Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Koszt wdrożenie HostBill


Przemysław Góra

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Przemysław Góra napisał(a):

Witam

Mam do Was pytanie. Nie bardzo wiem gdzie się z nim udać. Jeśli źle trafiłem to wybaczcie. 

Z jakim kosztem liczyć się wdrażając HostBill dla usług serwerowych? Po prostu chcę sprzedawać takie usługi i muszę sobie zaplanować budżet.

pozdrawiam
Przemek

ale o jakie  koszty  sie pytasz   ? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie pytasz bezpośrednio producenta?

Hostbill to bardzo specyficzna firma w kontekście supportu i tworzenia własnych rozszerzeń. Kilka lat temu mocno chciałem ich wdrożyć bo wydawali się czymś pomiędzy Odin, a WHMCS. Kupiłem licencję, zadałem kilka pytań i poprosiłem o chargeback, bo za podstawowe pytania na temat wdrożenia chcieli ode mnie płatności - w tym za odpowiedzi na techniczne tickety. Nawet chcieli kasę, za pytania dotyczące ich licencji. Z drugiej strony wiem, że w PL są firmy, ktore zaczęły z nimi przygodę na początku ich drogi do 'sukcesu' i chwalą sobie kontakt. 

 

Wracając do esencji pytania - kilkadziesiąt k zapewne ktoś od Ciebie weźmie za wdrożenie na dobrym poziomie. Na pewno nie biorę pod uwagę stawiania samych usług typu proxmoxy, stronka itd. Twoje pytania są tak podstawowe, że generalnie nie polecałbym zabierać się za ten biznes. Przepłacisz za rozwiązania, ludzi i masę innych rzeczy nie mając równocześnie wystarczającego wyczucia do wygenerowania za tego sensownego przychodu. Branża hostingowa to red ocean od kilku lat.

Edytowane przez jvr
szyk zdania.
  • Lubię 2
  • Zaskoczony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Mam świadomość że pytania są ogólne. Generalnie to na początek chodzi o sprzedaż VPS,  sprzedaż serwerów dedykowany i kolokacji i całych szaf rack. Wiem że to mało informacji ale jestem na początku drogi. 12k to dużo czy mało za wdrożenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało szczegółów podałeś co ma wchodzić w zakres wdrożenia np. projekt ui/ux(strona sprzedażowa)

co rozumiemy przez integracja z klastrem proxmox?

Wątpie aby rzetelna firma się tego podjęła w kwocie 12k netto, rzuciłeś ogólne pojęcia typu płatności, metod płatności może być 1 a może być 5 i jest to już różnica 500-1500zł w zależności od tego czy są gotowe komponenty (payment gateway) czy należy takie bramki zintegrować.

Zanim ktoś podejdzie do takiej pracy poprosi Ciebie o dokładny zakres pracy bo ,,mniej więcej” nie określa finalnego zakresu pracy

Edytowane przez Matix8981
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne to ogólna zasada i ja ją rozumiem. Tyle że to w Polsce nie jest jakaś popularna usługa a chciałbym zorientować się na ile realne są propozycje. Przykładowo że jak ktoś mi rzuci 10k za wszystko to nawet nie mam co się decydować bo nie zrobi tego dobrze. O to mi głównie chodzi aby zorientować się jakie są realia cenowe za takie wdrożenie.

Tak ja to wszystko rozumiem. Ale dzięki Tobie już wiem że 12K to nawet nie mam co z taką firmą rozmawiać. I właśnie o takie info mi chodziło. Generalnie to liczę że firma która będzie to wdrażać pomoże mi też merytorycznie ogarnąć temat. A co to d Proxmox to chodzi o integrację z https://www.proxmox.com po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rzucasz ogólne coś i nie sposób do tego się odnieść. Wszystko zależy od specyfikacji i konkretnych wymagań. Sama instalacja hostbilla i wyrąbane to pewnie 1 k będzie sporo. Jak chcesz to napisz na priv i Ci podpowiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.