Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

DA - Backup & Connection reset by peer.


Mega

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień doby Wszystkim :) Mam mały problem z jednym lub 2 serwerami i potrzebuję małej analizy.  Ostatnio przy wykonywaniu pełnej kopii z DA na serwer zewnętrzny dostaję błąd dla jednego użytkownika. Błąd dla tego użytkownika pojawił się drugi raz, w poniedziałek i dzisiaj w nocy po ręcznym włączeniu backupu, poprzednio był dla innego usera, ale można powiedzieć o jedno oczko niżej w kolejce (jakby godzina tutaj miała znacznie ?). Użytkownik dla którego wykonuje się backup ma 120GB, ale ten poprzedni miał 5GB więc to chyba nie o ilość chodzi.

 

...
Została wykonana kopia zapasowa dla użytkownika USER . <0:35:21>
ftp_upload.php exit code: 3
ftp_upload.php output: Remote write failed after 53540454400 bytes had been sent: Connection reset by peer.
ncftpput /home/tmp/admin.17899/user.admin.USER.tar.gz: socket write error.
ncftpput return code: 3
<3:15:36>
...
Pomimo, że wystąpił błąd podczas tworzenia kopii zapasowej, przesyłanie poprawnej kopii zapasowej będzie ponowione ftp://IP/backup/DAusers/NAME_SERVER <3:15:36>

 

W logach /directadmin/error.logcoś takiego:

...
2018:02:05-22:55:47: Socket write error: fd is connected to a pipe or socket whose reading end is closed.  When this  happens the writing process will also receive a SIG_PIPE signal.  (Thus, the write return value is seen only if  the program catches, blocks or ignores this signal.)
2018:02:05-23:05:30: Socket write error: fd is connected to a pipe or socket whose reading end is closed.  When this  happens the writing process will also receive a SIG_PIPE signal.  (Thus, the write return value is seen only if  the program catches, blocks or ignores this signal.)
2018:02:06-07:39:40: File ./data/users/USER/user.usage has been written to after this process read it.  Not going to overwrite it.

 

Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć w tym temacie, coś jeszcze mogę podesłać ? Bo na dobrą sprawę nie wiem już gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TaniDedyk.pl napisał:

Na zewnętrznym serwerze nie brakuje czasami miejsca na tą kopie?

 

Hmmm, df -h i mamy:

Filesystem            Size  Used Avail Use% Mounted on
/dev/dm-0             7.4G  4.3G  2.8G  61% /
udev                   10M     0   10M   0% /dev
tmpfs                 1.6G  153M  1.5G  10% /run
tmpfs                 3.9G     0  3.9G   0% /dev/shm
tmpfs                 5.0M     0  5.0M   0% /run/lock
tmpfs                 3.9G     0  3.9G   0% /sys/fs/cgroup
/dev/mapper/data-srv  1.8T  1.6T  108G  94% /srv

Jak dobrze rozumiem wolne jest 108G, a archiwum usera z którym jest problem na serwer zewnętrzny wgrywa się ponad 50GB (Remote write failed after 53540454400 bytes had been sent)  więc chyba ten zapas jeszcze jest żeby dograć całość, czy on to jakoś sobie inaczej rozkłada i dla świętego spokoju skasować trochę backupów systemowych ?

 

 

Udało mi się zjechać do 93% 128G i włączyłem teraz backup tego użytkownika, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Mega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wstępnie wychodzi, że był to problem z miejscem na serwerze docelowym

Została wykonana kopia zapasowa dla użytkownika USER . <14:39:52>
Kopia zapasowa Użytkownika została przesłana do ftp://IP/backup/DAusers/NAME_DIR <23:36:58>

 

Jednak nadal mi coś kurcze nie gra i nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny.  Bo nawet widać po tym backupie gdzie .tag.gz użytkownika ma prawie 120GB, a jego backup wykonywał się z tego co wychodzi coś koło 9 godzin co wydaje mi się bardzo długo jak na taką ilość danych. Ogólnie pod koniec w szczegółach backup w DA była informacja:

Backup has stalled
No progress in 6 hours
We have already reconnected 20 times. Refresh the page if you want to try again.

 

Sam pełny backup wydłużył się czasowo o kilkadziesiąt godzin. Backup startuje w każdą sobotę o 22:30 i dla przykładu w 11/27/2017 zakończył się w poniedziałek o 8:33:25, a 02/05/201 była to już godzina 18:54:08, a przez ten czas pojemność serwera można powiedzieć cały czas rotowała na tym samym poziomie. 

 

Można jakoś ustalić przyczynę, jakieś logi mi mogą powiedzieć coś więcej ? Może coś z dyskami się dzieje na jednym z serwerów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to długim czasem na podstawie czasów przy poprzednich kopiach, dla przykładu:

11/13/2017 ok. 5.5h
01/15/2018 ok. 6h

 

Od czasu 11/13/2017 no mogło przybyć maksymalnie 10GB na koncie usera.

Edytowane przez Mega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.