3d2146aca139efe882a061c25c7da029.png

 

w następnym oknie dialogowym jakie się pojawi wybierasz miejsce docelowe:

 

image.png.4e598db0d48ae2070d634ee64aa3d5c5.png

 

Ot i cała filozofia...

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#edit NAPRAWIONE

@mrViperoo @szarik wszystko przeniosłem, dziękuje. 

 

Teraz mam jeden problem, mianowicie nie mogę wejść w panel administracyjny dla ips 4.2.8 - 

Błąd serwera
Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie jest w stanie zrealizować twojego żądania. Serwer jest przeciążony lub napotkał na błąd w skrypcie.

W razie wątpliwości bądź pytań prosimy o kontakt.

 

Edytowane przez Emil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.