Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Serwer w domu do hostowania gier


soultaker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym kupić serwer do tworzenia stron internetowych a w szczególności serwerów gier, między innymi rust,scum. Rust około 200-400 osób, Scum 80-140. Posiadam światłowód 1gb/s, system jakiego bym chciał używać to np. Linux Debian. Możecie mi polecić jakąś konfigurację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Intel Atom jakiś najmniejszy myślę że około 20W, jak chcesz coś mocniejszego to spokojnie 80-100W.

To jest moc jak nic się nie dzieje. Natomiast jak tylko będzie obciążony to Atom min 40W a coś poważniejszego 200W.

Czyli prosta kakulacja.

moc / 1000 * 720 * (cena prądu)

 

Dla przykładu ten Atom 20Wat(prąd przyjmuję po 0.80zł za kWh):

20W / 1000 * 720 * 0.80 = 11.52zł / miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa to groszowe sprawy to już mój pc kasuje x tyle :)

A co do setupu mógłbyś mi coś polecić? Czy lepiej obudowe tower czy jaką, jaki procek pod taką ilość osób, ram i inne rzeczy które bym potrzebował widziałem że średnio jakbym chciał 2 procki lepdze to około 2k za procka, tylko pytanie czy potrzebuję aż takie mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz to trzymał u siebie w pokoju? Bo jeśli tak to chcesz coś cichszego - definitywnie jakiś tower.

Natomiast jeśli masz piwnice to idź w jakiś rack.

Ja bym brał jakiś sprzęt poleasingowy. Ceny śmieszne i opór części.

Możesz na początek zobaczyć sobie Supermicro. W nich praktycznie wszystko działa, a i awaryjność jest na przyzwoitym poziomie.

Może coś z procesorami Intel Xeon e3 v6. Masz możliwość włożenia 64GB RAM i jest dosyć oszczędny.

Jedyny minus to że pamięci DDR4 ECC(nie Registered!) są dosyć drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz IP publiczne by móc wystawiać serwery do netu?

2. Masz firewall odpowiedni by też przefiltrować ruch przed DDoSami aby nie klęknął Ci internet domowy?

3. Wiesz, że światłowód "domowy" oferuje Ci łączę DO 1 Gbps a nie równe 1 Gbps i może Ci skakać przepustowość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, l3szcz napisał(a):

Póki co rozglądam się i planuje, nie sprawdzałem nawet czy mam ip publiczne itd. 

 

Co do gier aktualnie mam je na pc, hostuje serwer w innej gierce ale przez vhs google cloud, ale porównując oplaty hostingu które są wygórowane i śmieszne wolę zakupić serwer i płacić więcej za prąd niż przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób możesz sobie bardziej zaszkodzić.

Już łatwiej będzie wynająć Tobie serwer dedykowany lub serwer VPS w jakiejś firmie bo tak naprawdę całą obsługę infrastruktury przenosisz na nich - plus masz większą pewność stabilności łącza.

W wypadku łącz domowych - taniej nie znaczy lepiej. A tym bardziej w przypadku serwerów.

Edytowane przez l3szcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, soultaker napisał(a):

Tak tylko, jeżeli zrobił bym to tak jak trzeba to było by to korzystniejsze i w ciągu roku bardziej opłacalne.

Czyli jak według Ciebie trzeba to zrobić? :)

Masz sprzęt albo wiedzę jak poprawnie ustawić firewall przed DDoSami?
Zdajesz sobie sprawę, że wtedy jesteś narażony bardziej na ataki (jeśli wystawiasz strony tym bardziej)?

Wystawianie swojego adresu IP domowego nie ma sensu i jest bardzo ryzykowne. Poza tym - dalej nie powiedziałeś czy masz IP publiczne czy nie, bez niego ciężko Ci będzie powystawiać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, l3szcz napisał(a):

Masz sprzęt albo wiedzę jak poprawnie ustawić firewall przed DDoSami?

Ale nie da się nawet zabezpieczyć przed DDoSami z jego poziomu, po prostu ktoś wysyci mu rurkę i koniec nawet jak dostawca dostarczy mu to 1Gbps (w co wątpię, po prostu wcześniej będzie blackholing). 

Ewentualnie mógłby przepuścić ruch przez VPSa np. w OVH/HT ale najtańsze VPSy mają mega słaby antyDDoS w OVH więc tak czy siak musiałby skończyć w zakupie dedyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @oui napisał, opcja z przepuszczeniem ruchu przez VPS'a brzmi najrozsądniej, ale może nie tyle co dedyk, a zakupić tanio usługę u jakiegoś resellera z ochroną OVH Game.

 

Osobiście zalecałbym przemyślenie, czy faktycznie warto pchać się w coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.